Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy huszonéves fiatalnak van...

Egy huszonéves fiatalnak van egyáltalán valami esélye önálló életet kezdeni, ha nem gazdag családba született? Vagy 30-40 éves koráig éljen otthon?

Figyelt kérdés

A BP-i átlagfizetés legyen 200-300 és akkor szerintem megegyezhetünk, hogy nagyon jóindulatú voltam.

Albérletárak: Horror, 100 ezer+rezsitől kezdődnek

Konkrétan lehetne vegetálni hónap végéig.

[link]

Lakásvásárlás: Esélytelen, több évtizedig kéne gyűjteni, félrerakni lakéstakarékba.

Aki egyedülálló, és nem akar 3 gyerekes apa lenni, annak semmi esélye, hogy önálló életet kezdhet Magyarországon?



2017. máj. 18. 23:13
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
* akkora
2017. máj. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
71%

"havi 10-15 ezerben megáll a rezsi"

És hol van ez a lakás? Ukrajnában vagy Koszovóban?

2017. máj. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 anonim ***** válasza:
73: Leírta az első oldalon. VI. kerület, Hősök terénél.
2017. máj. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
73: Meg a Lurdy-háznál a másik.
2017. máj. 19. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:

# 74


Te tényleg ennyire buta vagy?

2017. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 anonim ***** válasza:
62%

Kedves #58 (tegnap 21:43)

Én írtam a 3 apás megjegyzést nem értem, mert nem értem hogy jön az ő élethelyzetéhez az a lehetőség, hogy önálló életet akar élni (egyedül?!) és a CSOK miatt aláír egy szerződést amiben vállalja hogy a következő X évben 3 gyereket vállal. Már bocsánat, de aki ennyire sötétnek látja a világot ezt a lehetőséget inkább felejtse el, főleg hogy egyedülálló. Még egy több hónapja tartó kapcsolatnál is necces egy ilyet aláírni.

Arról meg ne is beszéljünk, hogy onnantól kezdve hogy gyereket vállal nem hogy egyszerűbb lesz az élete, hanem bonyolultabb. Jó, jó vannak támogatások, de felelősségek és kötelezettségek is. Senki ne higgye már el, hogy az állam annyira fogja támogatni, hogy a gyerek nem jelent majd plusz anyagi kiadást az amúgy is kevésnek mondható fizujához.


Annak aki panaszkodik, hogy gyerekkel nem tudnak albérletet találni, talán azért, mert egy hónapja se volt gyakorin egy kérdés, hogy mit kezdhet a tulajdonos az olyan albérlővel, aki nem fizet hónapok óta, de van 18 évnél fiatalabb gyereke. Mert jogilag nem teheti ki őket, nem hagyhat 18 éven alulit fedél nélkül... Na pont emiatt.

2017. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/86 anonim ***** válasza:

77-es: magamra veszem az utolsó bekezdésedet, mert a 48-as hozzászólásban én panaszkodtam a gyerekes albikeresésről. Én egy szóval nem tagadtam, hogy a sztereotípiának van alapja, mert én is láttam ilyen kérdéseket és eseteket. Bár azt is hozzáteszem, hogy a jelen jogszabályoknál magántulajdonból a terhes anyuka és a csecsemő is kitehető bizonyos jogi kereteken belül (tehát 30 napos türelmi idővel, nem a szokásos "takaroggyá jövőhétig" hozzáállással, illetve határozott idejű szerződés bontását nem indokolhatod azzal, hogy ő terhes lett), csak 1) hónapokig tart, 2) a tulajok többsége még teljesen jogszerű esetben is rossz érzéssel teszi meg.


Pusztán azért írtam ezt, hogy miért akar valaki 30 körül saját lakást itthon - talán azért, mert családot szeretne, és azt albérletben 2017-ben Magyarországon nem teheti meg nyugodtan.


A CSOK meg társai szerintem sem jók elindulásra, és az átlag családot sem támogatja túlzottan, hanem egy szűk réteg továbbra nyerészkedését segíti...

2017. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim válasza:
72%
Üdv Magyarországon:) Ilyen az átlag emberek élete itt. Egy rohadt albérletre nem telik ki. Amúgy bocs hogy nem a kérdésre válaszolok
2017. máj. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
0%
mert bunkó parasztok, akik csak a kapáláshoz értenek nem pedig pl. szoftverfejlesztéshez
2017. máj. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
57%

Fiatalon laktam olyan albérletben, hogy reggelre befagyott a víz a pohárban, ha eset 10-kor kifogyott az olaj a kályhából, és a derékig érő hóban nem volt kedvem hátraverekedni magam a hordóhoz.

Higgyétek el, nem annyira ördögtől való dolog lejjebb adni az igényekből. Onnan ugyanis van hova fejlődni, és ez az, ami boldoggá teszi az ember életét; ha haladni, ha fejlődni tud.

2017. máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!