Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy huszonéves fiatalnak van...

Egy huszonéves fiatalnak van egyáltalán valami esélye önálló életet kezdeni, ha nem gazdag családba született? Vagy 30-40 éves koráig éljen otthon?

Figyelt kérdés

A BP-i átlagfizetés legyen 200-300 és akkor szerintem megegyezhetünk, hogy nagyon jóindulatú voltam.

Albérletárak: Horror, 100 ezer+rezsitől kezdődnek

Konkrétan lehetne vegetálni hónap végéig.

[link]

Lakásvásárlás: Esélytelen, több évtizedig kéne gyűjteni, félrerakni lakéstakarékba.

Aki egyedülálló, és nem akar 3 gyerekes apa lenni, annak semmi esélye, hogy önálló életet kezdhet Magyarországon?



2017. máj. 18. 23:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/86 anonim ***** válasza:
100%

42-es! (ma 10.55)

Ez az állítás biztosan csak nagyon kevesekre igaz.

Én egy nagymamámat ismertem, 10 éves voltam, amikor meghalt. A többi meg réges-régen nem élnek már.


A férjem szülei is elhunytak évekkel ezelőtt, az én szüleimtől pedig nemhogy támogatásra számítanak, nekem kell segítenem őket....

2017. máj. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/86 anonim ***** válasza:
28%
Van, aki már a "hitel" szótól összeszrja magát ahelyett, hogy utána nézne a lehetőségeknek.
2017. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/86 anonim ***** válasza:
31%
tanultál volna nem sírnál paraszt....
2017. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/86 anonim ***** válasza:
85%

Nem feltétlenül kell saját lakást venni, pláne nem most, amikor irreálisan drágák a legkisebb lyukak is.


Én nagyon szegény családból származom, volt, hogy egy alagsori szükséglakásban éltünk, mostanra mégis jobban keresek, mint a magyarok 90%-a, pedig csak 26 éves vagyok.


Ehhez az kellett, hogy tanuljak, dolgozzak, ne maradjak meg egy helyen, mert az a biztos.

2017. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/86 anonim ***** válasza:
79%
Jah, a nagyszüleim -már akiket ismertem 2 nagyszülő- szülinapra sajnáltak 5000 ft-ot, majd pont lakást vettek volna... Kedves 42es :D
2017. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/86 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom , hogy otthon milyen árak vannak, de én egy angliai városkában a párommal bérelek egy 2 szobás/konyha, nappali, fürdőszobás lakást.

Ilyen sorházat.

[link]

Ezek a sorházak minimum 60 évesek, így a szigetelés nem a legjobb. Mindent lehet hallani, még azt is ha a szomszéd

elmegy kakilni egyet. Nagyjából olyan mint otthon egy panellakás.

Mi még aránylag olcsón is béreljük, de így is benne van havi 1000 fontunkba. Most emelték az éves bérleti díjat (amit 2 évente mindig emelnek) ami 600 font. Ott van még a council tax, villany, gáz, telefon, internet, Tv számla, évi parkolási díj, évi zöld hulladék díj ( van egy pici kert ami tele van bokorral)

Az én fizetésemből nem sok marad.

Mi még szerencsések vagyunk mert annak idején olcsón adták ki.. Londonban egy ugyanilyen és ugyanekkor lakás havi 1300 font csak a bérleti díj..Ehhez még hozzá kell tenni a többi fizetni valót.

Mi is mennénk másik lakásba aminek garázsa van vagy 3 szobás, de ezek még egy angliai kisvárosban is minimum 800 fonttól indul a havi bérleti díja..

Szóval aki azt hiszi külföldön olcsóbb a bérlés az nagyon téved.. Akármennyi keres jól az ember, az egyik fél fizetése csak a bérlésre megy el... Ez otthon sem lehet másképp. 2 ember fizetésével azért szerintem otthon is lehet lakást bérelni.

2017. máj. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/86 anonim ***** válasza:
96%

Angol kisvárosban élünk, Dartford.


Mi is kb havi 450e ft-ba számítva ami a lakbérre fizetünk másfél szobásra + erre jön a rezsi... Nagyon jól kell keresni ahhoz, hogy bérelni tudj 1 normálisabb lakást. Mosogatással, takarítással, pincérkedéssel kb lehetetlen.

