Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a 14 éves...

Mit tegyek, ha a 14 éves lányom álma az, hogy kiköltözzön Moszkvába?

Figyelt kérdés

Csak azért tanul, folyamatosan orosz zenét hallgat, egyedül oroszozik, Dosztojevszkijt, Tolsztojt, Gogolt, Ulickaját, Csehovot, stb. olvas.

Ráadásul hazudott nekem erről, mert azt mondta, hogy csak érdekli az orosz kultúra. (Véletlenül tudtam meg az igazságot)

Meg beszéltünk is arról, hogy ott milyen rossz az élet, és egyetértett. Elmondtam neki, hogy tudom és azt mondta, hogy "a szívem oda húz, anya, de nem szeretném, hogy akadályozz. Úgy teszem tönkre a saját életemet ahogy akarom"

Nem tudom... ez engem megrémít és nem tudom kezelni. Mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 30. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van az előttem szólónak. Szerencse, hogy a lány humán érdeklődésű, ez lehetővé teszi, hogy ügyesen, elfogadóan jó irányba terelgesse őt az anya. Moszkvai egyetem ösztöndíjjal, ez azért jó ötlet, mert míg elvégzi, kiélheti a Moszkvában lakás vágyát, ugyanakkor ha hazajön, és mért ne jönne, ez nem disszidálás, egy itteni tolmács-fordító szakos másoddiplomát összedobva akár az EU brüsszeli szervezeteinél is lehet fordító, tolmács. Amit nagyon jól fizetnek, és elegáns munka.
2019. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 anonim ***** válasza:
85%
Tolmács-fordítóként folyamatosan utazhatna orosz városokba oda delegált aktuális küldöttségeknek tolmácsolni. Napi kapcsolatban lenne az imádott országgal, védett, őrzött diplomata, ill. külkereskedő-társaságban.
2019. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/82 anonim ***** válasza:
25%
Egyébként mivel azt mondta, úgy rontja el az életét, ahogy akarja, ez pedig lázadásra utal, lehet, hogy ha látványosan beleegyezel, és lelkesen elkezded neki mondani, hogy az orosztanulással milyen karrierágazatokban érvényesülhetne, beindul a lelke mélyén a lázadó ellenkezés, és karácsonykor már nem is akar majd Oroszországba menni: elmegy a kedve attól, ami neked is tetszik.
2019. okt. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 A kérdező kommentje:

Leginkább matekból jó, egyébként, csak szereti az orosz nyelvet és a könyveket (főleg az orosz szépirodalmat, mint említettem) A legtöbb dologban a logikát keresi.

Szóval inkabb reál beállítottságú, mint humán.

2019. okt. 19. 17:15
 65/82 anonim ***** válasza:
94%
Nukleáris mérnöknek még mehet tanulni és hülyére is keresné magát ezen a területen.
2019. okt. 20. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
100%
A hsz-ekből is az derül ki, hogy lehet ebből az oroszos érdeklődésből egy sikeres életpálya is, sok utazással, nemzetközi projektekkel, szakmai megbecsüléssel, aminek a keretében elég időt tölthet a kedvelt országban is.
2019. okt. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
96%
más szülő amúgy hálát rebegne az égnek, ha a 14 évese dosztojevszkijt olvasna és önszorgalomból nyelvet tanulna...
2019. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 anonim ***** válasza:
6%

Ügyes, hogy ilyen komoly irodalmakat olvas.

Viszont, mennyit ismer a magyar kulturabol?

Rengeteg külföldi jár Magyarországra, nen csak tanulni, de a magyar kultúránk miatt. Sok helyen tanitjak kulfoldon a magyar modszereket, kulturalis oroksegeket stb. Csak mi magyarok nem vagyunk evvel tisztaban, nem latunk a sajat szemünktől, nem tarjuk sokra az agymosasnak koszonhetoen,, s külföldön keressük. Sőt, nem ártana ápoljuk, gyakoroljuk, mert különben elvész! Ez a szülők dolga lenne, hogy atadjak a gyerekeiknek legalabb az ösztönzést erre. Talan olvashatnatok egyutt magyar vonatkozasu konyveket is.

Minden szulonek tudnia kell, hogy amikor a gyerek kulfoldre megy, nagy esellyel lemondhat rola. Uj eletet kezd, kulfoldi hazastarssal egy ido mulva legtobb esetben, az unokak talan beszelnek majd kicsit magyarul, talan egy evben egyszer haza tudnak menni egy-ket hetre...Aztan ott le is zarult egy magyar vonal, ami évszázadokon at tartotta magat...

2019. nov. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/82 anonim ***** válasza:
100%
Mi a helyzet?
2020. jan. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/82 A kérdező kommentje:
# 69 Semmi sem változott azóta, még mindig ez az álma és még mindig komolyan veszi. A jegyei meg egyre jobbak. De én akkor se tartom jó ötletnek. Lehet Moszkva nem a legrosszabb hely, de ezernyi jobb hely van annál.
2020. jún. 5. 18:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!