Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a 14 éves...

Mit tegyek, ha a 14 éves lányom álma az, hogy kiköltözzön Moszkvába?

Figyelt kérdés

Csak azért tanul, folyamatosan orosz zenét hallgat, egyedül oroszozik, Dosztojevszkijt, Tolsztojt, Gogolt, Ulickaját, Csehovot, stb. olvas.

Ráadásul hazudott nekem erről, mert azt mondta, hogy csak érdekli az orosz kultúra. (Véletlenül tudtam meg az igazságot)

Meg beszéltünk is arról, hogy ott milyen rossz az élet, és egyetértett. Elmondtam neki, hogy tudom és azt mondta, hogy "a szívem oda húz, anya, de nem szeretném, hogy akadályozz. Úgy teszem tönkre a saját életemet ahogy akarom"

Nem tudom... ez engem megrémít és nem tudom kezelni. Mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 30. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
94%
Legyél rá büszke!
2019. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 anonim ***** válasza:
10%
Akik itt most örömködnek, kívánom, hogy a gyerekük vándoroljon ki Albániába vagy Eritreába!
2019. júl. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/82 anonim ***** válasza:
95%

# 32


Nem örömködünk bazzzdmeg, de ne azé csináljá má gyereket, hogy a háziállatod legyen. Senki nem akarja hogy elmenjen a világ végére, de azért lehetne egy céltalan 14 éves terhes is.

2019. júl. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
29%
27-es, Hitler és Sztálin is meghatározó figurák voltak a maguk korában...
2019. júl. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
82%
#34, miképpen Truman és Bush Jr is...
2019. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
18%
00:06: van egy oltári nagy különbség, nem tudom, felfogod-e. Akiket te emlegetsz, azokat le lehetett váltani (választás útján), és ez meg is történt vagy meg fog történni. Akiket én: na őket nem.
2019. júl. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
72%

#36, na ez aztán tényleg jelentős, az emberek többségének sorsát alapvetően befolyásoló dolgok.... ja, mégse ...

(mellesleg Putyint bőven le lehetne.... csak az oroszok többsége nem hülye, hogy tényleg megtegye... tudod, elevenen él még a kép az emberekben a nyugat-báb Jelcin idejéről)

2019. júl. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
96%
Én voltam már Moszkvában, gyakorlatilag ugyanolyan már mint egy tetszőleges nyugat-európai nagyváros. Szerintem nagyon szép és érdekes hely, nem kell temetni a gyereket akkor sem, ha ez nem csak egy fellángolás lesz nála és tényleg odaköltözik. Ráadásul nem a világ végén van, megy oda fapados is, lehetne rosszabb is. Mire alapoztad azt a beszélgetést, hogy ott milyen rossz az élet? Miért? Mert orosz? Ugyanúgy ott vannak a nemzetközi multik és bankok mint Pesten, egy jó diplomával lehetne jó állása is.
2019. júl. 31. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
96%

Basszus, kérdező, örülj, hogy nem úgy kell ütni a hátát, hogy nyelvet tanuljon!


Szerintem menjetek kettesben Moszkvába, pár napra és meglátjátok, hogy félnivalótok egy deka sincs, maximum ha olyan helyekre mentek azon belül, mint Pesten a Hős utca vagy a Havanna-Lakótelep-talán valamit javult a helyzet, de most se túl vonzó-.

2019. júl. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
88%
Mit, mit? Mondjuk támogasd? Lehet az akár annyi is, hogy érdeklődsz felőle vagy segítesz neki keresni valami szervezett nyelvtanfolyamot, esetleg külföldi programot vagy nyaralást, amire van keret. Viszont nem értem a nagy kiakadásod.... Egyrészt 14 éves, szóval valószínűleg nem holnap költözne. Másrészt pedig tényleg nem lehet tudni, hogy mennyire gondolja komolyan vagy mennyi ideig tart majd nála ez a “szerelem”. Lehetséges, hogy tényleg nagyon érdekli és ez később, egészen felnôtt koráig is megmarad. Ugyanakkor az is lehet, hogy talál mást és akkor majd az átveszi Oroszország helyét. Azért ahogyan felnövűnk kvázi kitárul a világ, egyre több mindent ismerünk meg és könnyen lehet, hogy valami egészen más dolog majd jobban elragadja csak arról 14 évesen még nem is hallott. Viszont az sem tragédia, ha továbbra is Oroszország marad az első, azért nem úgy kell elképzelni a dolgot, hogy kimegy és lefejezik. Szerintem túl van tolva minden ezzel kapcsolatban, én pl. kínaiul tanultam és tanulok és voltam már Kínában tanulmányi céllal.... ott ugyanaz ment, hogy fúj mekkora diktatúra, kommunisták, veszélyes, meghalsz, bezárnak stb., ennek ellenére életem legjobb élményei kapcsolódnak Kínához, rengeteget tanultam, rengeteg mindent láttam és tapasztaltam. Ugyanígy tanultam egy időben törökül is, Törökországban is jártam és akkor azt kellett hallgatni, hogy igy meghalok, úgy meghalok, de valami csoda folytán életben maradtam. Szóval nem értem, hogy egy anya hogy nem tud annak örülni, ha a gyere érdeklődik valami iránt és önszántából olvas, nyelvet tanul....
2019. júl. 31. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!