Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Normalis, hogy a sógornőm...

Normalis, hogy a sógornőm ilyen megjegyzést tett rám?

Figyelt kérdés
Haza utaztunk a férjemmel mert külföldön dolgozunk. Esküvő volt most szombaton és ő is ott volt. Mivel közel 1 éve hogy nem voltunk othon eléggé sok mindent vásároltunk közösen a férjemmel. Bútorokat,szőnyeget meg ami kell egy háztartásban. Vásároltam új ruhákat magunknak és hát aranyat is. Az esküvőre vettem magamnak egy szép kis estélyi ruhát és az aranyokat is viseltem. Eddig is voltak már konfliktusaim a múltban vele,de a mostani az nagyon ütős lett. Egymással szemben ültünk az asztalnál és egyszer csak egy rokon oda jött hozzánk üdvözölni bennünket és meg dicséret,hogy milyen csinos vagyok és meg csodálta a nyakláncomat és a karkötőt,döbbenve hallom,hogy azt mondja a nénikének,hogy hát persze,hogy ilyen draga ékszert meg engedhetek magamnak,ha a hülye bátyja mindezeket meg vásárolja nekem.Köpni nyelni nem tudtam szó szerint meg dermedtem.Olyan rosszul éreztem magam egész este.A lényeg hogy most szombaton megint esküvőre megyünk és a sógornőm is ott lesz.Mit csináljak szerintetek? Huzzak zsákot magamra csak hogy ő jobban érezze magát,és hogy ne azt pletykálja rólam,hogy én a bátyját ki használom. Tudni kell,hogy mindketten dolgozunk,csak a férjem sokkal többet keres mint én.
2016. nov. 10. 10:31
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
65%

Tudom, megint megragadom a lényeget, de:

Ha az igekötő közvetlenül az ige előtt áll, egybeírjuk, pl. Megkínálta.

Ha az igekötő az ige után áll, különírjuk, pl. Kínáld meg!

Ha az igekötő és az ige közé egyéb szavak kerülnek, akkor különírjuk, pl. Meg szeretnéd kínálni?

Ergo nem "oda jött", hanem odajött, nem "meg engedhetek", hanem megengedhetek és még sorolhatnám.

Azon a kisestélyi és az aranyak sem fognak segíteni, hogy bár megérdemeleten, munkád gyümölcseként költhetsz magadra, de az anyanyelved felnőttként sem beszéled tisztességesen.

Én inkább helyesírási szótárra költenék, mert nincs az a fuksz, ami ellensúlyozza az intelligenciát.

A rosszmájú, irígy megjegyzéseket pedig ettől függetlenül, minden körülmények között le kell tojni, lehetőleg jó magasról.

Jöhetenek a nyelvtannáciknak járó lepontozások, attól ez még nem lesz kevésbé igaz.

2016. nov. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
88%

Ez elég szomorú, hogy egy db arany ékszerszettre már itt fröcsögünk, hogy rongyrázó meg felszínes vki... a legszomorúbb az egészben az, hogy ilyenek a mai magyar viszonyok, hogy egy nő nem tud magának egy szép ékszert venni, mert nincs rá pénze, még ha tisztességesen dolgozik is...


Kérdező, tojj bele! Egyszerűen egy irigy nő, aki a saját nyomorát rád vetíti ki! Annyit tudsz tenni, hogy beszélsz a férjeddel, hogy szóljon rá a testvérére, hogy ne beszéljen már így rólad nyilvánosan. Te meg felemelt fejjel, egy másik szép estélyiben elmész az arannyal a nyakadban.

2016. nov. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
27%

Erről beszélek, ha azt mondja valaki, szerénység! - az a válasz rá, hogy fröcsögünk.

De ha azt mondjátok, hogy mindenki mennyire irigy, az nem rosszindulatú megjegyzés, az természetes. Sőt, biztatjátok, hogy tegyen rá a rongyrázásra még egy lapáttal.

