Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szerint sok, hogy...

A szüleim szerint sok, hogy 150, 000 forintot költök az állataimra negyed évente és ezért nem akarnak pénzt adni. Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Külön élek már tőlük. Van önálló keresetem is, de most csak részmunkaidőben dolgozom, mert így néhány évvel később mint az átlag szeretnék diplomát szerezni...


Egyetem miatt költöztem Budapestre.

Akkor még Ők is támogatták az ötletet és mondták, hogy majd kisegítenek a rezsivel, vagy a kajapénzzel, ha kell.


105,000 nettó körül keresek, ami ugye 315,000 forint negyed évre.

Ez heti 30 óra munkáért nem olyan rossz.

Van három állatom egy kutya (közepes-nagy testű keverék), és kettő házimacska.

A kettő macskát még amúgy otthonról hoztam, mert a szüleim macskája már sokadszorra fialt és nem tudták kinek elajándékozni ezt a kettőt, menhelyre akarták juttatni Őket.

Szóval összesen a három állatra negyedévi 150,000 forintot költök.


Az a kb. 165 ezer forint amúgy nem olyan kevés 3 hónapra ami marad nekem, mert nem albérletben vagyok.

Örököltem egy kisebb telket és mivel már dolgoztam évekig, és minden garast eltettem, tudtam venni egy saját konténerházat.


23 éves létemre szerintem elég jól állok... És a nővéremet aki 19 évesen ment egyetemre és 24 évesen végzett (sima 6 féléves BSc), Őt bezzeg végig támogatták a szüleim, méghozzá 50-60 ezer forintokkal havonta.


Nekem ahhoz, hogy teljesen jól kijöjjek elég lenne olyan havi 20,000 forint Tőlük... És tudnának is adni simán, csak elvből nem akarnak mert szerintük sokat kőltök az állataimra.

Pedig ha belegondolunk, akkor kb. 1660 forint/nap nem sok három állatra összesen, van aki fejenként ennyit költ az állataira.


De van egy olyan érzésem, hogy az sem lenne jó, hogyha kevesebbet költenék, csak az ha kitenném Őket.


Szerintetek mennyire igazságos ez egy szülőtől?


Amúgy apukámat nem is érdekelné az egész, csak anyukám ilyen, apukám meg azt csinálja amit Ő mond...



2019. szept. 25. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:
95%
"Szerinted egy ivartalanított macska nem kakil/pisil?" A tizennégyes "alom" alatt arra gondolt hogy ne fialjanak...
2019. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
54%

“Nálunk két kerti macska egy napra 1 db 129 Ft-os 400g-os macskáknak való húskonzervet kap (Aldis Topfix). Ugyanitt 1,2 kg-os kutyának való húskonzerv 299 Ft. Tehát lehetne min spórolni...”


Na most ne kezdjétek el ezt a proli versengést, hogy ki tudja kevesebb, olcsóbb, igénytelenebb táppal kínozni a háziállatait, az meg a ló másik oldala bakker... azonkívül leírta értelmesen, hogy nem csak zabálnivaló, de oltások, féreghajtó, kullancs elleni szer, játék, fekhely, kutyának szarószacskó... nem csak olcsó moslékot kell odalökni az állatnak, hanem illik rendesen gondoskodni róluk.

2019. szept. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 anonim ***** válasza:
74%

Gondolom az is te leszel, aki a 100 ezer forintos fizetésére az állathordamellé még bevállal 3 gyereket is, aztán pampog, hogy miért nem tartják el a szülei.

Ha nincs pénzem az állatokra, akkor nem tartok állatot, értem?

2019. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/78 anonim ***** válasza:
83%
Illik. És józan ésszel nem tartunk állatot ha nem telik rá, és nem sír a szánk hogy szemét anyuék nem fizetik az én állataim etetését.
2019. szept. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/78 anonim ***** válasza:
89%

Két felnőtt macskám van, az egyik 8+ kiló, tehát macskához képest elég sokat eszik. Jobb középkategóriás szárazat kapnak (nem is egy fajtát, keverem az igényeiknek megfelelően), plusz extra prémium magas hústartalmú nedveset. Meg vitamint, jutifalit, ilyesmiket. Mégis, havi szintre lebontva 10-12ezerre jön ki - legyen 15, ha mondjuk kifelejtek valamit.

Irreálisan sok az általad kiszámolt összeg.

2019. szept. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 anonim ***** válasza:
83%
3 nagytestű kutyámra fele ennyit se költök, pedig minőségi tápot esznek, és nem szenvednek semmiben sem hiányt. Esetleg megpróbálhatnál lefaragni a kölcségekből, csak olyat venni nekik ami muszály, így el tudnád tartani őket.
2019. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 anonim ***** válasza:
97%
Az nem igazságos, hogy a nővérednek többet adtak, de attól még nem a szüleiddel kellene eltartanod az állataidat. Ezt az összeget bőven lehetne csökkenteni. Meg amúgy is, sztem alapvetően felelőtlenség három állatot is vállalni úgy, hogy nem tudod őket magadtól eltartani vagy nagyon nehezen.
2019. szept. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/78 anonim ***** válasza:
73%

Te is felelőtlen gazdi vagy! Erőn felül vállalod be az állatokat, mert kis cuki, meg neked kell, de etetni nincs pénzed.

Akkor neked nem való állat. Pont.

Keress nekik normális gazdit a neten, és add oda.

2019. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
48%

22-es, nálad nagyobb proli nem kell.

Gondolom, nálad az állat kapja a prémium kaját, holott az sem jobb semmivel, te meg eszed az akciós virslit a Tescoban.

Én is szeretem az állatokat, de amit egyesek művelnek, az már nagyon beteg.

2019. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 A kérdező kommentje:

Addig akarnám, hogy támogassanak, amíg nincs időm főállásban dolgozni...


Én nem tervezek gyereket egyálltalán, és csak a kutyám volt, amíg nem kellett elhoznom a kettő macskát, mert nem tűrték meg.

2019. szept. 25. 16:14
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!