Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy huszonéves fiatalnak van...

Egy huszonéves fiatalnak van egyáltalán valami esélye önálló életet kezdeni, ha nem gazdag családba született? Vagy 30-40 éves koráig éljen otthon?

Figyelt kérdés

A BP-i átlagfizetés legyen 200-300 és akkor szerintem megegyezhetünk, hogy nagyon jóindulatú voltam.

Albérletárak: Horror, 100 ezer+rezsitől kezdődnek

Konkrétan lehetne vegetálni hónap végéig.

[link]

Lakásvásárlás: Esélytelen, több évtizedig kéne gyűjteni, félrerakni lakéstakarékba.

Aki egyedülálló, és nem akar 3 gyerekes apa lenni, annak semmi esélye, hogy önálló életet kezdhet Magyarországon?



2017. máj. 18. 23:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/86 anonim ***** válasza:
74%

"Konkrétan lehetne vegetálni hónap végéig."

sajna az élet manapság az átlag magyarnak pontosan erről szól, korától és végzettségétől függetlenül (a legtöbb értelmiségi, diplomás közalkalmazott is így él)

persze van egy réteg, jól él, de az a kisebb rész

2017. máj. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/86 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos ez igy van. A 90 évek után kitermelt szélsőséges piacgazdaság azt hozta hogy szinte megsemmisült a szociális háló, az átlag ember szegényebb lett és egy bizonyos réteg emelkedett ki. Ez mind igaz az ex kommunisa országok társadalmi felépítésére.

Ma aki szegény családba születik annak kevés esélye van kiemelkedni és jól fizető munkát találnia amiből meg is tud élni. Hiába tanul ezernyi nehézséggel, kollégiumba lakik amikor munkaerőpiacra kilép a kecsegtető pár száz ezres bérből is nehezen tud megélni egyedül ha vannak minimális igényei. Egy jobb környéken lévő minilakás bérleti díja is minimum 100.000 plusz rezsi, élelmiszer, minőségibb ruha-cipő, munkába járás költsége mondjuk egy BKV bérlet, minimális szórakozás, kikapcsolódás-sport. Ha minden megvan egy filléred sem marad hogy félrerakj és tovább lépj.

2017. máj. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/86 A kérdező kommentje:

Belinkeltél egy full kamu hirdetést, gratulálok.

Ugye te sem hiszed el, hogy 40-ezres bérleti díjhoz ilyen lakás jár?

[link]

Ha elhiszed, jelentkezhetsz az év hülyéje díjra.

2017. máj. 19. 01:41
 14/86 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, nekem a testvérem közösen bérel egy sráccal albérletet, és bőven 100 ezer alatt vannak. Az egész lényege az, hogy kapni kell minden alkalmon, legyen szó munkáról, albérletről, ajánlatokról, stb... és persze kihozni magadból a legtöbbet. Ha valaki így áll hozzá, mint te, hogy egyből feladja abból nem is lesz semmi, se szegényen, se gazdagon, se Magyarországon, se külföldön...
2017. máj. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/86 anonim ***** válasza:
78%

Húha, egy-két ember nagyon narancsosba látja itt a világot.


"A barátnőm két minigarzont ad ki, egyet a Hősök terénél, egyet a Lurdy-ház környékén. Mindegyik felújított, tiptop állapotban, évek óta állandó bérlői vannak, 65k+rezsiért. Bírom, amikor valaki beírja ezt a 100+rezsit, csak mert látott ilyet is valamelyik hirdetőoldalon.."


70+rezsi, az 100-110k. Tényleg, azt már annyival jobb a nettó 200-220 ezres pályakezdő diplomás bérből kifizetni.

Ne adj isten, valakinek csak egy OKJ-ja, szakmája netán egy érettségije van, és keres 120-150-et, az menjen, és béreljen ki egy spájzot a 8. kerületben, és ne siránkozzon otthon... Mondjuk a barátnődnek, aki a -nyilván csak a saját erejéből megvásárolt- lakásait csak úgy kiadogatja, annak nincs ilyen gondja.


"Megjegyzem, átlagbérből Londonban sem veszel lakást."


Megjegyzem London Európa LEGDRÁGÁBB városa, miért nem Beverly Hills-t írsz? Csak tudod, az a különbség, hogy ezeken a helyeken a drága lakások ellenére a MELÓS fizetésed vásárlóerő-paritáson többet ér, mint az itteni DIPLOMÁS fizetés.

