Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan az, hogy nem akarom...

Jogosan az, hogy nem akarom hogy ide költözzön hozzánk egy egész család?

Figyelt kérdés

Férjem testvérének a családjáról van szó.

Mivel mind a ketten elvesztették a munkahelyüket (elvileg kirúgták őket), a lakásukat szép lassan elveszítették.

Jövő héten kell kiköltözniük és kitalálták, hogy egy két hónapig had jöjjenek hozzánk míg rendbe jönnek. Na most akinek nem volt elég 3 év, hogy rendbe jöjjön az 2 hónap alatt sem fog semmit csinálni.

A másik mi is 2 szobás házban lakunk az ikreinkkel, így is szűkösen vagyunk.

A házunk közös. A férjem, hiába nincs jó kapcsolata a testvérével áldott jó ember és bele menne, hogy ide jöjjenek.

Próbálom ész érvekkel meggyőzni, hogy 5 embert nem tudunk hova tenni és a saját életünket ne dobjuk el emiatt.

Ha tényleg tudnám, hogy egy hónap lenne amit itt töltenek belemennék, de tudom hogy milyenek. És ha ide befogadjuk őket az életbe nem mennek el.



2015. nov. 25. 08:56
 71/92 anonim ***** válasza:
100%

Az a közmondás, hogy 'sok jo ember kis helyen is elfer' nem allja meg a helyet.


Apropo, 'hely'.

4 + 5 = 9 ember kis helyen - senkinek sem lehet magan szférája, ott elöbb-utobb robban a szituacio.

Hajba fogtok kapni, harag lesz.

Akkor inkabb haragudjanak most, hogy megmondom, hozzam nem jönnek.

2015. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/92 anonim ***** válasza:
0%

Ultimátummal fogadjátok be őket. 30 nap múla elkell hagyniuk a házat. Akár szerződést is irathattok velük.

Életbe nem? Rendőrség mire van szerinted?

Sok sikert meggyőzésében.

2015. nov. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
100%

72es egy albérlőt sem egyszerű kirakni, akkor majd egy egész pereputtyot könnyű lesz?!

amúgy 30 nap alatt biztos összekapják magukat, mikor 3 év alatt sem sikerült.

2015. nov. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
100%

És ezt mégis hogy gondolták? Mert az még talán ideiglenesen belefér, hogy ti egy szobában vagytok a két kisgyerekkel. Na de ők meg öten egy szobában? Beférne oda annyi ágy, hogy elférjenek? És mi lenne azokkal a cuccokkal, amik most vannak ott? Addig hova raknátok? Vagy a földön alszanak? De ha elég nagy is lenne a szoba ahhoz, hogy beférnek az ágyak, akkor sem egészséges ennyi embernek 1 szobában aludni.

És ennyi ember nem tud alkalmazkodni egymáshoz. Az egész életetek felborulna, a gyerekek napirendje, a megszokott dolgok...és gondolod a 3 kamasz majd tekintettel lesz rájuk? A fürdőszobához és a wc-hez meg majd sorszámot kell húzni. Sokkal több mosnivaló, mosogatnivaló, kaja, villany, víz, áram...

Semmiképp nem egyeznék ebbe bele.

2015. nov. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 anonim ***** válasza:
100%

"Ők a családod! Amikor hűséget fogadtál, családot és a férjed barátait is a szívedbe fogadtad :)"

Ez akkora egy baromság. Az ember azzal a bizonyos férfival/nővel ismerkedik meg, vele akar kapcsolatot, családot, életet...és nem az egész pereputtyával.


"Én a helyedben megengedném, sőt, segítenék nekik állást keresni és talpra állni."

Nem tudom olvastad e, de 3 éve a kisujjukat nem mozdítják...ezeken hogy segítesz?


"Élj úgy, hogy te egyenes háttal sétálj az utcán, tudva, hogy mindent megtettél."

Ennek semmi köze az "egyenes háthoz". Itt elég a józan paraszti és, hogy nem b..szom el azzal a családi körülményeimet, hogy befogadok egy halom suttyót cigány putrit csinálva a lakásomból...


"Ne azt nézd mások mit tesznek veled"

Miért, mit nézzen? Ha valaki nekem akar rosszat, vagy tudatosan ki akar használni, akkor még mosolyogjak is hozzá?

2015. nov. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/92 anonim ***** válasza:
100%

Azért a pofátlanság netovábbja, hogy még csak nem is kérdeznek, hanem csak kijelentik, hogy jönnek. Én egy "ide biztos nem"-mel rácsaptam volna a telefont. Nem is értem, hogyan gondolták, mert gondolom tudják, hogy kicsi a lakásotok plusz nektek is van gyereketek. Amúgy jól tudod kérdező. Akinek 3 év nem elég, hogy összeszedje magát (mert lusta dolgozni, stb.), annál 2 hónap nem fog csodákat tenni.

