Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesapám lenyúlta a pénzem?

Édesapám lenyúlta a pénzem?

Figyelt kérdés
Annyi történ, hogy édesapámhoz elmentem dolgozni egy hónapot júliusban. A cégénél dolgoztam segítettem neki diákmunkába. Nos az ígéretét nem tartotta be és nem hetente kaptam a fizetést aztán azt mondta, hogy majd elsején megkapom ezután pedig 10 lett beígérve, egyik sem történt meg. Nos ismerem apámat, de nem volt más lehetőségem és kellett a pénz, ha nem kellett volna akkor ez az egy hónap munka csak egy rossz tapasztalat lett volna és elengedtem volna azt a százast amit kaptam volna 30 kerek nap és napi 12 órába . Azért fordulok ide, hogy ne üsse meg senki a bokáját, hogy mit lehet tenni, segítséget szeretnék kérni. A storyhoz hozzátartozik, hogy ittasan elkapták a rendőrök 26. körül és 100 ezres bírságot kapott és természetesen totálisan az én hibám. (pedig annyi pofont kaptam tőle, hogy ne vezessen részegen. ) bármi kérdés van megválaszolom, ha olyan privátban csak segítségre van szükségem.

2019. aug. 15. 21:38
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Már leírtam, ő mondta, hogy menjek oda dolgozni és a főnöke majd zsebből fizeti (amit simán megtehet) És ez rendbe is lett volna, ha apám nem ver át. A főnök gondolom neki adta a pénzt és nem nekem ugyanis egyszer láttam dolgos ember, csak azt nem gondolta, hogy apám abból a pénzből fogja kifizetni a büntetést. -.- Pedig jó fizeetést kap sőt a főnöke olyan nagylelkű, hogy az öccsének zsebből fizette a villanyszámláját, hogy egyenesbe jöjjön. Nem nem kamu és nem volt szerződés bizalom alapján ment a dolog.
2019. aug. 16. 08:11
 22/30 anonim ***** válasza:
92%

Attól még küldhetsz ellenőrzést a cégre, szerződés nélkül nem foglalkoztathatnak.

Azt is meg kellett volna beszélni, hogy hogy történik a kifizetés. Vagy utalás a te számládra, vagy neked kézbe, alairva, hogy átvetted. Én nyugodtan kiverném a hisztit a főnöknél, hogy milyen jogon adta oda apukádnak, a te fizetésed? Itt több pontban történt szabályszegés.

2019. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is a főnöktől követelném a bérem.

Ha apádnak odaadta, azt rendezzék egymás között!

2019. aug. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Bemész a főnökhöz, elmondod, hogy még nem fizetett ki és adja oda. Nem teheti meg, hogy egy harmadik személynek fizet ki, gondolom 18 felett vagy, ha 12 órát dolgozhattál, neked kellett volna kézbe adni.

De nem tudom milyen korrektséget várunk el úgy, hogy kb afrikai órabért adott. Az egy eurót sem érte el az òrabèred...

2019. aug. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
ha 18 felett lennék nem utaznék 240 km- munkáért :) 15 vagyok csak nem akartam leírni, mert fél órán belül törölnek, de leszarom mostmár.
2019. aug. 16. 10:29
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Menj oda a főnökhöz, hogy azóta sem kaptad meg a pénzed, meddig kell még várnod? Azt neked nem kell tudnod, hogy apádnak adta oda, csak sejted. Ha hárít, akkor mondd meg, hogy rendezze el ő az apáddal, az ő alkalmazottja, te a pénzedet szeretnéd megkapni MOST. Állj ki magadért, többet úgysem mész annak a cégnek a környékére.
2019. aug. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
95%
Jól átvertek, ez úgy ahogy volt szabálytalan volt. Nagyon sajnálom, legyen tanulópénz a jövőre. Elképesztő, hogy egy apa ebben asszisztált.
2019. aug. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, 2007-ben sörgyárban dolgoztam diákként 374 Ft-os órabérben, 2008-ban már 400 Ft-os órabérben. A te béred valahol 2003 környékén van. Nem ma volt...


Mellesleg 15 éves gyereket szerintem heti 60 vagy 72 órában nem is lehet foglalkoztatni... Értem, hogy ennyi idősen szerinted 100 ezer Ft nagy pénz (nem, nem az), de buta voltál, hogy elvállaltad ennyiért.


A feketemunka világa ilyen, dolgoztatnak, nem jelentenek be, ígérgetnek, nem fizetnek. Ilyen ez a rockszakma...

2019. aug. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kiskorukent napi 12 órát dolgozott de csak 8 at fizettek ki mert a többi illegális volt, nem tudott mit tenni. Törvény szarik rá, csak ha bekerülsz újságba, híradóba akkor lenne belőle ügy de ezt gondolom nem szeretnéd.

Főnöknek lehet elmondani mi van de csak óvatosan nehogy raszalljon apádra mert akkor lehet bosszút áll. Egyetlen reményed hogy főnöknek ez apropenz így ad valamit zsebből. Legyen ez tanulopenz, mindig mindent fehéren!!!


Egyébként miért nincs még börtönben ha ilyen agresszív mint leirtad? Én vigyáznék helyedben túlságosan sarokba szorítod baj is lehet. Helyedben megszakitanám kapcsolatot örökké.

2019. aug. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Először menj a főnökhöz a pénzért, és mondd el, mi történt, mit mondott, mit tett!
2019. okt. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!