Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normalis, hogy a sógornőm...

Normalis, hogy a sógornőm ilyen megjegyzést tett rám?

Figyelt kérdés
Haza utaztunk a férjemmel mert külföldön dolgozunk. Esküvő volt most szombaton és ő is ott volt. Mivel közel 1 éve hogy nem voltunk othon eléggé sok mindent vásároltunk közösen a férjemmel. Bútorokat,szőnyeget meg ami kell egy háztartásban. Vásároltam új ruhákat magunknak és hát aranyat is. Az esküvőre vettem magamnak egy szép kis estélyi ruhát és az aranyokat is viseltem. Eddig is voltak már konfliktusaim a múltban vele,de a mostani az nagyon ütős lett. Egymással szemben ültünk az asztalnál és egyszer csak egy rokon oda jött hozzánk üdvözölni bennünket és meg dicséret,hogy milyen csinos vagyok és meg csodálta a nyakláncomat és a karkötőt,döbbenve hallom,hogy azt mondja a nénikének,hogy hát persze,hogy ilyen draga ékszert meg engedhetek magamnak,ha a hülye bátyja mindezeket meg vásárolja nekem.Köpni nyelni nem tudtam szó szerint meg dermedtem.Olyan rosszul éreztem magam egész este.A lényeg hogy most szombaton megint esküvőre megyünk és a sógornőm is ott lesz.Mit csináljak szerintetek? Huzzak zsákot magamra csak hogy ő jobban érezze magát,és hogy ne azt pletykálja rólam,hogy én a bátyját ki használom. Tudni kell,hogy mindketten dolgozunk,csak a férjem sokkal többet keres mint én.
2016. nov. 10. 10:31
1 2 3 4 5 6
 21/58 A kérdező kommentje:
A sógornőm elvál,nincs férje. Egyedül neveli a fiát.
2016. nov. 10. 11:38
 22/58 A kérdező kommentje:
Elvált.....elnézést
2016. nov. 10. 11:39
 23/58 anonim ***** válasza:
19%

Úgy értettem, ahogyan te is írtad, kérdező.

Dolgozol, hogy is írtad: "nélkülözöl", mert arra spórolsz, hogy magadra aggass egy kiló aranyat, mert csak a látszatnak élsz.

2016. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
26%

Én keresnék egy békésebb megoldást.

Biztos, hogy nehéz lehet neki, hogy egyedül van és teljesen biztos, hogy nem csak irigység, hanem a sikertelen házasság és egyedüllét miatti kudarc is tehet erről a beszólásról.

Ha az én testvérem lenne, akkor segítenék neki anyagilag, hogy kicsit csillapítsam benne ezt a fájdalmat és ne a feleségemen töltse ki a keserűségét.

2016. nov. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, én még élvezném is a helyzetet. :D Az egyik kedvenc idézetem: "a szánalom ingyen van, az irigységért azonban keményen meg kell dolgozni".


Jól írták, legközelebb még véletlenül se menj ugyanabba a ruhába és ugyanúgy viseld méltósággal az ékszereket.


Én nem hagynám szó nélkül a roszindulató megjegyzéseit, egy jó visszavágással, lehetőleg rögtön a beszólás után és úgy, hogy mindenki más hallja, egy életre el lehetne csitítani. ;) Ne hagyd magad, vágj vissza valami frappánssal, voltak itt jó ötletek.

2016. nov. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:
78%

Akármilyen vacak is az élete, nincs joga ahhoz, hogy úgy akarja magát jobban érezni, hogy másra tesz megjegyzéseket. Ha ennyire rosszulesik, vágj vissza neki, hogy érezze, hogy túl messzire ment, pl. amit az előbbi válaszoló is írt: "a szánalom ingyen van, de az irigységért keményen meg kell dolgozni", vagy " a férjem szerint megérdemlem, és ha nem lennél ilyen savanyú pitsa, valaki talán neked is venne ilyesmit".

A jövő hétre meg egy másik ruhát húznék magamra, és akkor is jól érezném magam, ha ő az irigységtől epét köp...Tudod a mondást: inkább száz irigyed legyen, mint egy sajnálód.

2016. nov. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
23%
Mondjuk én sem irigykednék, ha valaki azért nélkülözik hogy aztán parádézhasson.
2016. nov. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
90%

Jajistenem, itt senkinek nincs egy darab karkotoje meg egy darab nyaklanca? Ez mar paradezas? Es azt sem irta, hogy emiatt nelkuloztek. Korabban nem volt penzuk, most lett, es volt "pofajuk" belole ekszert venni. Es ezert beszol a sogorno, akinek vacak az elete es szep emberi szokas szerint azzal akarja csokkenteni a nyomorat, hogy masokat bant. Rossz neki, hogy nincs ennel nagyobb orome.

Birom, hogy itt egy mondat alapjan teljes jellemrajzot tudtok adni emberekrol.

2016. nov. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
38%

Szia!


Szerintem és most ne sértődj meg, de szerintem régebb óta a bögyödben van a sógornő ( valszeg kölcsönösen egymásnak). Te most kicsit elégtételt is vettél rajta, ha jól érzékelem a korábbi bunk..ságai miatt. Az a nő dobja rád az első követ, akinek a revans ne esne jól egy évek óta bun...k.. sógornővel szemben. De! És itt jön a lényeg, van az a stílus, amivel kellemesen mégis agresszió nélkül el lehet valakit küldeni a pi..ba. Azonban! Javaslom, hogy ne bántsd őt direktben- szenvedett eleget ( elvált+anyagiak.

Amit tehetsz: hidd el, annál nincs jobb megoldás, mintha a férjed áradozik rólad, ha süt rólatok a boldogság és ha mindenkivel udvariasan kedvesen viselkedsz, esetleg mesélsz a kinti életről, hangsúlyozva hogy ott is keményen dolgoztok mind a ketten, stb. És ne tűnjön úgy, mintha magaslóról beszélnél, felejtsd el az anyagiakat ne is legyen téma véletlen sem, ne méregess senkit, becsülj mindenkit ( hiszen nem tudhatod kinek milyen élete van) Ezzel olyan képet alakíthatsz ki magadról, aminek köszönhetően a sógornő pletykáit tömény rosszindulatnak téged pedig rendes nőnek fognak nézni.

A magatartásod ne legyen mesterkélt!


Sok sikert a megvalósításhoz, ezzel boldogabb leszel hosszútávon, mint egy kőkemény beszólással a sógornő felé.

2016. nov. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
17%

De igen, azt írta, olvasd el. Legalábbis én így értelmezem, hogy EZÉRT dolgoztak és nélkülöztek. Hát egészségükre.

Ez szerintem nem az irigylésre méltó kategória.

2016. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!