Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Fizetnétek nyáron a...

Szülők! Fizetnétek nyáron a gyereketek lakhatásáért, hogy ő tudjon tanfolyamra járni, dolgozni, önkénteskedni?

Figyelt kérdés
Rólam van szó. A nyárra haza kellett költöznöm a koliból, így itthon vagyok. Viszont itthon nem lehet csinálni semmit, mert ez egy kisváros, ahol nincsen semmi. Ebbe beleértem a szórakozási és kikapcsolódási lehetőségeket is, mert az én korosztályomnak tényleg nincsen semmi (csak időseknek és gyerekeknek), és munkalehetőség sincsen (pláne nekem). Nemrég értem haza külföldről (egyetemi ösztöndíjas program) és azóta ismét nem tudok mit kezdeni magammal (ahogyan előtte sem). Egy darabig elvagyok azzal, hogy filmezek, olvasok, takarítok stb., de ezt leszámítva itthon ücsörgök, ténfergek a lakásban jobbra-balra, kiülök a teraszra, visszajövök...szóval tényleg nem tudok mit kezdeni magammal. Emiatt szívesen csinálnék valami értelmeset, de erre itthon nincsen semmi lehetőségem. Környező városokban (pl. ahová egyetemre is járok) már könnyebb lenne, viszont ahhoz a szállást vagy legalább az odajutást (bár ez akkor is napi több óra utazás, ami annyira nem kellemes) is meg kellene oldani valahogyan. Ehhez pedig pénz kell, ami nekem nincsen. A szüleim mindig segítenek, támogatnak, viszont nem tudom, hogy ilyesmire illik-e pénzt kérni.
2019. aug. 3. 10:04
1 2 3 4 5 6
 41/51 A kérdező kommentje:
De, az önkéntes munkát is szokták hirdetni. Már korábban is végeztem önkéntes munkát (szintén másik városban) és ugyanúgy hirdették, mint bármely normális állást, máskülönben nem fogadtak, mert nem volt rád szükség. A közösségi szolgálat teljesítésekor pedig már próbálkoztunk hasonlókkal, de elküldtek. Nem fognak befogadni, ha nincsen mire. Ha pedig szükség van rád, akkor keresnek.
2019. aug. 3. 15:10
 42/51 anonim ***** válasza:
81%

Ha rendesen tanul, tudom, hogy elcseszi az életét, lustálkodik, nekem meg van rá pénzem, akkor igen.

Persze nem lesz ilyen, mert nem lesz rá pénzem.

2019. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
38%
Oke, akkor ha mindent jobban tudsz, mit keresel Itt?
2019. aug. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 A kérdező kommentje:
Mert feltettem egy kérdést, csak a többség nem arra válaszol...
2019. aug. 3. 16:11
 45/51 anonim ***** válasza:
85%
Az oké hogy kérdezel de az neked nem fog mondani semmit hogy más ember adna-e erre pénzt a gyerekének. Én adnék a sajátomnak de a ti anyagi helyzeteteket nem ismerik a válaszolók. Vezesd fel anyudéknak hogy ezt meg ezt szeretnéd. Biztosan segítenek, kitalálnak valamit.
2019. aug. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
100%
Magyarország melyik város ? Meki van közeledben ?
2019. aug. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 A kérdező kommentje:
Mágocs
2019. aug. 3. 20:57
 48/51 anonim ***** válasza:
84%

Én is kis faluban élek, ahol SEMMI nincs.

Könnyen beszélnek azok, akik nem ilyen helyen élnek.

Nálunk NINCS KOCSMA, sem orvos, sem patika, sem templom.

2 picike bolt van, ami családi vállakozás, nagycsalád mindkettő, anyuka vagy a lány van a pultban, de más alkalmazott be sem férne, olyan pici boltok.


Nálunk NINCS SZÓRÓLAP, mivel nincs mit reklámozni. Ezer évben egyszer jön valami szóróanyag, amit igenis a postás hoz ki, szóval vannak ilyen helyek, hiába írta valaki, hogy nincsenek.


A közlekedésünk katasztrófa, most hétvége van, 3-4 óránként jön egy busz, ha bemész a megyeszékhelyre és valami oknál fogva lekésed, akkor elég gáz.


Nő vagyok, havi 1 millióért sem dolgoznék kocsmában, és nem, nem azért, mert büdös a munka. Részeg, alkoholista vén majmok ne fogdossanak, ne csorgassák a nyálukat, egyszerűen csak NE.


Itt sincs egy deka gyerekfelügyelet sem.

És semmi egyéb sem. Még mezőgazdasági munka sem.


Bemegy takarítani az anyaotthonba, mert ez így működik, és szerinted nem fogják elhajtani? Hát nagyon tévedsz.

Szeretnél beszólogatni, mert az nagyon megy, de valójában fogalmad sincs az egészről.

Még egy legalja takarítónak is végzettség kell, mert veszélyes anyagokkal dolgozik!

8 általánost végzett emberek tanulják tanfolyamokon, hogy mit mivel nem szabad használni, mérgezéseknek mik a tünetei, stb.

Nem alkalmaznák, ez egészen biztos. Vagy úgy gondoltad, hogy feketén? Mert ingyen, önkéntesként SEM csinálhat ilyet.

Egyébként az önkénteskedést is le kell papírozni, nem olyan egyszerű dolog ez! Nem mehet be társalogni egy ilyen helyre, mert nem engedik. Szerinted hányan próbálnak bejutni és kifosztani a lakókat pl egy idősotthonban?

Vagy ha bármelyik hely kap egy ellenőrzést, akkor mit mondanak, ki ez? Megalázzák, hogy nem is ismerik, biztos valami besurranó tolvaj? Nem mondhatják, hogy bejár dolgozni, mert se szerződés, se semmi.

Az önkénteskedéseket is komolyan le kell papírozni, pl egy köztéri ételosztásra is mindenféle engedély kell.


Teljesen normális dolog, hogy ez előfordul, nem kéne osztani a kérdezőt, csak azért, mert ti nem voltatok még ilyen helyzetben.

Az a baj, hogy sokan azt hiszik, hogy csak azok a dolgok léteznek, amikkel ők már valaha találkoztak.

Ha valaki mást mond, akkor biztos hazudik.

Ez nem vall valami magas IQ-ra.


Kérdező, tulajdonképpen nyár vége van, lassan kezdődik az egyetem. Ha eddig kibírtad, akkor már ezt a kis időt kibírod.

Én tudom, milyen unatkozni. Már minden filmet megnéztem, mindent elolvastam, ami érdekelt, kigazoltam a kertet, mostam, főztem, stb.

Pedig én dolgozom.

Netezek, de munkahelyen is tudok netezni, szóval ami érdekel, azt nap közben megnézem.

Tévézni nem szoktam, szóval én is unatkozom. Van ilyen. Egyszer majd hátha elmúlik.

2019. aug. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
71%

Köszönöm ezt a végtelen tudatlan privát üzenetet :)


Csak hogy tudd, házas dolgozó, várandós nő vagyo, évek óta külön a szülőktől.

Csak mert nem értek egyet a baromságotokkal, a bérleti díj kérésetekkel, attól még nem kellene hülyeségeket kitalálni.


Soha nem kérnék semmit a gyerekemtől. Mindenki undorító a szememben, akinek ehhez a mocsokhoz van pofája.

2019. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
90%
A dombóvári Karitász biztos, hogy tudna neked segíteni önkénteskedni. És csak kb. 25-30 perc tömegközlekedéssel.
2019. aug. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!