Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a 14 éves...

Mit tegyek, ha a 14 éves lányom álma az, hogy kiköltözzön Moszkvába?

Figyelt kérdés

Csak azért tanul, folyamatosan orosz zenét hallgat, egyedül oroszozik, Dosztojevszkijt, Tolsztojt, Gogolt, Ulickaját, Csehovot, stb. olvas.

Ráadásul hazudott nekem erről, mert azt mondta, hogy csak érdekli az orosz kultúra. (Véletlenül tudtam meg az igazságot)

Meg beszéltünk is arról, hogy ott milyen rossz az élet, és egyetértett. Elmondtam neki, hogy tudom és azt mondta, hogy "a szívem oda húz, anya, de nem szeretném, hogy akadályozz. Úgy teszem tönkre a saját életemet ahogy akarom"

Nem tudom... ez engem megrémít és nem tudom kezelni. Mit tennétek a helyemben?



2019. júl. 30. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 anonim ***** válasza:
78%
" Lehet Moszkva nem a legrosszabb hely, de ezernyi jobb hely van annál. "Hát Kérdező (#69) egy biztos, hogy az USA nem az, ez az elmúlt hónapokban egyértelművé vált. Egyébként, ha én elmennék Magyarországról az biztos, hogy nem a "Nyugat" irányába tenném...
2020. jún. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/82 anonim ***** válasza:
87%
Hagy menyen sok sikert neki
2020. jún. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de ilyen természettel egyáltalán nem csoda, ha hazudik neked a jövőbeli terveiről.

14 évesen ilyen nehéz irodalmat olvas, magától tanul nyelveket, te meg próbálod visszahúzni a francba. Nem csoda, hogy már az elköltözésen jár az esze....legyél rá büszke, támogasd! A legtöbb korabeli a közelébe sem ér. Ne viselkedj már úgy vele, mintha valami macska lenne, aki épp át akar szokni a szomszédba....

2020. jún. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/82 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy legyél rá büszke, hogy könyveket olvas. Meg, hogy nyelveket tanul! Ha érdekli őt Oroszország meg Moszkva, ne avatkozz bele.
2020. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 anonim ***** válasza:
0%
Én biztos nem engedném, se Moszkvába se "jobb helyre". A szülőföldnél nincs jobb hely, csak meg kell becsülni és értékelni kell. Nem minden a pénz. Lehet egyszerűen, szerényen élni, a család közelében. Ezt semmilyen külföld nem pótolja.
2020. júl. 30. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/82 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem engedném, se Moszkvába se "jobb helyre" - ez szerencsére nem a szülő döntése...
2020. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:
100%
Sebaj, még van néhány év érettségiig. Közben vagy leáll vele, vagy pedig felvételizik egy orosz egyetemre, és viszlát.
2020. júl. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:
100%

#77

Így van

2020. júl. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:
0%

Most még kecsegtető a kiköltözés (barhova is legyen), de 10-20 év múlva mindenki rájön, hogy nem kellett volna. Máshol sem sokkal jobb. Akkor meg már késő, a visszaút már nehezebb.

A szülők meg otthon maradnak öregen, támasz nélkül.

2020. aug. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 anonim ***** válasza:
100%
Én jelentkeztem (még szovjet) főiskolára. Csak azért örülök, hogy nem sikerült, mert közvetlenül a rendszerváltás előtt volt. Többször jártam Moszkvában. Nagyszerű hely. Egy nyelv ismerete pedig mindenképpen sokat segít. Én sajnos nem tudtam az orosz nyelvtudásomat használni, de attól még hasznos. Tudsz róla, hogy a NASA is megköveteli az űrhajósaitól az orosz nyelv ismeretét? (nem fordítják le az orosz szakirodalmat).
2022. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!