Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan az, hogy nem akarom...

Jogosan az, hogy nem akarom hogy ide költözzön hozzánk egy egész család?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a családjáról van szó.

Mivel mind a ketten elvesztették a munkahelyüket (elvileg kirúgták őket), a lakásukat szép lassan elveszítették.

Jövő héten kell kiköltözniük és kitalálták, hogy egy két hónapig had jöjjenek hozzánk míg rendbe jönnek. Na most akinek nem volt elég 3 év, hogy rendbe jöjjön az 2 hónap alatt sem fog semmit csinálni.

A másik mi is 2 szobás házban lakunk az ikreinkkel, így is szűkösen vagyunk.

A házunk közös. A férjem, hiába nincs jó kapcsolata a testvérével áldott jó ember és bele menne, hogy ide jöjjenek.

Próbálom ész érvekkel meggyőzni, hogy 5 embert nem tudunk hova tenni és a saját életünket ne dobjuk el emiatt.

Ha tényleg tudnám, hogy egy hónap lenne amit itt töltenek belemennék, de tudom hogy milyenek. És ha ide befogadjuk őket az életbe nem mennek el.



2015. nov. 25. 08:56
 41/92 anonim ***** válasza:
2%

Én elegánsan úgy intézném a dolgot, hogy adnék nekik 100 ezer forintot kölcsön 2 havi albérletre. megbeszélve hogy a 3. hónaptól kezdik el törleszteni havi 10 ezerrel. Ha nincs ennyi készpénzetek, még hitelt is vennék fel a helyetekben.


Ha mostanában vesztették el a munkájukat, akkor legalább munkanélküli segélyt kapnak, abból szűkösen addig megélhetnek.


Így a kérésüknek megfelelő 2 hónap támogatást megkapják, ha utána hozzátok akarnak költözni, akkor meg azt mondanám hogy, ha most újabb 2 hónapot akartok, akkor annak soha sem lenne vége, a legtöbb amit tehetünk értetek az az, hogy még a 100 ezres tartozásotokat is elengedjük.

2015. nov. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 anonim ***** válasza:
98%

HEEE???? kérdezőék vegyenek fel hitelt????????

szted miből fizetik vissza ha 3 éve a sült galambot várják!!! ha meg nem hitelt, akkor 2 gyerek mellett majd ilyeneknek adogassa el a spórolt pénzt???????

2015. nov. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/92 anonim ***** válasza:
98%
41-es: ittál?
2015. nov. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 anonim ***** válasza:
2%
Nálatok sincs családi összetartás.
2015. nov. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/92 anonim ***** válasza:
1%

Ez esetben igen, egy testvér azért nem csak egy távoli rokon!


A lehúzós rokonság lekoptatására az a legjobb módszer, ha adsz nekik egy kis kölcsönt.

2015. nov. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 A kérdező kommentje:

Még hogy én vegyek fel hitelt azért mert ők élhetetlenek?

Na még mit nem... Három éve nem dolgoznak, csak otthon meresztik a seggüket. Néha sógor elmegy valamit feketén dolgozni csak, hogy egyenek meg kéregetnek kölcsön mindenkitől.

Valami megoldást kell, hogy találjanak mert ide nem engedem, hogy jöjjenek.

2015. nov. 25. 14:55
 47/92 anonim ***** válasza:
97%

45ös adjál te nekik kölcsönt!

eszem megáll. minek adjon? ha lenne bennük ambíció, és tényleg elvállalnának minden munkát és úgy nem jönnének ki, akkor nem lenne kérdés, hogy támogassák egymást!


de így????

HÁROM(!) éve nem csinálnak túrót se. és más verje magát adósságba?

2015. nov. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/92 anonim ***** válasza:
100%
Az onkormanyzati rendeletekben sok helyen meghatarozzak hany fo per nm lakhat 1 lakasban. Ennek nezz utana es ha nalatok is van ilyen akkor ervelj azzal hogy elveszik a gyerekeiteket ha torvenyt szegtek. Amugy hh tel kozepen ki tudjak rakni oket 3 gyerekkel? Nincs moratorium? Bocs az ekezethiany miatt!
2015. nov. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
100%
Fogd meg szépen a férjed kezecskéjét, ültesd le, és kérd meg, hogy addig ne keljen fel, amíg végig nem olvasta az itteni hozzászólásokat.
2015. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
7%

Mi is voltunk hasonló helyzetben. Annyiban volt másabb a helyzet, hogy hozzánk 3 ember jött és nem öt, mi pedig csak ketten voltunk mert akkor még nem volt gyerek. A férjem testvérének besikerült a baba, még a lány egyetemre jár, csak a sógorom dolgozott egy gyárban. Megszületett a baba, dönteni kellett, hogy abból a kis pénzből gyereket nevelnek vagy fizetik a számlát. 3 éves volt a gyerek mikor jött a férjemhez sírva, hogy a lakásukat elfogja árverezni a bank mert annyi tartozás halmozódott fel. Mi meg csak néztünk, hogy eddig erről miért nem tudtunk. Aprajával tudtunk volna segíteni de így egy összegben annyi pénzt nem tudtunk kiadni. 1 hónap határidőt kaptak. Abban a hónapban az apuka elvesztette a munkahelyét létszámleépítés miatt. Így tiszta sor volt, hogy a házat viszi a bank. Mivel már csak a férjem van neki egyik szülő sem él, a lánynak a szülei pedig a gyerek születése előtt megszakították a kapcsolatot a lánnyal. Így egyértelmű, hogy hozzánk jönnek. 2 szobás lakás volt akkor a miénk is, az egyik szobát ők kapták meg. Az elején én is ki voltam akadva, hogy teljesen felfordult az életem. A ház elárverezése után nagyon kevés pénzt kaptak mert rengetek közüzemi tartozásuk volt. Mivel tudom mennyibe kerül egy ház vásárlása, ezért bele kellett törődnöm, hogy a pénzt nem dobálhatják ki albérletre, hanem gyűjtögetniük kell, hogy a gyereknek egy biztonságos otthona legyen. Az apukának külföldre kellett menni dolgozni, hogy eltudja tartani a családját. 2 állása volt, nagyon ritkán jött haza, hogy utazásra se kelljen költeni, csak a pénzt küldte haza. A feleség is vállalt munkát. 1 évig laktak nálunk. Sikerült annyit összegyűjteniük, hogy egy saját 2 szobás lakást tudjanak venni. Ma már nagyon jól élnek, családi házat építettek, 2 gyerekük van. Biztos anyagi háttérrel rendelkeznek. Ha nekünk bármilyen problémánk van, tudom hogy rájuk mindig számíthatok akár az éjszaka közepén is.

Igaz az az 1 év számomra rengeteg nehézséget, akadályt okozott. De tudtam, hogy más nekik nem segíthet. Azt pedig mégsem nézhettem volna, hogy a család kettészakadva a gyerek egy anyaszállón nő fel az apa pedig mehet a híd alá.

Ha nincs más lehetőségük, én a helyedben befogadnám.

2015. nov. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!