Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a 14 éves...

Mit tegyek, ha a 14 éves lányom álma az, hogy kiköltözzön Moszkvába?

Figyelt kérdés

Csak azért tanul, folyamatosan orosz zenét hallgat, egyedül oroszozik, Dosztojevszkijt, Tolsztojt, Gogolt, Ulickaját, Csehovot, stb. olvas.

Ráadásul hazudott nekem erről, mert azt mondta, hogy csak érdekli az orosz kultúra. (Véletlenül tudtam meg az igazságot)

Meg beszéltünk is arról, hogy ott milyen rossz az élet, és egyetértett. Elmondtam neki, hogy tudom és azt mondta, hogy "a szívem oda húz, anya, de nem szeretném, hogy akadályozz. Úgy teszem tönkre a saját életemet ahogy akarom"

Nem tudom... ez engem megrémít és nem tudom kezelni. Mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 30. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim válasza:
97%
A családom egyik fele orosz/ukrán származású.Egyáltalán nem olyan rossz az élet arrafelé.Ott is vannak persze szegényebb települések.De az egyik legszínesebb kultúrával rendelkező ország.Szerintem,ha kitart mellette 4-5 év múlva is megéri támogatni.
2019. júl. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
89%

"Meg beszéltünk is arról, hogy ott milyen rossz az élet, és egyetértett." - Moszkvában? Hát nem tudom, ha ott olyan szörnyű lenne élni, szerinted mi a frászkarikától lehet, hogy bizonyos negyedeit tekintve Európa legdrágább fővárosa...

Ja, persze, ijesztően nagy, mert agglomerációját is tekintve 10 millió körüli a lakossága, szóval egy komplett Magyarországnyi.

Persze, idióta politikus ott is van... ahogy Budapesten, Berlinben, Párizsban meg Washingtonban is dögivel... de talán ennél némileg fontosabb, hogy nem egy tizenéves mesterségesen tákolt multikulti, hanem ezer éves fejlődésében lett nagy kultúrák természetes találkozási pontja. A művészetet illetően meg eszerint van ízlése, az orosz zeneművészet, táncművészet, irodalom a világörökség tekintélyes méretű szelete, európai zene pont úgy nincs Csajkovszkij nélkül, ahogy Beethoven nélkül sincs...

Szóval Kérdező, picit el tetszel lenni tájolva... kifejezetten te, és nem a lányod.

2019. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 anonim ***** válasza:
94%

Amíg nem látsz a falon sarlót és kalapácsot, nem kell félni.


Komolyra fordítva, nem értem ezt az oroszellenes felfogást. Igen, szigorúbbak a törvények, nincs demokrácia, és a magánélet fogalma sem egészen olyan, mint nálunk. Viszont ettől függetlenül nem rossz hely, pláne Moszkva.


Inkább abban segíts neki, hogy ha ezt komolyan gondolja, akkor felkészülten mehessen majd ki. Például ha szoktatok nyaralni külföldön, akkor egyik alkalomra tervezzetek Moszkvába nyaralást. Így mindketten megismerhetitek kicsit testközelből a helyet.

2019. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/82 anonim ***** válasza:
23%
19:39: éppen azért pocsék hely, mert egy egyre durvuló diktatúra uralkodik. Ha Putyinék megbuktak, akkor érdemesebb lesz odaköltözni.
2019. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
91%
Szurkolok a lányodnak! Rám azt hiszem 12 évesen jött a japán kultúra iránti rajongás. 14 éves lehettem, mikor körvonalazódott bennem, hogy egyszer ott szeretnék élni egy kis ideig. Jövőre költözöm ki, egyelőre csak egy évre.:)
2019. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
95%

Vegyél neki orosz nyelvű szépirodalmat, szótárt.

Nagyon jó dolog hogy ennyire érdekli egy ilyen szép nyelv és kultúra.

Ennél én csak rosszabb hobbikat tudok.

2019. júl. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 anonim ***** válasza:
57%
#24, ez itt nem politikai téma... Putyin meg korunk egyik meghatározó politikusa, akit van aki kedvel, van aki utál, ennyi. Ebben se különbözik Macrontól vagy Trumptól, vagy Merkeltől, vagy akármelyik másik politikustól.
2019. júl. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/82 anonim ***** válasza:
95%

Az miért baj, ha oroszul tanul, és eredetiben olvassa az orosz irodalmat?

Hadd menjen ki Moszkvába. Ha nem érzi jól magát, akkor majd visszajön.

2019. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
22%

Én megértelek kérdező, mert van rálátásom az orosz hétköznapokra, és értem a szorongásodat.


Ennyi energiát meg inkább feccölne egy olyan nyelvbe, amivel megy is valamire, mondjuk angol, német, francia...


Most reneszánsza van az orosznak, pedig közel sem annyira rentábilis nyelv, mint amekkora hisztéria van körülötte.


Oroszország a globális politikai-gazdasági erőtérben csak egy virtuskodó, de valójában erőtlen szereplő. Amit egyesek meghatottan orosz kultúrának, orosz léleknek neveznek, az mára anakronisztikussá vált és kiüresedett lózung csupán. Feltűnt, hogy 100-200 évvel ezelőtt élt, jeles oroszok képviselik még ma is az orosz kultúrát, de jelenkori, orosz kulturális szenzációkról már kevésbé beszélhetünk?


A lányod majd észhez tér, 14 éves tacskó, fejében vmi romantikussá duzzasztott, a valósággal köszönőviszonyba nem lévő Oroszország-képpel.


És mivel még javában kiskorú és te felelsz érte, te tartod el, igenis van közöd ahhoz, hogy hova akar lelépni, merrefelé gravitál.

2019. júl. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 A kérdező kommentje:
Iskolában angolul és franciául tanul, egyébként.
2019. júl. 30. 21:28
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!