Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » El szeretnék költözni innen...

El szeretnék költözni innen külföldre, SOS?

Figyelt kérdés
Nagyon boldogtalan vagyok itt Magyarországon. A sulit se szeretem ahova járok, barátaim vannak, de egyre kevesebb mert mindenki elköltözik. Alapvetően menők közé tartozok, de a suliban egy emberrel se vagyok úgy igazán jóba mert teljesen más társaság mint én. Anyámmal élek, nem keres a legjobban, de nem hiszi el hogy sokkal jobb lennr minden külföldön.. Hogyan győzhetném meg a kiköltözésről? Hiszen a gimibe se én akartam menni ahova járok, de azt sem engedi hogy sulit váltsak pedig utálom. Semmi se jó nekem amiről ő azt hiszi, ahogyan ebben az országban is utálok élni. Ne támadjatok légyszi

2019. aug. 22. 21:59
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
87%

"De anyám mindent rámerőltet ami nekem nem jó"


Te meg rá akarod erőltetni, ami neki nem lenne jó...


"Anyámmal élek, nem keres a legjobban, de nem hiszi el hogy sokkal jobb lennr minden külföldön.."


És ha nem? Akkor mi van? Azt is arra fogod, hogy mert szar az iskola, meg szar emberek vesznek körül???


Arra nem válaszoltál, hogy anyukádnak mi a szakmája, beszéltek-e nyelvet, és van-e félretett pénzetek???

2019. aug. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon gyerek vagy agyilag...
2019. aug. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
84%

Végezd el a gimit, szerezz érettségit.

Addig pedig gyűjtögess, gondolom sejted, hogy nem lehet üres zsebbel külföldre költözni.

Nyáron vagy hétvégente dolgozz, tedd félre.

Érettségi után dobbanthatsz. De azt kár lenne kihagyni, később ha hazajönnél Magyarországra, nagyon megbânnád, hogy nem tetted le.

Elsőnek egyébként egy au pair munka célszerű. Nem fizet sokat, de van szállásod legalább.

2019. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
80%
Erős a gyanúm, hogy a rossz veled együtt menne külföldre, mert benned él. A legjobb országban sem éreznéd jól magad. Én így látom, de tévedhetek is.
2019. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
51%
Kint sincs ám kolbászból a kerítés. Megértem anyukádat. Gondolom itthon van biztos megélhetésetek. Külfölddel kapcsolatban ne csak azt vedd figyelembe, hogy ott mennyit keresnek az emberek, hanem a kiadásokat is. Az albérlet sokkal drágább, mint otthon. Különben meg ott is boldogtalanul élnél, mert magányos lennél. Ott sem lennének barátaid. Vagy Te ezt most úgy képzelted el, hogy átlépitek az országhatárt és egyből boldog leszel? Plusz ahova költöznétek, ott az egész utca egyből a barátod lenne? Vagy ezt hogyan kell elképzelni?
2019. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
86%

Én egy utazós közösség révén mentem ki külföldre, a lényege, hogy heti 20-25 óra könnyű munkáért cserében szállást kapsz és ellátást, ez a workaway.info. A világ bármely részére eljuthatsz szinte, több tízezer családhoz, vállalkozáshoz jelentkezhetsz. Van itt spanyol alpacatenyészet, norvég szánhúzókutyák tréningezése, Indiában jógaórák előkészítése, Ausztráliában szörfiskola menedzselés. Én Írországban voltam ezzel 4 hónapot és nagyon sokat fejlődött az angolom. Egy családdal éltem, akikkel azóta is nagyon jó a viszony, a repjegyet kellett csak kifizessem. Sokkal jobb volt, mintha csak turistaként mentem volna oda, mert így megismerhettem olyan helyeket, amit csak a helyiek tudnak és részt vehettem egy tipikus ír életben. Ha vissza szeretnék menni Írországba, már rengeteg kapcsolatom van ott. Ha nincs tőkéd kiköltözni egyedül és nyitott vagy, szeretsz utazni, ezt tudom ajánlani első lépésként, de ehhez is el kell érd a nagykorúságut. Valamennyire már tudni kell angolul, mert jellemzően mindenhol angol az alapnyelv, legalábbis a profilukat mindenki angolul tölti ki, de jelzik, hogy milyen nyelveken tudnak még.


www.workaway.info

2019. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
39%
Tinihiszti, lapozzunk.
2019. aug. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
65%
Ja és utolsó vagyok, a workawayes: lázadó tinikorban vagy, szóval természetes, hogy valamilyen szinten elégedetlen vagy az életeddel. De hidd el, az elégedettséget magaddal viszed mindenhova, még érned kell, alakulnia kell a szemléletednek. A workawayes lehetőséget azért írtam le, ha pár év múlva visszatérsz a kérdésedhez és továbbra is úgy gondolod, hogy váltás kell, de nem támogat senki.
2019. aug. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem kiskorúként, végzettség és munkatapasztalat nélkül mit tudnál kezdeni külföldön? Itt nem arról van szó, hogy anyukádat kell meggyőzni, esélyed sincs.. Raersz 40 évet dolgozni, akár külföldön, akár itthon. Jelenleg a tanulás a dolgod.
2019. aug. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Köszi az értelmes, használható válaszokat, aki meg a tini hisztiseket írta az biztos sose volt tini:D és azt hiszi hogy nagyon érett, de ahogy látom nem lehet az, ha ahelyett hogy figyelmen kívül hagyná a kérdést, ha nincs használható információja, inkább odaír valami hülyeséget, na ez a gyerekes angyalom;)
2019. aug. 23. 11:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!