2017. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/86 anonim ***** válasza:
30%

# 53


Helyesírásod és modorod alapján inkább te lehetsz valami 8 általánost végzett proli. A kérdező leírta, hogy pályakezdő diplomás bérekről beszél.


"A 3 gyerekes apás megjegyzésedet nem értem. "


CSOK program, nagycsaládos adókedvezmények... Te hol éltél az elmúlt pár évben?


"Az összes európai városban b ez a helyzet lakásvásárlás fronton, a fizetések arányában. Albérlet dettó."


De már elmondtam, hogy ott megmarad a fizetésed 1/3-a vagy fele. Magyarországon meg a diplomás fizetésedből vegetálsz egy albérletben.


"Egyébként kérek egy amerikai vagy európai országot/fővárost, ahol egy huszonéves fiatal, megúszva az évtizedekig való spórolást, vehet magának lakást, vagy a fizetése apró töredékéért bérelhet ingatlant!


Csak egyet. Lécci."


Pont erről van szó, hogy nem a Londoni citybe kell költözni, Németországban az informatikusok átlagfizetése országszerte évi 50-60 ezer euró, (bónuszok, 13. havi fizu stb. nélkül) a lakásárak 100-200 ezer euró közt alakulnak kisebb városokban, hol tudod te ezt a magyar helyzethez hasonlítani? Tessék egy példa, jó pár Nyugat-Európai országot lehetne még mondani.


"65 ezret írtam, nem 70-et, és minigarzonról van szó, havi 10-15 ezerben megáll a rezsi. A barátnőm pedig diplomás, Budapesten él és dolgozik, bármilyen meglepő számodra, de a saját erejéből vásárolta mindkét lakást."


Szerintem hanyagolj már minket a képzeletbeli, milliomos barátnőddel. Az az 5 ezer sokat számít ám! Na meg a 10 ezres rezsivel kb. el is árultad magad, hogy azt sem tudod, hogy hol vagy. :D


"Alapvetően a specializált, piacképes tudás, folyamatos képzés az a lehetőség, amivel pénzt lehet keresni."


"Nem nyavalyogni kell, hanem piacképes végzettséget szerezni"


Szerintem amit a kérdező írt, 200-300 ezres fizetés, már piacképes szakmával, diplomával kapod. Az álomvilágodban, vagy egy alternatív univerzumban kap bármilyen szakmával, alapdiplomával rendelkező pályakezdő MAGYARORSZÁGON nettó 500-at.


"De akkor is van egy nagy különbség, amiről nem írtok. Ha otthon laksz így évekig másokkal, akkor sem tudsz havonta annyit letenni, mint a kinti fizetésből."


Erről beszélek én is, de nem értik...

2017. máj. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/86 anonim ***** válasza:
100%

25: Az a helyzet, hogy a 30 nm galériástól, az egy normál lakás Budapesten. Kicsi, de normál lakás. Egy főnek, egy párnak, vagy egy kisgyerekes szülőnek, vagy egy párnak kicsi gyerekkel.

Japánban 6-9 nm-es lakások vannak csillagászati árakon nagyvárosokban ehhez képest, ott még nem tartunk, de ez egy zsúfolt világváros, azt értsd meg, ilyenekben lakunk pesti embörök.

Én egy 5 generáció óta budapesti ember vagyok, és ez az igazság. Nem tudom, mit gondolsz Budapestről, de az csak fantázia. 50-60 nm egy közepes lakás egy családnak.

80-120 nm pedig egy nagycsaládos lakás, többgenerációs.

Aki nagyobbat akar, kimegy a város szélére és családi házat vesz, mert csak ott jön ki árban.

2017. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/86 anonim ***** válasza:
0%

51: Pont azt mondja a 42-es, hogy a meghalt felmenők után fejenként 1-1 lakást lehet örökölni. Nem érted?

Ha meghaltak a dédszüleid, akkor az elvileg 4 lakás, amit megörökölt a generációtok.

Ha nagyszüleid is meghaltak, az +2.

Minimum (ha együtt éltek még a házastársak, nem külön lakásban).

Tehát min. 6 lakást örököltetek tőlük.

2017. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!