Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Fizetnétek nyáron a...

Szülők! Fizetnétek nyáron a gyereketek lakhatásáért, hogy ő tudjon tanfolyamra járni, dolgozni, önkénteskedni?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. A nyárra haza kellett költöznöm a koliból, így itthon vagyok. Viszont itthon nem lehet csinálni semmit, mert ez egy kisváros, ahol nincsen semmi. Ebbe beleértem a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeket is, mert az én korosztályomnak tényleg nincsen semmi (csak időseknek és gyerekeknek), és munkalehetőség sincsen (pláne nekem). Nemrég értem haza külföldről (egyetemi ösztöndíjas program) és azóta ismét nem tudok mit kezdeni magammal (ahogyan előtte sem). Egy darabig elvagyok azzal, hogy filmezek, olvasok, takarítok stb., de ezt leszámítva itthon ücsörgök, ténfergek a lakásban jobbra-balra, kiülök a teraszra, visszajövök...szóval tényleg nem tudok mit kezdeni magammal. Emiatt szívesen csinálnék valami értelmeset, de erre itthon nincsen semmi lehetőségem. Környező városokban (pl. ahová egyetemre is járok) már könnyebb lenne, viszont ahhoz a szállást vagy legalább az odajutást (bár ez akkor is napi több óra utazás, ami annyira nem kellemes) is meg kellene oldani valahogyan. Ehhez pedig pénz kell, ami nekem nincsen. A szüleim mindig segítenek, támogatnak, viszont nem tudom, hogy ilyesmire illik-e pénzt kérni.
2019. aug. 3. 10:04
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
73%
Dolgozna a fene kocsmában. Pf. Én diákként egy kutyamenhelyen onkenteskedtem a barátaimmal. Szerettem.
2019. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, egész komolyan, leszarom a vergődésed, ha dolgozni akarnál vagy önkénteskedni vagy akár csak értelmesen elfoglalni magad, megtalálnád a módját.


Legalább ne legyél álszent, legalább magadnak valld be, hogy büdös a munka, önkénteskedni, nyelvet tanulni, olvasni stb meg nincs kedved. Persze, ha a bulizást fizetné anyu és apu, ahhoz lenne kedved.

Nincs ezzel semmi baj, csak ne legyél képmutató, álszent hülye!

2019. aug. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 A kérdező kommentje:
Te meg ne sértegess vagy ítélkezz, ha konkrétan 0 információd van. Az talál diákmunkát, önkéntesmunkát stb., akinek erre van is lehetősége. Nekem itthon nincsen. Van két felsőfokú nyelvvizsgám( jelenleg egy harmadik nyelvet tanulok) úgy érzem, hogy szoktam olvasni eleget, van hobbim is és el tudom magamat foglalni, de szeretnék ennél többet csinálni, hogy ne csak otthon, egymagamban kelljen eltölteni a szabadidőmet. Soha életemben nem voltam bulizni, egyetemi bulikba sem járok, sem kocsmázni, sem semmi ilyesmi és nem is erre kell a pénz. Konkrétan nekem nem is pénz kell, hanem szimplán szeretném magamat hasznosan elfoglalni.
2019. aug. 3. 13:55
 34/51 anonim ***** válasza:
70%

Senki sem utasította el az onkenteskedest. Azt utasított a el mindenki, hogy a kérdező lakhatását egy másik városban, vagy az oda vissza utazását fizesse a szülő az önkényeskedni kívánó felnőtt gyerekenek. Önkényeskedni bárhol lehet. Gyermekkórház vagy kutyamenhely nyilván nincs mindenütt, de idős ember, vagy fogyatékos, aki segítségre szorul igen. Persze nekik segiteni ciki, csak a meno helyen végzett önkéntes munka számít. Én pl abszolút ciki vagyok ezen a téren, mert hetente egyszer időseknek kínálok kávét egy oregek otthonaban.


Nem kell kocsmában dolgozni, csupán azért írtam, mert az mindenütt van. A legkisebb faluban is egészen biztosan van minimum egy.


De mostmar komolyan nagyon érdekelne a varos neve, ahol kérdezőnk él, ahol csak idősek és gyerekek élnek. Mondjuk az is érdekes, hogy a gyerekek higy lesznek, ha csak idősek vannak, ugye....

2019. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
70%
Önkényeskedni.... Imádom a szótár programot. Onkenteskedni akart lenni termeszetesen
2019. aug. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Nálunk is van idősek otthona, anyaotthon, kisebbségi közösségek stb., de náluk ugyanúgy nem lehet önkénteskedni.
2019. aug. 3. 14:12
 37/51 anonim ***** válasza:
60%

El tudom képzelni, hogy bármelyik intézménybe elmész, hogy szeretnél ingyen takarítani, és elzavarnak.....

..... ja, nem.

2019. aug. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
72%

"Nálunk is van idősek otthona, anyaotthon, kisebbségi közösségek"


Akkor ez még véletlenül se kisváros. Amúgy próbáltad már?

-Jo napot kívánok, Kis Béla vagyok, másodéves a Mindentudó egyetemen, okoska szakon. Szeretnek a nyariszunetben onkentes munkat vegezni es arra gondoltam, hogy talan onoknel lenne ra lehetoseg. Tudnek segiteni pl az étkezéséknél, takarításnál, esetleg sétálni menni a lakokkal, vagy csak beszélgetni, tarsasozni azokkal, akik maganyosak. Tudnánk erről esetleg személyesen is beszélni?

2019. aug. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 A kérdező kommentje:
Ez nyilván így működik, igen.
2019. aug. 3. 14:26
 40/51 anonim ***** válasza:
40%
Hát pedig ez így működik
2019. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!