Csak élősködni fognak a nyakatokon, duplája, vagy akár triplája lesz az összes számla és a kajaköltség, amit persze nektek kell állni, stb. Én mindig elcsodálkozok, hogy micsoda bunkó pofátlan emberek vannak, hogy nem derogál nekik rácsimpaszkodni anyagilag a közeli rokonságra, és még ők vannak felháborodva, ha az ember ezt szóvá teszi.


A férjeddel beszéljétek meg, hogy úgy segítetek nekik, hogy segítetek munkát találni. Azt mondtad, sok a lehetőség. Így a férjed is jól érezheti magát, hogy segített nekik. Ha találtok nekik munkát, de húzzák a szájukat, vagy felmondanak rövid idő után, akkor kiosztanám őket a francba, aztán menjenek a híd alá, megérdemlik.


Ha beengeditek őket, szinte biztos, hogy egyrészt tönkrementek idegileg, másrészt tönkrementek anyagilag, harmadrészt tönkremegy a házasságotok, negyedrészt pedig nem fogjátok tudni őket kipaterolni onnan. Ha a férjed ennyire segítőkész, akkor kérdezd meg tőle, hogy a testvérét akkor miért nem érdekli, hogy ezzel titeket tesznek mindenhogyan padlóra?


Remélem a férjed is belátja, hogy ennek sehogy sem lehet jó vége.

2015. nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezzel mértek egyet.


Mondjátok meg nekik, hogy segítetek munkát keresni, épp tudtok valamit valamelyik gyárban!

Ha jönnek a kifogások, a szájhúzás, akkor megkérdezném tőlük, hogy ja dolgozni nem akarnak mert büdös a munka, akkor csak élősködni akarnak rajtatok? Minden bizonnyal igen. Majd mondanám, hogy ilyen parazitákból ti nem kértek. Pont. Innentől akárhogy kapálóznak, ignorálni kell őket a fenébe. Jól teszed, hogy nem engeded oda őket! Az Isten mentsen meg mindenkit az ilyen kétszínű, parazita, élősködő rokonoktól.


Azt is megkérdezném tőlük, hogy ugyan kit néznek hülyének vagy madárnak, hogy ha 3 év alatt nem csináltak semmit, akkor majd szerintük ti elhiszitek, hogy majd 2 hónap alatt varázsütésre minden megváltozik? Na nehogy már.

2015. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 anonim ***** válasza:
*értek
2015. nov. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/92 A kérdező kommentje:

Nos a fejlemények:

Tegnap délután mikor jött haza a férjem akkor mondja, hogy hívta "Ica" (már névvel írom, így könnyebb a fogalmazás).

Na Ica azért hívta mert a cuccaikat már pakolják össze és, hogy milyen megoldást tudunk arra kitalálni, hogy a bútoraikat hova tesszük majd. Férjem, erre nem mondott neki semmit csak, hogy visszahívja. Ezután mondtam neki, hogy ide biztos nem jönnek, nem engedem vagy ha jönnek akkor én megyek el az ikrekkel. Elmondtam neki az érveket stb. Szerencsére megértette és egyet értett abban, hogy nem tudnak ide jönni hozzánk egy napra sem.

Utána felhívta Icát, hogy ez van oldják meg máshogy. Itt jött a fekete leves. Ica teljesen kikelve magából ordított a férjemmel, hogy micsoda szívtelen és, hogy a saját testvérét a híd alá rakja mert ők nem tudnak hova menni és rá számított. Mondta a férjem, hogy valahogy oldják meg a szülőknél a lakhatást, értsék meg a mi gyerekeink és a saját életünket nem tudjuk felborítani miattuk.

Na, szó szót követett, volt minden fenyegetés, könyörgés, sírás minden. Férjem állta a sarat, kiállt végig a véleménye mellett.


De őszinte leszek, már nem tudom ki írta, hogy képesek ide állítani az ajtóba mindenestül, kész helyzet elé állítva minket... Ezek után kinézem belőlük ezt is, ezét mondtam is a férjemnek ha jönnek nem engedjük be őket bármit is csinálnak.


Köszönöm mindenkinek a tanácsot és a támogatást. Meglátjuk mi lesz.

2015. nov. 28. 11:42
 80/92 anonim ***** válasza:
100%
Feltetlenul ird meg a vegkifejletet! Jol dontottetek, sok sikert.
2015. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!