Németországban megkapod az 1500-1600-1700 eurós fizetésed, kifizeted a lakbéred, rezsid, kajád amit kb. ugyanannyiért veszel mint itt, szolgáltatások valamivel drágábbak, és ha ügyes vagy még így is megmarad a fizetésed 1/3-a vagy fele. Magyarországon meg a diplomás fizetésedből vegetálsz egy albérletben. Na ez a nagy különbség.

2017. máj. 19. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/86 anonim ***** válasza:
24%
Ki kell menni külföldre pénzt gyűjteni, azt pedig itthon kell elkölteni.
2017. máj. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/86 anonim ***** válasza:
79%

Az a kep total kamu, ha beirod hogy bezs nappali, ugyanezt a kepet fogja kidobni... amugy meg olyan hulyesegeket irnak itt egynehanyan, hogy nem igaz.

Budapesten jelenleg 70 ezer ft + rezsi alatt nem talalsz lakast, csak szobat (de lassan mar azt sem).

Hogy lehet elkoltozni? Hat ugy, hogy en peldaul feladtam a sajat lakasrol szolo vagyalmaimat. Nem tudok felrerakni tul sokat, cserebe elhetem a sajat eletemet. A baratommal kozosen berelunk egy lakast. 160-180 korul keresunk fejenkent.

2017. máj. 19. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/86 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem a nagy kirohanásodat. Igen, ha egyedül akarsz egy lakást bérelni az nem lesz olcsó és nem az átlag embereknek lett kitalálva.

Huszonévesen még szerintem teljesen jól tudsz alkalmazkodni, hasonló korúakkal ki lehet bérelni egy 2-3 szobás lakást és máris nem 100+rezsi hanem 30-40+rezsi hányadért megvan oldva a lakhatásod. Minek neked ilyen idősen saját albérlet/lakás? Az időd java részét úgy sem ott töltöd, hanem melóban és/vagy a suliban. Arra viszont pont jó, hogy függetlenedj a szüleidtől, megtanulj gondoskodni magadról. Ha pedig így megoldod a lakhatást máris ott vagy, hogy 200-ból legalább havi 50-et félre kéne tudnod tenni. Ha nem megy akkor elgondolkodni, mire megy el a pénzed, hol tudnál még spórolni, de azért nem vegetálni... komolyan, mit értesz a vegetálás alatt havi 200-ból? Mi ketten megoldottuk a párommal, hogy ennyiből kijöjjünk egy hónapban kajával együtt vidéki városban. (És nem, nem csak vegetáltunk.)


De tovább gondolva, ha havi 50-et félre tudsz rakni, az egy évben 600, jó-jó nem sok, de még még csak most vettek fel, 200 kezdő fizu amúgy sem rossz a legtöbb fiatal végzettségét nézve, ha meg 300-at keresel, akár 150-et is félre tehetsz havonta (az már évi 1,8m). Csak meg kell találni egy értelmes közép utat, van-e pénzem most arra, hogy saját albérletbe költözzek? Igen, van annyim, csak spórolni nem tudok mellette, na ebben az esetben lehet nem kéne, főleg ha később saját lakást szeretnél.


Nem ismerlek így nem tudom, mi mindenre költesz, de ha ennyire rossznak látod az anyagi lehetőségeidet, úgy gondolom előbb össze kellene szedned, mit szeretnél elérni és miből tudsz gazdálkodni, majd reális célokat kitűzni és megvalósítani.


A 3 gyerekes apás megjegyzésedet nem értem. Miért tudna egy 3 gyerekes apa jobban önálló életet kezdeni, mint egy fiatal egyedülálló? (Attól rosszabb döntést nem nagyon hozhat két fiatal, hogy a nagy semmire védekezés nélkül szeretkeznek és gyereket vállalnak valamelyik nagyszülőnél...)

2017. máj. 19. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/86 anonim ***** válasza:
96%
2, nyolcvan egy szoba Csepelen. Mondjuk ott legalább jó helyen. De 50 a minimum egy szibára és akkor van lakótársad.
2017. máj. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/86 anonim válasza:
70%
Ha nem dohànyzik, nem jàr diszkóba, és fizeti a buszbérletet a munkaadója, meg lehet élni akàr 120.000 ből is, de nekem 400 dollàr kevés, ebből nem lehet spórolni, csak megélni, ezért mennek sokan a Britekhez, mert ott még csurog csepeg
2017. máj. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!