Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám lenyúlta a pénzem?

Édesapám lenyúlta a pénzem?

Figyelt kérdés
Annyi történ, hogy édesapámhoz elmentem dolgozni egy hónapot júliusban. A cégénél dolgoztam segítettem neki diákmunkába. Nos az ígéretét nem tartotta be és nem hetente kaptam a fizetést aztán azt mondta, hogy majd elsején megkapom ezután pedig 10 lett beígérve, egyik sem történt meg. Nos ismerem apámat, de nem volt más lehetőségem és kellett a pénz, ha nem kellett volna akkor ez az egy hónap munka csak egy rossz tapasztalat lett volna és elengedtem volna azt a százast amit kaptam volna 30 kerek nap és napi 12 órába . Azért fordulok ide, hogy ne üsse meg senki a bokáját, hogy mit lehet tenni, segítséget szeretnék kérni. A storyhoz hozzátartozik, hogy ittasan elkapták a rendőrök 26. körül és 100 ezres bírságot kapott és természetesen totálisan az én hibám. (pedig annyi pofont kaptam tőle, hogy ne vezessen részegen. ) bármi kérdés van megválaszolom, ha olyan privátban csak segítségre van szükségem.

2019. aug. 15. 21:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
14%
Fäsza apád van.
2019. aug. 15. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
95%

Először is,kerek 30 napot napi 12 órában nem dolgozunk 100000 ft-ért még diákként sem. Ez egy nevetséges fizetés nem hogy a saját gyerekének,de még idegennek is. Arról még nem is beszélve hogy meg sem kaptad.

A másik pedig,hogy ha tényleg alkesz,akkor nem kell sokáig várni,hogy csődbe menjen a cége. Lehet már most érzi a vesztét,azért fukarkodik veled is. És ahogy mondani szokták,magas lóról lehet nagyot esni. Na majd akkor említsd meg neki a béredet.

2019. aug. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
30%
Csak kíváncsiságból kiszámoltam. 277 ft-os órabér jött ki. Ez kamu.
2019. aug. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:
Nem apám cége, és nem kamu nem szórakozom ilyenekkel.
2019. aug. 16. 00:15
 15/30 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez a sógor-koma ára. Legyen neked tanulópénz - vissza nem fogod kapni soha, főleg, ha nincs szerződés - hogy jövőben ne apuka ingyen napszámosa legyél, hanem egy vadidegen ember által vezetett, jól működő cég elismert, és megfizetett alkalmazottja. Még diákként is.


Ha pedig alkesz és kezet mer rád emelni, hívj rendőrt, és jelentsd fel. Előtte vetessél látleletet.

2019. aug. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem apad cége, akkor ő hogy jön ide? A fizetésedet neked kell felvenned, a bérjegyzeket neked kell alairnod.
2019. aug. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
93%

Nem teljesen kérek a sztori, ha nem apád cége, akkor miért tőle várod a pénzt?

Azt írod diakmunka, akkor volt erre a hónapra diákszövetkezetnél szerződésed?

Vagy csak besegítettél apádnak az ő munkájába és a cég nem is tudott róla?

2019. aug. 16. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

30 nap 12 órában lett volna 100 ezer? 277 forintos òrabèrért dolgoztatott? Ugyanennyi munkával diákszövetkezeten keresztül a törvényi minimum szerint kb 260 ezer ft lett volna. Apukád a diákoknak előírt minimum òrabèr harmadát adta volna.. Ez a része is bőven undorító, az meg különösen, hogy még ezt sem adta oda végül.

Én felnyomnám a navnál is. És ahogy tudnék elköltöznék.. Nagyon gáz, pofám leszakad

2019. aug. 16. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
91%

Ha diákmunkában vagy, akkor nincs olyan, hogy ígérgetés, hiszen szerződés és jelenléti ív alapján utal neked (nem, nem szülő számlájára) az iskolaszövetkezet.

Vagy kamu amit írsz vagy zagyvaság.

2019. aug. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
91%
Mi köze apádnak te pénzedhez? Ha nem ővé a cég ? Te vezetél gyorsan vagy ő és elkapták a rendőrők.
2019. aug. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!