Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Fizetnétek nyáron a...

Szülők! Fizetnétek nyáron a gyereketek lakhatásáért, hogy ő tudjon tanfolyamra járni, dolgozni, önkénteskedni?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. A nyárra haza kellett költöznöm a koliból, így itthon vagyok. Viszont itthon nem lehet csinálni semmit, mert ez egy kisváros, ahol nincsen semmi. Ebbe beleértem a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeket is, mert az én korosztályomnak tényleg nincsen semmi (csak időseknek és gyerekeknek), és munkalehetőség sincsen (pláne nekem). Nemrég értem haza külföldről (egyetemi ösztöndíjas program) és azóta ismét nem tudok mit kezdeni magammal (ahogyan előtte sem). Egy darabig elvagyok azzal, hogy filmezek, olvasok, takarítok stb., de ezt leszámítva itthon ücsörgök, ténfergek a lakásban jobbra-balra, kiülök a teraszra, visszajövök...szóval tényleg nem tudok mit kezdeni magammal. Emiatt szívesen csinálnék valami értelmeset, de erre itthon nincsen semmi lehetőségem. Környező városokban (pl. ahová egyetemre is járok) már könnyebb lenne, viszont ahhoz a szállást vagy legalább az odajutást (bár ez akkor is napi több óra utazás, ami annyira nem kellemes) is meg kellene oldani valahogyan. Ehhez pedig pénz kell, ami nekem nincsen. A szüleim mindig segítenek, támogatnak, viszont nem tudom, hogy ilyesmire illik-e pénzt kérni.
2019. aug. 3. 10:04
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
92%
Én egy 1600 fős faluban élek. Az önkormányzat minden nyáron foglalkoztat 6 diákot. Ezen kívül a diákok minden nyáron "kitakarítják" a falut és segítenek az időseknek. Füvet nyírnak, bevásárolnak, ablakot pucolnak.......
2019. aug. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a Balaton munkákat, az nem baj ha nincs szakmád, az viszont előny hogy van két nyelvvizsgád, akkor talán tudsz beszélni angolul bagy németül, a legtöbb Balatoni munkánál ez feltétel vagy előny.
2019. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
72%
Na igen, önkéntes munkat mindenütt lehet ám tálalni. Bekopog az ember a szomszéd Kati nénihez és megkérdezi, segítsen e ablakot pucolni, almát szedni, bevásárolni, wct pucolni, stb.
2019. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
91%
Fizetném egy részét ha beleférne anyagiakban és ha valóban tanul, vagy dolgozik kisegiteném. De egyébként mindenhol van napszám ahova semilyen végzetség nem kell és akkor mész amikor akarsz.
2019. aug. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
74%

Kedves kérdező!

Látod mennyi munkát ajánlanak?

Biztos van amit te is eltudsz végezni. Aki keres az talál.

Csak akarni kel. Új barátokra is lelhetsz közben.

Mond azt, hogy büdös az ilyen munka.

2019. aug. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
27%

Tisztelt pontozó, lepontozók!

Érdekes világban élünk. Itt minden lusta tini szinte Istennek számít. Ha valaki azt méri tanácsolni nekik, hogy diákmunka, vagy bármilyen munka, az már a szemetekben egy szadista állat, s dögöljön meg. Az nem anya, nem apa...

Tegnap is volt egy fiatal, hogy 6-7 kor felzörgetik a szülők...

Senki nem írta neki, hogy drágaságom, egy kis munkát is vállalatnál. Nem heti 40 órában. Elég a heti 20-30 is. S hipp hopp, este fáradt leszel, időben eltudsz aludni...

Nem arra célzok, hogy azért dgozzon, hogy a szülők lenyúlják. Úgy magának... A munka nemesít... Mondotta ő...

Ad egy tartás.. Hasznosnak érzed magad... Még ha hétvégén el is szórakozod amit kerestél, ott lesz a tudat, büszkeség, hogy én ezért megdolgoztam.

Kérdező is csak a kifogásokat sorolta, hogy ez a munka ezért nem, az a munka azért nem.

Hála az égnek most egy kicsit felvilágosították, hogy van munka...

S aki undorítónak tartja? Miért? Egyetemista fiatalról van szó. Az az undorító, ha valaki kerüli a munkát. Az is aki ebben pártolja. Ezek szerint az a normális felfogás, hogy közel 30 éves koráig, ennek a nemzedéknek, kerülni kell a munkát.

Nem helyes.

