Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék költözni innen...

El szeretnék költözni innen külföldre, SOS?

Figyelt kérdés
Nagyon boldogtalan vagyok itt Magyarországon. A sulit se szeretem ahova járok, barátaim vannak, de egyre kevesebb mert mindenki elköltözik. Alapvetően menők közé tartozok, de a suliban egy emberrel se vagyok úgy igazán jóba mert teljesen más társaság mint én. Anyámmal élek, nem keres a legjobban, de nem hiszi el hogy sokkal jobb lennr minden külföldön.. Hogyan győzhetném meg a kiköltözésről? Hiszen a gimibe se én akartam menni ahova járok, de azt sem engedi hogy sulit váltsak pedig utálom. Semmi se jó nekem amiről ő azt hiszi, ahogyan ebben az országban is utálok élni. Ne támadjatok légyszi

2019. aug. 22. 21:59
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Még arra is gondoltam hogy egyenlőre csak pestre szeretnék menni, mert onnan azért vannak barátaim stb és azt a helyet szeretem is, de persze anya oda se akar menni. Mennék oda koliba, de erősen ragaszkodik hozzá hogy ebben a kib.. suliba maradjak
2019. aug. 22. 22:46
 12/45 anonim ***** válasza:
75%

13 évvel ezelőtt jöttem ki Angliába úgy, hogy egy szót sem tudtam angolul. Én a párom után jöttem aki már 1 éve kint dolgozott, és ő elég jól beszélte az angol nyelvet. Így nekem nagy előny volt, hogy már a kész albérletbe jöttem ki, és a párom volt a tolmácsom ügyintézésekben is. Hiába akartam dolgozni, sehová nem vettek fel, mert nem tudtam angolul. 1 fizetésből éltünk majdnem 1 évig, és bizony hónapról hónapra. Már a hazaköltözésen agyaltunk amikor a párom angol barártja intézett nekem takarítói állást. Szép lassan kezdtünk helyrejönni. Olyan 5-6 év kellett mire azt mondhattuk, hogy "ok, szép az élet". De ma már tudjuk. Semmivel sem jobb mint otthon. Ma már, hogy adófizetők vagyunk, benne vagyunk a rendszerben észrevesszük mi is azokat a hibákat ami miatt az angolok morognak. Pl: rossz egészségügy. Magyarországon sokkal jobb, még akkor is ha sokan panaszkodnak. Azok akik szerint otthon szar az egészségügy az sírna az angliain. (mesélhetnék olyan esetről amitől égnek áll a hajad) Korrupció. Annyira kézenfekvő, hogy nem is titkolják. Fizetésemelés nincs, de minden más emelkedik évről évre. Mi lakást bérlünk, mert nem akarunk idegenekkel élni 1 fedél alatt.(sokan nyolcadmagukkal nyomorognak egy 3 szobás lakásban) A lakás bérleti díja, a számlákkal együtt a fizetésemet majdnem benyeli. Sok magyar barátunk volt a 13 év alatt. Ma már csak mi vagyunk kint. Mindenki hazament.

Szóval amíg nem éltél kint addig ne mond, hogy külföldön jobb. mert nem az. Az akimeg azzal jön, hogy 1-2 év alatt hú de gazdag lett, az hazudik.

2019. aug. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
82%

ma 23:21 vagyok

Az lemaradt, hogy lassan tervezzük a végleges hazaköltözést mi is.

2019. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim válasza:
66%
Azt írtad, hogy alapvetően a menők közé tartozol, csak nem találtál olyat aki igaz barátod lehetne. Velem is mondhatni hasonló a helyzet, de tudom,hogy van akinek sokkal rosszabb(pl akiket fizikailag vagy lelkileg bántanak nap mint nap) fogd fel a sulit úgy, mint egy hely ahová bejársz tanulni és vannak ott veled egykorú emberek, akkikel érdemes jóban lenned de nem kötelező(sőt nem is mindig tudod) megtalálni ott az igaz barátaidat akikkel hasonló érdeklődési körötök van. Találj valami hobbit, sportot, ahol találkozhatsz hozzád hasonló társasággal és ott majd lehet nagyobb sikerrel jársz. Anyukádat meg ne okold azért mert nem adja fel az eddig felépített életét csak úgy a semmiből egy kamasz hirtelen hisztije miatt.
2019. aug. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, fontolóra veszem őket;)
2019. aug. 23. 00:01
 16/45 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy azt Móriczka elképzeli :D :D :D
2019. aug. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
84%
Azt az egyet nem veszed számításba, hogy ha utálsz mindent és mindenkit ahol most vagy, akkor lehet nem is a hellyel, hanem veled van a probléma...
2019. aug. 23. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
56%

AMire nem gondolsz: anyukád ezek szerint egyedül nevel és tart el téged - szóval igencsak tesz érted valamit!

Ha elkeörülnél másik országban, ott még iskolába sem tudnál járni, mert a tanítás nem magyarul megy.

Emellett anyukádnak sem lenne ott hirtelen munkája, lakása, szóval nem tudom, hogy gondolod, miböl élnétek meg és hol laknátok?

MEg nem írtad, mit dolgozik M-on, de igen kevés olyan pálya van, amivel máshol is le tud helyezkedni.

2019. aug. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
85%
Ott azt hiszed kolbászból van a kerités?
2019. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
81%

"amióta apa meghalt anyával egy szót se beszélünk, nagyon rossz a kapcsolatunk, de reméltem hogy egyszer az életbe tenne értem valamit"

- Ember! Nézz magadba! Mert ha kimennél "külföldre" oda is viszed ezt a szánalmas, torz önmagad. Ott is az a fő feladatod:

Ismerd meg önmagad!

2019. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!