Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normalis, hogy a sógornőm...

Normalis, hogy a sógornőm ilyen megjegyzést tett rám?

Figyelt kérdés
Haza utaztunk a férjemmel mert külföldön dolgozunk. Esküvő volt most szombaton és ő is ott volt. Mivel közel 1 éve hogy nem voltunk othon eléggé sok mindent vásároltunk közösen a férjemmel. Bútorokat,szőnyeget meg ami kell egy háztartásban. Vásároltam új ruhákat magunknak és hát aranyat is. Az esküvőre vettem magamnak egy szép kis estélyi ruhát és az aranyokat is viseltem. Eddig is voltak már konfliktusaim a múltban vele,de a mostani az nagyon ütős lett. Egymással szemben ültünk az asztalnál és egyszer csak egy rokon oda jött hozzánk üdvözölni bennünket és meg dicséret,hogy milyen csinos vagyok és meg csodálta a nyakláncomat és a karkötőt,döbbenve hallom,hogy azt mondja a nénikének,hogy hát persze,hogy ilyen draga ékszert meg engedhetek magamnak,ha a hülye bátyja mindezeket meg vásárolja nekem.Köpni nyelni nem tudtam szó szerint meg dermedtem.Olyan rosszul éreztem magam egész este.A lényeg hogy most szombaton megint esküvőre megyünk és a sógornőm is ott lesz.Mit csináljak szerintetek? Huzzak zsákot magamra csak hogy ő jobban érezze magát,és hogy ne azt pletykálja rólam,hogy én a bátyját ki használom. Tudni kell,hogy mindketten dolgozunk,csak a férjem sokkal többet keres mint én.
2016. nov. 10. 10:31
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:
Aki dolgozott már külföldön az tudja,hogy ott mindenki spórol a családjáért,hogy aztán othon egy jobb jövőt teremtsen. Tényleg ezért vagyunk rossz emberek mert magunkra költőtük a fizetésünket?
2016. nov. 10. 12:12
 32/58 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagytok rosszak, csak nem mindenkinek ez a vágyálma. Mi is éltünk külföldön, de nem nélkülöztünk. Ha úgy lett volna minek mentünk volna ki? Nélkülözni itthon is tudtunk volna. Pont ezért volt jobb kint: mert nem éltünk vagy félretettünk, hanem éltünk és félretettünk.
2016. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
27%
Egyet tehetsz ha legközelebb megjegyzést fog tenni rád kikéred magadnak, ám szerintem nem fog, lehet hogy közben már megbánta. Azért majd számolj be a következő esküvőről kíváncsi vagyok, hogy hogyan viselkedett veled. Egyébként szerintem féltékeny rád, hogy "elraboltad" a testvérkéjét. De az is lehet, hogy ezt a megjegyzést nem is bántásnak szánta, hanem felvágott vele, hogy a "hülye" testvére ezt megengedheti magának és van pénze.
2016. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
81%

"Mivel közel 1 éve hogy nem voltunk othon eléggé sok mindent vásároltunk közösen a férjemmel. Bútorokat,szőnyeget meg ami kell egy háztartásban. Vásároltam új ruhákat magunknak és hát aranyat is"


Ezt valaki érti? Itt vették a dolgokat és külföldre kicipelik, vagy külföldről cipeltek bütort, mindent, és vitték az esküvőre is, vagy honnan tud ezekről a sógornő? Egyáltalán mi köze a bútoroknak a kérdéshez?

2016. nov. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:
Amikor azt irtam,hogy nélkülöztunk akkor arra értettem,hogy pl nálunk Magyarországon sokkal olcsóbbak pl a háztartási eszközök,ruhák,ékszerek. Csak egy példát irok: miert vásárolják itt külföldön magunknak pl szőnyeget,mosógépet hogy ha jók ezek amik itt vannak az albérletben. Majd ithon veszek magunknak. Különben meg maga a szállítási díj sokba kerül,szóval jobban járok hogy ha ithon veszem meg mindezt. Most hogy vissza olvasom amit írtam tényleg úgy jön le mintha úgy értettem volna hogy nélkülözunk de ezt nem úgy kell érteni hogy még a kaját is sajnáltuk magunkra.
2016. nov. 10. 12:24
 36/58 A kérdező kommentje:
Amiket vásároltunk azt ide haza a lakásunkban vásároltuk. Egy szóval sem irtam hogy külföldre.
2016. nov. 10. 12:26
 37/58 anonim ***** válasza:
52%

"De ezért a pénzért mi dolgozunk meg,mi nélkülözunk és nehogy már ha haza megyünk ne magunkra költsük a pénzt."


Ennyire nem megy a szövegértés? Mi nélkülözünk - igen, jelen időben. Most!


Szomorú, hogy manapság az emberek hírből sem ismerik a szerénységet!

Mindenki veri magát, hogy micsoda irigy a másik, még jobban kirittyentenék magukat, csak hogy a másik még jobban irigykedjen.

Valóban csak a másik lenne a rossz? Vagy netán mindkettő?

2016. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 anonim ***** válasza:
41%

Ha van igazság abban, hogy a férjed a fizetését szinte teljesen rád költi, vagy eltartatod magad, akkor jogos az észrevétele.


DE!!!


Ha te is keresel, és néha meglep a férjed ezzel, azzal, akkor nincs igaza, csak FÉLTÉKENY!

Ha nem lehet vele normálisan megbeszélni a dolgokat, akkor tegyél a tűzre. Legyél szebb ruhába, drága ékszereket vegyél fel. Hátha megüti a guta (csak képletesen persze!).

2016. nov. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:
10%

"Jajistenem, itt senkinek nincs egy darab karkotoje meg egy darab nyaklanca?"


Nekem nincs. Sosem adtam ki ilyen vackokra pénzt, inkább a gyerekeimre költöttem, vagy magunkra. Mondjuk nem ilyen értelmetlen baromságokra. Agyatlan az, aki a kevés pénzét aranyra költi, hogy legyen miben éhen halnia.

2016. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
40%

Te meg ne magyarázkodj, kérdező. :D

Minden tiszteletem azért, mert volt bátorságod és kinn lapátolod a sz...rt a pénzért, mert ott legalább megfizetnek. Tudjuk, nem könnyű ott sem az élet, sőőőőt!

Minden tiszteletem azért, hogy igyekszel a hátországotokra is beruházni a nehezen megkeresett pénzből, tudjátok, hogy nem tudjátok megvetni a lábatokat külföldön.

Még azt is megértem, hogy örülsz, hogy végre megmutathatod a rokonságnak, van eredménye a munkátoknak

Azt viszont nem értem meg, hogy mindenki irigy meg hűde, aki mosolyog a parádézáson.

Sógornődnek biztosan mesélt a férjed, hogy kidolgozza a lelkét, ez után nyilván kritikusabban nézte a páváskodást. Nem volt szép a beszólása, de nézz magadba, ahogyan ezt itt részletesen pontról pontra karkötőtől nyakláncig levezetted, azért te is rendesen előadhattad magad.

2016. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!