Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Fizetnétek nyáron a...

Szülők! Fizetnétek nyáron a gyereketek lakhatásáért, hogy ő tudjon tanfolyamra járni, dolgozni, önkénteskedni?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. A nyárra haza kellett költöznöm a koliból, így itthon vagyok. Viszont itthon nem lehet csinálni semmit, mert ez egy kisváros, ahol nincsen semmi. Ebbe beleértem a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeket is, mert az én korosztályomnak tényleg nincsen semmi (csak időseknek és gyerekeknek), és munkalehetőség sincsen (pláne nekem). Nemrég értem haza külföldről (egyetemi ösztöndíjas program) és azóta ismét nem tudok mit kezdeni magammal (ahogyan előtte sem). Egy darabig elvagyok azzal, hogy filmezek, olvasok, takarítok stb., de ezt leszámítva itthon ücsörgök, ténfergek a lakásban jobbra-balra, kiülök a teraszra, visszajövök...szóval tényleg nem tudok mit kezdeni magammal. Emiatt szívesen csinálnék valami értelmeset, de erre itthon nincsen semmi lehetőségem. Környező városokban (pl. ahová egyetemre is járok) már könnyebb lenne, viszont ahhoz a szállást vagy legalább az odajutást (bár ez akkor is napi több óra utazás, ami annyira nem kellemes) is meg kellene oldani valahogyan. Ehhez pedig pénz kell, ami nekem nincsen. A szüleim mindig segítenek, támogatnak, viszont nem tudom, hogy ilyesmire illik-e pénzt kérni.
2019. aug. 3. 10:04
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
87%

Az egyetlen, ami zavar, hogy pénzt kérsz lakhatása és te meg dolgoznál. Ennyi erővel gyakorlatilag tőlük is kérhetnél pénzt. Végezz valami online tanfolyamot, mindent lehet ott tanulni. Tekintve, hogy augusztus van már, még az sem megoldható, hogy 1 hónap munka után fizeted már a magad dolgait, hisz szeptembertől iskola.

Ha a városban lenne valami tanfolyam, azt én pl. fizetném, de amúgy 1 hónapra minden kb. csak ráfizetés.

2019. aug. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
92%

Mi fizetjük a gyereknek az albérletet, ő dolgozik a suli mellett.

Ezt viszont nem támogatnám, hogy azért menj a városba lakni nyárra, mert otthon unatkozol. Nem hiszem el, hogy olyan távolságon belül, ami kényelmesen elérhető, se munka, se valami önkéntes lehetőség.

2019. aug. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
19%

Nem tamogatnam az onkenteskedest.

Tanuljon, dolgozzon az rendben van de az onkenteskedest nem!!

2019. aug. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
26%
Persze :) Alap hogy a gyerekemnek megadok mindent amire szüksége van.
2019. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
64%
Ma mindenki milyen támogató, de a tegnapi gyereket meg szétszedték, hogy nem akar nyáron 6-7-kor felkelni. Pedig az pénzbe se kerül, csak odafigyelés, hogy ne ébresszék fel.
2019. aug. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
37%

Tanfolyam helyett tanulj otthon. Nyelveket nagyon jól lehet például neten is tanulni. Csinálj egy 3 hetes kihívást, az még pont belefér szeptemberig.

Vagy tanulj valamit, ami kapcsolódik a szakodhoz.

vagy nézegesd a google térképet, tanuld meg az országok, folyók, fővárosok, stb neveit.


Vagy tanulj meg sütni-főzni, ha még nem tudsz.


Annyi mindent lehet csinálni otthon is.