2019. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 A kérdező kommentje:

21-es Van egy szakmunkásképző a közelben, ömlenek ki a bolti eladók, a felszolgálók stb., szóval bőven van miből válogatni, ha szakképzett embert keresnek. Itt végzettség nélkül nem vesznek fel egy boltba sem, sem egy kajáldába, sem a postára, hiába mehetsz el pl. betanított munkásként a Tescoba. Viszont még nekik sincsen munkájuk, mert egyszerűen nincsen munkahely, ahová el tudnának menni dolgozni. A másik dolog pedig az, hogy nekem jelenleg nem hosszú távú munkára lenne szükségem, mert ha elkezdődik az egyetem, akkor már nem fogok tudni főállásban dolgozni. Nem mintha arról szólna a kérdés, hogy egyetem alatt dolgozzak vagy sem, nem szoktam egyetem alatt dolgozni (már leírtam, hogy miért nem). Ha rá lennék szorulva arra, hogy megteremtsem magamnak a megélhetésemhez szükséges pénzt, akkor nem lenne kérdés, hogy pl. éjszakázzak vagy sem, de így nem fogok elmenni dolgozni alvás helyett. Illetve azért az is egy érdekes kérdés, hogy mennyi és milyen jellegű álláslehetőség van, ahol pl. kizárólag hétvégén is lehet munkát vállalni, mert én pl. ezekből sem látok olyan sokat.

22-es Az önkormányzat nálunk kizárólag azokat a középiskolás diákokat fogadja, akiknek az érettségihez kötelező teljesíteni az 50 óra közösségi szolgálatot. Már ez is probléma, mivel egyszerűen számukra sincsen lehetőség. Mi is úgy teljesítettük, hogy pl. elküldtek minket ilyen-olyan kiállításokra, könyvtárba, művházi előadásokra, ételosztásra stb. és ott ültünk x órát (mert munka vagy bármilyen feladat nem volt) és aláírták, ennyi.

2019. aug. 3. 13:27
 28/51 anonim ***** válasza:
35%
Kocsma, betanított pultos. Hétvégén és éjszak a dolgozik. Tudom, tudom, nálatok kocsma sincs. Komolyan , mindjárt elkezdelek sajnálni, hogy kb a világ végén élsz
2019. aug. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 A kérdező kommentje:
Jó, hát nekem meg abból van elegem és szerintem meg az az undorító, hogy minden fiatal lusta munkakerülőnek van beállítva, ha nem dolgozik. Nem tudom mikor dolgoznék vagy hol.... DIÁKMUNKA, NYÁRI MUNKA NINCSEN A VÁROSOMBAN. NINCSEN OLYAN MUNKALEHETŐSÉG SEM, HOGY PL. ELMÉSZ DOLGOZNI VALAKI MELLÉ MINT BETANÍTOTT MUNKÁS (ha van, oda elmegy az, akinek megvan a végzettsége csak munkát nem talál). NINCSEN ÖNKÉNTES LEHETŐSÉG A VÁROSOMBAN. NEM FOGSZ TUDNI KORREPETÁLNI SENKIT. Ez egy poros kisváros, ahol nem véletlenül nem élnek fiatalok, csak az idősebb korosztály és a gyerekeik. Ha megüresedik egy állás, akkor oda már rég megvan a következő dolgozó vagy éppenséggel sorban állnak az emberek, hogy munkát kapjanak és közülük bekerül egy. A barátaim, volt osztálytársaim közül is egyedül az kapott helyben "munkát" (mert igazából nem kell dolgozniuk), aki valakinek a valakije, mert egyébként nekik sem lett volna semmi esélyük. Az én szüleim pedig sajnos vagy nem sajnos nem olyan munkahelyeken dolgoznak, ahol ezt meg tudnák oldani. Vannak kocsmák is, de nincsen üres állás sehol (pláne nem éjszakai, mert éjjel semmi nincsen nyitva). Nagyobb városokban több a lehetőség és ott lehet, hogy működik az, hogy pl. meghirdetem, hogy ilyen és olyan korrepetálást, bevásárlást, meg gyerekfelügyeletet vállalok vagy, hogy pl. el tudsz menni kasszázni vagy vannak segítő szervezetek, menhelyek, szórakozóhelyek stb., de ITT NINCSEN és így nincsenek ilyen lehetőségek.
2019. aug. 3. 13:40
 30/51 anonim ***** válasza:
77%
Nekem az nem tetszik, hogy aljamunkákat ajánlotok neki, az önkénteskedést pedig mindenki elutasítja. Pedig szerintem az jobb ember, aki ingyen csinál valamit, mint pénzért bármit. És már rég nem vagyok tini, ha ezzel kezdenétek.
2019. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!