Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a 14 éves...

Mit tegyek, ha a 14 éves lányom álma az, hogy kiköltözzön Moszkvába?

Figyelt kérdés

Csak azért tanul, folyamatosan orosz zenét hallgat, egyedül oroszozik, Dosztojevszkijt, Tolsztojt, Gogolt, Ulickaját, Csehovot, stb. olvas.

Ráadásul hazudott nekem erről, mert azt mondta, hogy csak érdekli az orosz kultúra. (Véletlenül tudtam meg az igazságot)

Meg beszéltünk is arról, hogy ott milyen rossz az élet, és egyetértett. Elmondtam neki, hogy tudom és azt mondta, hogy "a szívem oda húz, anya, de nem szeretném, hogy akadályozz. Úgy teszem tönkre a saját életemet ahogy akarom"

Nem tudom... ez engem megrémít és nem tudom kezelni. Mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 30. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/82 anonim ***** válasza:
94%

Miért baj, hogy odamenne? Moszkva gyönyörű, én is szeretnék kinézni oda legalább pár napra.

Én úgy vagyok, mint a lányod, csak Moszkva helyett Skóciával.

A helyedben támogatnám, és segítenék elérni az álmait.


18/L

2019. júl. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/82 anonim ***** válasza:
93%

Én támogatnám, dicséretes, hogy ilyen fiatalon már vannak céljai, nem is kicsik.


Ha az én lányom Dosztojevszkijt, Csehovot, Tolsztojt, Gogolt olvas majd 14 évesen, nagyon-nagyon büszke leszek.

2019. júl. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/82 anonim ***** válasza:
69%
Az ő korában Indiába akartam menni élet-halál, pár évvel később meg már csak a Dunán túlra. Kamaszos fellángolás, majd lesz más érdeklődési köre.
2019. júl. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/82 anonim ***** válasza:
89%

Mégis mi a baj Moszkvával?

Bár itt élnének úgy, mint ott.

2019. júl. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/82 A kérdező kommentje:
Nagyjából másfél éve érdekli Moszkva, szerintem ez nem csak azért van mert tini. Valamint ahogy észlelem egyre érettebben viselkedik mostanában.
2019. júl. 30. 17:53
 16/82 anonim ***** válasza:
80%
Gimi elején volt olyan osztálytársam anno, aki rajongott az ázsiai kultúráért, rendszeresen koreai fiúbandákat hallgatott és az volt az álma, hogy Tokióban éljen. 2 év múlva már el is felejtődött ez a gondolat.
2019. júl. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/82 anonim ***** válasza:
92%

És ez miért baj?

Pacsi a lányodnak, eltökélt és az olvasmányai által műveltebb is, mint sok kortársa.


18/L

2019. júl. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/82 anonim ***** válasza:
32%

Legalább érdekli valami, velem is így volt csak a szüleimnek nem volt szimpi hát elcseszték. Ott akadályoztak ahol épp tudtak, pedig nélkülük is adott volna az élet épp elég pofont, ehelyett velük meg a véleményükkel kellett állandóan vívnom.


Igen, ez a moszkvai elkèpzelés elég gáz, szerintem is.

De ha ez a dolog tényleg kitart 18 éves koráig, ahol már számít is, mert most ugye nem, akkor minek akadályoznád?


Ha meg nem tart ki, akkor sima ügy, megúsztad.


Én jelenleg évek óta valódi cél nélkül tengődök, bár a szüleim örülhetnek mert nem jött össze amit nem akartak, igaz más se lett belőlem.

2019. júl. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/82 anonim ***** válasza:
92%
Egyedül tanul oroszul, és mellette orosz szépirodalmat is olvas? Iszonyatosan büszke lennék arra, hogy ilyen szorgalmas a lányom. Az elköltözés részét pedig nem kell komolyan venni, kicsi még hozzá. Viszont abban igaza van, hogy ha ez az álma, te nem állhatsz az útjába. Moszkva korántsem olyan, mint amilyennek hiszed, én is szeretném majd egyszer megnézni, bár én nem költöznék oda. Ennek ellenére azt tudom momdani, hogy örülj annak, hogy ilyen eltökélt a lányod, már ilyen fiatalon is, hiszen ha később fejébe vesz majd bármit, simán meg tudja majd valósítani hasonló türelemmel és hozzáállással. (Pl: egyetemre menni, más nyelveket tanulni, szakmát tanulni, stb.)
2019. júl. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/82 anonim ***** válasza:
94%
Moszkva egy gyönyörű világváros, nem egy világvégi falu Szibériában 😊 ha felnőttként ott szeretne élni, vagy szeretne ott továbbtanulni, én támogatnám.
2019. júl. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!