2019. aug. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
7%
Olvassátok el a #8-as írását!
2019. aug. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:

Azért nem keresek olyan munkát, amiből megélek, mert a jelenlegi helyzetben ez egyszerűen nem megoldható. Egyetemre járok, tehát az nem megoldható a szorgalmi és vizsga időszakban, hogy főállásban dolgozzak egy normális munkahelyen (ahol ténylegesen kifizetnek, bejelentenek stb.). Az órarend miatt (hétfőtől péntekig órák, össze-vissza mindenféle időpontban, amiknek a nagy része katalógusos, tehát kötelező bejárni) pedig eleve nehéz bármit is találni, főleg úgy, hogy hétvégente hazajárok a családhoz és tanulnom, készülnöm is kell az óráimra. Tehát így csak valami eszméletlenül rugalmas vagy otthonról végezhető munka jöhetne számításba, ami azért nem gyakori, sőt. Hozzátéve, hogy egy érettségim és két nyelvvizsgám van, tehát nincsen semmilyen konkrét szakképesítésem. Többek között ezért is merül fel az önkénteskedés, mert ilyen jellegű lehetőségekből többet találni, ha az embernek nincsen használható végzettsége. Ha éppen szünet van, akkor nyilván az egyetem nem egy "zavaró tényező", viszont amíg év közben van kollégium egy mondhatni nagyobb városban, addig ilyenkor nincsen és ez viszont megnehezíti a helyzetet, mert helyben se tanfolyam, se munka, se önkéntes lehetőség, se szórakozás, se semmi.

A balatoni munkák amúgy nem tűnnek rossznak, viszont nekem abszolút semmi ilyen jellegű végzettségem/tapasztalatom nincsen és nem tudom, hogy ez pl. okoz-e gondot (vannak rokonaim, akik a vendéglátásban dolgoznak a Balatonon és ők pl. kizárólag megfelelő végzettséggel rendelkező dolgozókat alkalmaznak). Eddig nekem emiatt ez konkrétan eszembe sem jutott, mert gondoltam, hogy úgysem alkalmaznának sehol és már augusztus van, de ránézek, hátha.

11-es Ez egy kisváros.... Vannak üzletek, vannak szórólapok, vannak újságok, vannak gyerekek, de szerinted ha lenne lehetőségem ezek közül bármiben is munkalehetőséget találni, akkor megszületett volna a kérdés vagy sem? Újságot és szórólapot maximum a megfelelő végzettséggel rendelkező postás hord, aki főállású alkalmazott a postán. Illetve itt azért még mindig az a legnagyobb reklám, ha egy hely népszerű és sokan ajánlják. A boltokban ugyanúgy olyanokat alkalmaznak, akik rendelkeznek szakképzettséggel, arról nem is beszélve, hogy az üzletek nagy része családi vállalkozás és nincs is megüresedő munkahely. A szülők pedig nem bízzák rá a gyereküket (akár csak felügyelet, akár korrepetálás) egy végzettséggel és tapasztalattal nem rendelkező egyetemistára, mikor van temérdek pedagógus végzettséggel rendelkező ember, aki szintén vállalja. Én nyelvtanítást hirdettem majdnem egy éven át és 0! érdeklődő volt, mivel a helyi tanárok (akiknek van diplomájuk és több éves tapasztalatuk, akár saját nyelviskolájuk és még ingyenes nyelvtanfolyamok is szoktak lenni) mind elbírják a jelentkező diákokat.

2019. aug. 3. 12:23
 19/51 anonim ***** válasza:
58%

Kifogások

Tudod hány diák van, aki egész évben dolgozik heti 1-2 napot? Nyáron meg heti 5 napot!


Nem főállást kell ketesni, hanem diákmunkát.

2019. aug. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
70%

"Újságot és szórólapot maximum a megfelelő végzettséggel rendelkező postás hord, aki főállású alkalmazott a postán."

Nem, az újságot nem a postás hordja és a szórólapot sem a postás hordja. Postás végzettsége pedig max a postán dolgozó alkalmazottnak van, a kezbesitonek eleg mar a 8 alltalanos is. Üzletben eladónak is felvesznek 8 általánossal mint betanított munkást.


De szimplán nem akarsz dolgozni. Egyetem nincs pl hétvégén és este sem, tanulni pedig nem hinnem hogy 7/24ben szoktál, így bizokny lenne alkalmad az egyetemi -városodban egy Tescoban kasszazni vagy árut feltölteni.

2019. aug. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!