Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám hisztizik mert ide...

Anyám hisztizik mert ide költözik a barátnőm ez így rendben?

Figyelt kérdés
Én 38 éves vagyok, saját házam van, igaz hitelből de én fizetem a törlesztőt. Apám 15 éve sajnos meghalt, anyám egyedül nem volt olyan anyagi helyzetben, ezért építettem neki a házban egy szobát és velünk lakik. Eddig semmibe nem szólt bele. Volt már élettársam, nem szólt bele. De most más. A barátnőmmel úgy döntöttünk, hogy 1 év járás után ide költözik. A gond az hogy van két kutyája és anyám gyűlöli a kutyákat. Azt mondta reméli nem kell megélnie hogy kutya legyen a háznál. Én határozottan elmondtam hogy márpedig ez így lesz és azóta nem szól hozzánk, mufurc, flegmázik, a barátnőmnek azt mondta felőle a kutyái fel is fordulhatnak mert ő ezt nem bánná. Nyaralni is vittük, semmit nem kellett fizetnie, de ettől se lett jobb a kedve. Ti mit tennétek? Beszéltem vele már, de nem akarja elfogadni hogy nem az van amit ő akar.
2019. aug. 5. 11:52
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nincs rendben. Ez a te házad. Legközelebbi azt akarja megszabni, ki menjen hozzád látogatóba?
2019. aug. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
36%

Azért a szüleidnek volt egy háza/lakása. Annak az árával mi van? Azt te raktad bele a házadba, vagy anyukádé lett? Csak érdekel.

Én megértem a problémádat, csak tudod annak,aki fél a kutyáktól, ez gyakorlatilag egy rémálom. És mivel egész nap otthon van (gondolom) egész nap a kutyákkal kell majd lennie egy légtérben, ha kimozdul a szobájából.

2019. aug. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
82%
Engem is érdekelne, apukád miatt részvétem, de ők hol laktak? A szüleid háza, vagy annak az ára benne van a te házadban?
2019. aug. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
99%

Meg lehet ezt oldani. Nyilván az ő szobájába nem mehetnek be a kutyák.

Egyébként szobája van csak? Vagy lakrésze? Mert ha lakrész, akkor még kevésbé lehet zavaró a kutya, egyszerűen oda nem mehetnek be.

2019. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
20%
#14 Igen, csak kijönni nem fog merni a szobájából. És a kutyák megérzik a félelmet. Azt várhatjátok ezentúl, hogy ajtót nyisson a postásnak. Remélem, van a lakrészében wc. A konyhába sem fog kijárni, az hétszentség.
2019. aug. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
82%

15: Miért ne jöhetne ki a szobájából, lakrészéből??

Nem kell félni a kutyáktól otthon. Nem két idegen kutya jön vele szemben az utcán. A kutyák megismerik azokat, akikkel élnek, sőt még azokat is, akikkel rendszeresen találkoznak.

Egyébként nem is írta, hogy fél a kutyáktól, azt írta, hogy gyűlöli őket. Hát nagyon kedves ember lehet :D

2019. aug. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
32%

A szobához csapj hozzá egy zuhanyzót, wct, egy tűzhelyet, és kész a minigarzon a néninek! Ki se kell mozdulnia a szobájából, mèg véletlen állatokat látna..


Azt viszont előre tisztáznám vele, hogy egyetlen rossz szót is szól, akár a nőnek, akár a kutyáknak, annyi a leendő unokáinak és a fia támogatásának!


Egyébként mennyi idős? El tudja látni magát? Ha 5 éven belül leépülne, akkor most ideje az otthonhoz szoktatni, mert még be tudna illeszkedni és megszeretné, de mikor már leépült, utálni fogja a helyet..


Ha a fiának ajándékozta a pénzt(tökmindegy mennyi volt), akkor az nem az övé, ergo nem várhat érte semmit sem jogilag, sem erkölcsileg.


Ha vár valamit, pl beleszólást a ház dolgaiba, tisztázza előre, de akkor nem ajándékot adott, hanem üzletet kötött.

2019. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
58%
Egyáltalán: a házban lennének a kutyák vagy a kertben?
2019. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
90%

Lehet hogy csúnya, amit írni fogok, de

az anyukádnak nyilván hálás vagy, gondoskodsz róla lehetőségeidhez mérten, stb stb, DE

anyukád (gondolom) nem is olyan sokára meg fog halni, Te meg mindjárt 40 éves vagy.

Szóval amellett, hogy az édesanyádról van szó, a saját jövődre, életedre is gondolnod kell.


Ha nem akarja elfogadni, hogy nem az van, amit ő akar, emlékeztesd ki van otthon és ha nem látja be, más megoldást kell keresni.

Költözzön közös albérletbe egy hasonló korú, életstílusú barátnőjével vagy 2vel, öregek otthona, párkeresés.


Egyrészt értem, hogy ő fél a kutyáktól, kellemetlen lehet neki, de ha a barátnőd nem szuper toleráns, belátó, türelmes, akkor erre rámegy majd a kapcsolat, főleg ha egyrészt anyád olyanokat mond, hogy nem bánná, ha felfordulnának a kutyák, másrészt nem tudom mennyi idős a barátnőd, de hacsak nem 20 éves, ezt nehéz lehet tolerálni hosszú távon.

2019. aug. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
71%

Nem egészen értem. Laktam már életem során más emberből, a p0fámról lesült volna a bőr, ha én akarom neki megszabni, hogy mit csinálhat meg mit nem a saját otthonában...


Mi lett a szüleid házával? Örökség? Anyud mivel foglalkozik?

Ha nem tetszik neki a rendszer most, akkor akár el is költözhet, és akkor dönthet ő, hogy akar-e kutyát vagy sem.

2019. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!