Mert nektek ez a természetes. :DDDD

2016. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
90%
En meg mindig nem ertem. En szereny vagyok, tulsagosan is, de egy arany nyaklancot karkotovel siman felvennek eskuvore. Nem zarja ki a ketto egymast.
2016. nov. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
90%

De mégis mi egy karkötőben meg egy nyakláncban a rongyrázás? Nem értem, hát 14 évesen ballagásra szinte mindenki ezt kapta vagy 18 évesen gimis ballagásra.


Mellesleg a kérdező a férjével kiment külföldre, ahol fényévekkel jobbak a fizetések, nem hinném, hogy anyagilag pont ez a két darab ékszer vágná őket földhöz, illetve, és most jön a lényeg: megdolgoztak érte! Ennyi. Innentől kedzve senkinek semmi beleszólása, hogy mikor, hogyan, hova hordja, az övé, ha a férje vette neki, akkor is, senkinek semmi köze hozzá, még a megkeseredett húgának sem.

2016. nov. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
89%

Az, hogy itthon tömegesen a középosztály sem engedheti meg magának, hogy legyen fejenként egy aranylánca és egy karkötője, az borzasztó szomorú. De ettől még nem lesz normális jelenség.


(Mondjuk dohányra meg piára persze a többségnek van pénze, de az nem számít. Cserébe nyugodtan lehet fúrni azt, aki sok évi munka után vesz egy-két értékálló ékszert. Sírnivaló hozzáállás.)

2016. nov. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
93%

Szerenyseg, irigyseg, nelkulozes, rongyrazas ide v oda, eskuvon igy viselkedni eszmeletlen bunkosag a sogorno reszerol.


Meg ha van is olyan dolog a hatterben, amirol nem tudunk es arnyalna a képet (ez is biztos).


Intelligens ember nem szól be, mert sem a hely, sem az ido nem alkalmas az amugy is eléggé bardolatlan velemenyenek ilyeten kinyilvanitasara. Ragozhatjuk, de ez tenykerdes, es mindenkepp a kerdezo mellett szol. Egy eskuvobol nem illik Monika showt csinálni . Fuggetlenul attol, h kinek van igaza.

2016. nov. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
88%

Igen, egy arany nyaklác és karkötő miatt vegzálni a kérdezőt az ha tetszik, ha nem, fröcsögés. Rosszul fogalmazott, leírta a nélkülözés szót, kijavította utána, hogy érti (hogy addig nélkölztek, ameddig meg tudták venni Mo.-n olcsóbban azt a tetves mosógépet). Meg hogy "én is ilyen baromságre nem költök, mert a gyerekem fontosabb"... mintha az, hogy egy nő szépen szeretne felöltözni, szeretné a nőieségét megélni, az már "baromság" lenne.


Az meg, hogy irigy, az ténymegállapítás. Ha jóban lenne saját magával, ilyen megjegyzést nem tett volna a nő a kérdezőre egy esküvőn, nyilvánosan... hogy szerinte túl drága, az egy dolog... de hogy azt mondja, a kérdező férje pénzéből van, az durva. A kérdező is megdolgozik a pénzéért, nem egy ingyenélő liba.

2016. nov. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
21%

Egy ruhát, ékszert viselni is tudni kell.

Más az, amikor egy átlagos ember valami alkalomra kiöltözik és megint más, az, hogy van valaki akinek egyátalán nem sajátja az estélyi ruha meg az ékszer és mégis magára aggatja, mert így többnek érzi magát másoknál.

Pl. Nálunk a céges bulin mosolyogtató a takarítónő, aki bohóccá sminkeli magát, felölt egy hosszú(!) csiricsáré estélyi ruhát (minden nő koktélruhában, kosztümben van), magára aggatja az összes, össze nem illő aranyát és vonul, mint "naccsága".

2016. nov. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
42%

Direkt öltözz ki mégjobban had legyen neki rosszbaja :DDD


Legyél mégcsinosabb :))

Ne érdekeljen más negatív véleménye mert lehet hogy csak irígy !

2016. nov. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!