Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy huszonéves fiatalnak van...

Egy huszonéves fiatalnak van egyáltalán valami esélye önálló életet kezdeni, ha nem gazdag családba született? Vagy 30-40 éves koráig éljen otthon?

Figyelt kérdés

A BP-i átlagfizetés legyen 200-300 és akkor szerintem megegyezhetünk, hogy nagyon jóindulatú voltam.

Albérletárak: Horror, 100 ezer+rezsitől kezdődnek

Konkrétan lehetne vegetálni hónap végéig.

[link]

Lakásvásárlás: Esélytelen, több évtizedig kéne gyűjteni, félrerakni lakéstakarékba.

Aki egyedülálló, és nem akar 3 gyerekes apa lenni, annak semmi esélye, hogy önálló életet kezdhet Magyarországon?



2017. máj. 18. 23:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/86 anonim ***** válasza:
61%

Átlagbérböl sehol nem veszel lakást, ezt felejtsd el.


Egyébként nem 100+ rezsi, vannak olcsobbak, csak nem a belvárost kell nézni, hanem kijjebb kicsivel. Tökmindegy, az a plusz három-négy metrómegálló, de máris van olcson hová hazamenned.

2017. máj. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/86 anonim ***** válasza:
59%
lakás takarék, több is egyszerre..évek kellenek ,de legalább lesz egy kis megtakarított pénzed.
2017. máj. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/86 anonim ***** válasza:
61%

Amiket itt belinkeltek egy része szobatársat keres...Ha a lakás fogalmánál maradunk a többi sem az,legalábbis számomra egy 25m2 valami nem lakás,max.kutyaól!

A kérdésre válaszolva, nem sok esélye van egy fiatalnak ma a normális életre max. vegetálásra.

2017. máj. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/86 anonim ***** válasza:
54%

"legalábbis számomra egy 25m2 valami nem lakás,max.kutyaól!"


Ilyen igények mellett persze vegetál.

Kell az ájfon, a márkás ruha, buli minden héten, cigi... mellé tanulni lusták, dolgozni meg végképp és rögtön kacsalábon forgó kulipintyót akarnak.


(Rajtam kívül is) nem egy szegény családból jövő évfolyamtársam volt, aki végig dolgozta az egyetemet, mellette koliban vagy "tömegszállás" társbérletben lakott. Ma már mind saját lakásban lakik, támogatja az otthoniakat is és boldogan él.

Nem, nem mártírkodva, szenvedve, hanem mindig a lehetőségekhez mérten élve jutottunk idáig (nyaralni pl. vonattal), pénzügyileg előre látó módon.

Nem, nem 50-esek, hanem éppen 30-asok.

2017. máj. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/86 anonim ***** válasza:
76%

Azert az talan nem tulzo elvaras, h ne 4-5 fo osztozzon 50 nmeteren, szobankent ketten-harman.....

linkeljen mar be vki legyszi 70e+ rezsiert lakast , ami nem egy dohos korgangos haz foldszintjen van es nem 30 nm galeriastol! Koszi

2017. máj. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/86 anonim ***** válasza:
73%

1. Való igaz, hogy Budapesten is elszálltak az albérlet árak, 80+rezsi alatt nem kapni garzont, ez is az alja, ami ilyen 40 ezres hirdetès az kamu, felhívod ès azt mondják hogy utalj 8 ezret ès adnak (kamu) címet meg telefonszámot a lakáshoz vagy tegyèl le 80 ezer kauciót előre ès utána megnèzheted stb.


2. Aki egyedülálló bèreljen szobát. Külföldöj ne gondoljátok hogy nem együtt laknak százan, pl Londonban is nem egyszer láttam, hogy 6an 8an vannak egy 3 szobás lakásra. Itt is egy 3 szobásat ennyien vennènek ki fillèrekből megúszható lenne.


3. Külföldön mondjuk 450 ezres fizetèsből, ha valaki nem keres jól soha a büdös èletben nem lesz háza, mert 10x annyi egy ingatlan mint nálunk. Szóval nem kell azt hinni hogy máshol kápèra veszik a házakat.


4. Azert szerintem evidens, hogy előbb utóbb párja van az embernek, 2 fizuból kell spórolni. Mi is átlagos emberek vagyunk, ketten havi 600at keresünk, 200at el tudunk simán rakni. Nemsoká lesz házunk.


5. Fizess lakástakarèkot, az is valami.

2017. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/86 anonim ***** válasza:
37%

Magyarorszag mit tud adni a mai vilagban ? ,Nem sok mindent...sőt!

Nem mindenkinek adatik meg az sem ,hogy a szulei el tudjak inditani az ÈLETBE ùgy ,hogy mèg lakàssal is segìtik gyermeküket.

Hitelt felvenni sok-sok èvre ...nos inkabb nem mondanèk semmit.

Mi is a pàrommal Bp -en eltunk alberletben 13 èvig ..gyermekunk is oda született.

Belàttuk ,hogy ebben a formaban nem lehet előre lèpni ,haladni ....Nem lehet ,vagyis mi èrtelme ùgy èlni ,hogy folyamatosan kuporgatsz ,spórolsz ès mègsem haladsz vagy csak nagyon lassan.Lèptünk ! Külföldre költöztünk csalàdostòl ès nem bàntuk meg :) ! A Kèrdezőnek is ezt javaslom ...hazaszeretetből nem lehet megèlni.

2017. máj. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/86 anonim ***** válasza:
81%

"Azert az talan nem tulzo elvaras, h ne 4-5 fo osztozzon 50 nmeteren, szobankent ketten-harman..."


Még egyetem alatt is max. ketten voltunk egy szobában, és máris jobb volt mint a 4-6 személyes koliszoba. :)

2017. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/86 anonim ***** válasza:
75%

Huszonéves fiatalok vagyunk. Nekünk mindkét oldalról segítenek a szüleink, nemsokára megvesszük az első házunkat. Nagyon hálásak vagyunk érte, én nem tudnám elképzelni, mennyi idő múlva lenne meg rá a pénzünk, pedig nem keresünk rosszul, de albérlet mellett esélytelen kb 20 milliót összeszedni. Nem tudom elégszer megköszönni a szüleinknek. Mi is gyűjteni fogjuk a pénzt jó előre a gyerkőceinknek, hogy el tudjuk őket indítani az életben, ne vegetálva, hitellel a nyakában vágjon neki a felnőtt létnek.

Mindenesetre úgy gondolom, van esélye teljesen önállóan, saját erőből életet kezdeni egy fiatalnak, de NAGYON nehéz, sok munka, nélkülözés árán lehet csak, meg persze sok idő, amíg megvalósulnak a célok.

2017. máj. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/86 anonim ***** válasza:
92%

" Megjegyzem London Európa LEGDRÁGÁBB városa, miért nem Beverly Hills-t írsz? Csak tudod, az a különbség, hogy ezeken a helyeken a drága lakások ellenére a MELÓS fizetésed vásárlóerő-paritáson többet ér, mint az itteni DIPLOMÁS fizetés. "


London tényleg nagyon drága város. De melós fizetéssel ott sem veszel ki egyedül lakást, mert az el is vinné ha havi melós fizetésedet. Nem hiába élnek sokan 8-ad magukkal egy lakásban. Kint élek, tudom az árakat.

2017. máj. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!