Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék költözni innen...

El szeretnék költözni innen külföldre, SOS?

Figyelt kérdés
Nagyon boldogtalan vagyok itt Magyarországon. A sulit se szeretem ahova járok, barátaim vannak, de egyre kevesebb mert mindenki elköltözik. Alapvetően menők közé tartozok, de a suliban egy emberrel se vagyok úgy igazán jóba mert teljesen más társaság mint én. Anyámmal élek, nem keres a legjobban, de nem hiszi el hogy sokkal jobb lennr minden külföldön.. Hogyan győzhetném meg a kiköltözésről? Hiszen a gimibe se én akartam menni ahova járok, de azt sem engedi hogy sulit váltsak pedig utálom. Semmi se jó nekem amiről ő azt hiszi, ahogyan ebben az országban is utálok élni. Ne támadjatok légyszi

2019. aug. 22. 21:59
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:
Jól beszéljük a nyelvet mind a ketten, van félretett pénzünk és anya állatorvos
2019. aug. 23. 11:12
 32/45 anonim ***** válasza:
23%

Ok. Gondold át azt, hogy mi kell ahhoz, hogy tartósan külföldön élj. Vegyük a legfontosabbakat:


- 18 év vagy a mamád is melléd, ha nem vagy nagykorú,

- útlevél

- minimális nyelvtudás, különben hamar belefutsz valmelyik emberkereskedő, közvetítő stb. maffia karmaiba,

- pontos cél (hol akarsz lakni, miért, mit akarsz csinálni, miből akarsz megélni, hogyan)

- mennyire vagy alkalmazkodóképes?

- mennyire tudsz akár egyedül is élni?

- meg tudsz-e tanulni az adott ország nyelvén annyira, hogy akár az adott ország anyanyelvi állampolgárához menj feleségül?

- mennyire akarsz egyedül élni?

- mennyit számít neked az anyanyelved?

- édesanyádat ott tudod-e hagyni hosszútávra vagy akár végleg magad mögött?

- mi van a papával? Elvált? Meghalt? Ha meghalt, meggyászoltad?

- mennyire vagy képes a problémáidat egyedül feldolgozni?

- mi a valódi célod az életeddel?


A jelenlegi helyzeted szerint jobb volna odatenni magad a tanuláshoz, elfelejteni az irigységkeltő barátnőidet (akik elfelejtik azt megmondani vagy posztolni, hogy mi az ára annak, hogy külfölön élnek és menő cuccokban pózolnak a neten), és kibékülni a mamáddal.


Ha a gimi pocsék, olvass sokat, felejtsd el a netet, tanulj tovább és huszonévesen, érettebb fejjel másként látod a világot.

2019. aug. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
59%
"Alapvetően menők közé tartozok" -igen, itt és most. És ha nem tanulsz, nem képzed valamiben magad, egy menő toilet-takarító lehetsz, itt vagy "külföldön". Az is kell, hasznos tagja leszel a társadalomnak, úgyhogy nincs probléma.
2019. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
74%

Anyámmal élek, nem keres a legjobban

Anya állatorvos


Öööö, melyik nem igaz?

2019. aug. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Magyarországon nem keres a legjobban egy állatorvos csak szólok, ahogy semmivel se lehet jól keresni
2019. aug. 23. 13:17
 36/45 anonim ***** válasza:
91%

"ahogy semmivel se lehet jól keresni"


Hány munkahelyen voltál, hogy ennyire tapasztalt vagy???

2019. aug. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
89%

Hahahaa nem keres jól egy állatorvos, az év vicce.

Olyan állatpatikában dolgozom, ami úgymond "nagyker" tehát nálunk vásárolnak be az állatorvosok. El sem hiszed, mennyire olcsón kapnak meg mindent.

De csak 1 példát mondok: kutya kombi oltást megveszi x összegért, aminek (helytől függően vidék vagy Pest) a gazditól a 8-10 - szeresét kéri el. És egy állatorvos nem évi egy kutyát olt be... és ez csak az oltást.

Ráadásul Amerikába meg Karib tengerre járnak kirándulni, soknak van Balaton parti nyaralója. Szóval ne mondd hogy rosszul keresnek :) lehet még ismerem is anyudat :D

2019. aug. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

a flancos barátnőid verd ki a fejedből- nem tudod mi áll mögöttük és mi a valóság. Ma itt aki ért valamihez, és hajlandó TANULNI ÉS DOLGOZNI, JÓL ÉL. Nincs háború, üldözés, gyerekmunka, járványok, földrengés, szökőár és társai. Persze valamihez érteni kell. A menő, ámde tanulást utáló csili-vili megtévesztésnek felülő alakok nagyon megkeserülik a téveszméjüket. Mindenhol. Máshol is hamar "utálnál élni".

Vannak - sok millióan -, akik szívesen tanulnának, de nem tehetik meg.

[link]

2019. aug. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
91%
Mondtam, hogy tinihiszti. Anyu rosszul keres - van félretett pénze. Egyszerűen csak utálsz tanulni meg dolgozni, és azt hiszed "külföldön" majd mereszted a hátsódat, és mindent megkapsz alanyi jogon. Hát nem így megy, kiscsillag.
2019. aug. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
90%
Hát hallod, könyvelek állatorvost. Házaspár, egyik maszek, a másik alkalmazott. Úgyhogy nem kell a duma.
2019. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!