Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szerint sok, hogy...

A szüleim szerint sok, hogy 150, 000 forintot költök az állataimra negyed évente és ezért nem akarnak pénzt adni. Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Külön élek már tőlük. Van önálló keresetem is, de most csak részmunkaidőben dolgozom, mert így néhány évvel később mint az átlag szeretnék diplomát szerezni...


Egyetem miatt költöztem Budapestre.

Akkor még Ők is támogatták az ötletet és mondták, hogy majd kisegítenek a rezsivel, vagy a kajapénzzel, ha kell.


105,000 nettó körül keresek, ami ugye 315,000 forint negyed évre.

Ez heti 30 óra munkáért nem olyan rossz.

Van három állatom egy kutya (közepes-nagy testű keverék), és kettő házimacska.

A kettő macskát még amúgy otthonról hoztam, mert a szüleim macskája már sokadszorra fialt és nem tudták kinek elajándékozni ezt a kettőt, menhelyre akarták juttatni Őket.

Szóval összesen a három állatra negyedévi 150,000 forintot költök.


Az a kb. 165 ezer forint amúgy nem olyan kevés 3 hónapra ami marad nekem, mert nem albérletben vagyok.

Örököltem egy kisebb telket és mivel már dolgoztam évekig, és minden garast eltettem, tudtam venni egy saját konténerházat.


23 éves létemre szerintem elég jól állok... És a nővéremet aki 19 évesen ment egyetemre és 24 évesen végzett (sima 6 féléves BSc), Őt bezzeg végig támogatták a szüleim, méghozzá 50-60 ezer forintokkal havonta.


Nekem ahhoz, hogy teljesen jól kijöjjek elég lenne olyan havi 20,000 forint Tőlük... És tudnának is adni simán, csak elvből nem akarnak mert szerintük sokat kőltök az állataimra.

Pedig ha belegondolunk, akkor kb. 1660 forint/nap nem sok három állatra összesen, van aki fejenként ennyit költ az állataira.


De van egy olyan érzésem, hogy az sem lenne jó, hogyha kevesebbet költenék, csak az ha kitenném Őket.


Szerintetek mennyire igazságos ez egy szülőtől?


Amúgy apukámat nem is érdekelné az egész, csak anyukám ilyen, apukám meg azt csinálja amit Ő mond...



2019. szept. 25. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/78 anonim ***** válasza:
54%

Az is biztos, hogy még egyszer nem szólok hozzá egy ilyen hisztimanci posztjához.

Arra van esze, hogy lepontozza az értelmes válaszokat, de elgondolkozni rajtuk már luxus.

2019. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/78 anonim ***** válasza:
91%
Most számoltam ki, hogy mi is kb 50 ezret költünk az állatokra havonta. De minket nem kell ahhoz pluszban támogatni. (egy szerencsés nagytestű kutyánk van, a hozzaszolasok szerint). Ha nem tudod megadni nekik a prémium minőséget, akkor keress egy középutat. Attól mert a nővéred kap, te nem, és ezen irigykedsz, még nem fogsz kapni a szüleidtől. Szóval ha 20000 ft kellene, akkor hozd ki annyival kevesebbért a megélhetésed. Akár úgy hogy az állatoktól is s magadtól is megvonsz bizonyos összeget
2019. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/78 anonim ***** válasza:
34%

Mindig akkor veszünk minden hosszabban elálló dolgot, amikor leértékelik. Macskakaja 2 havonta mindig egyszer akciós. Jó ez nekik, de még mellette esznek megfogott rovarokat, csigákat, egereket, ritkán galambokat.


#15

2019. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/78 anonim ***** válasza:
76%
Igen, sok. A szüleid a testvéredet a tanulmányaiban támogatták - bár engem támogattak volna a sajátjaim akárcsak ennek az összegnek a töredékével is! -, nem a hobbiálltaok tartásában. Nézd, 23 éves vagy, felnőtt, nagykorú. Azt teszel és úgy, ahogyan jónak látod, a szülednek viszont nem kötelező téged támogatni, egy fillérrel sem. Sem a kutyáidat, sem a macskáidat, sem a tanulmányaidat. Ezt pedig ők döntik el.
2019. szept. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/78 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak aki privátban felajánlotta a kuponokat, nagyon nagylelkű!

Én ezzel most nem élnék, megoldom máshogy...

Egyébként azért nem az állatok kategóriába írtam, hanem a szülő-gyermek kapcsolatba, mert itt a hozzáálások és elvek a lényegesek szerintem.

2019. szept. 25. 16:26
 36/78 anonim ***** válasza:
71%
Szóval te elköltöd a saját pénzedet az állatokra, és elvárod hogy a szüleid küldjenek neked pénzt mert a maradékból nem jössz ki? Hol élsz te?? Annyit költs az állatokra amennyit tudsz! Nehogy már a szüleid egészítsék ki a pénzedet mert nem tudsz vele bánni, és elköltöd mindent az állatokra. Egyébként meg minek vállaltál be ennyi állatot ha nem tudod őket a saját pénzedből úgy el tartani, hogy neked is maradjon..... Én sem támogatnálak a szüleid helyében. Nem érdemled meg. Ilyenek ezek a mai "felelős" állattartók. Minden jött-ment viszi haza a sok állatot, el tartani nem bírja őket, aztán meg ő sajnaltatja magát hogy nincs pénze. Eszem megáll milyen világot élünk.
2019. szept. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/78 anonim ***** válasza:
68%

Hagyjuk már ezt az őt bezzeg támogatták dumát. Tudod te mennyit ér egy telek mostanában? Segítek, egy lakás árának több mint a felét, de egy nagyobb simán megéri egy pesti lakás árát is, ami most átlag 30 milla.

Szóval téged nem támogatnak úgy mint a nővéredet? Mesélj még :)

2019. szept. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/78 anonim ***** válasza:
72%
Na jó, annyit tisztázzunk azért, hogy NEM KELLETT elhoznod a macskákat. TE DÖNTÖTTÉL úgy, hogy elhozod a macskákat (nem, az, hogy a lelkiismereti kisharang meg az állatvédő megszólalt benned, az nem az EL KELLETT hozni kategória). Amit nem kellett volna meghoznod döntésként, ha nem tudod őket eltartani.
2019. szept. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/78 A kérdező kommentje:
#37. Neked ki mondta azt, hogy rokontól örököltem, vagy hogy csak én örököltem?!
2019. szept. 25. 17:14
 40/78 anonim ***** válasza:
57%
Két macskám van, elfogy napi egy 4 alutasakos felix vagy whiskas caserole macska kaja naponta, az 500 ft akciósan sparban, tescoban. Havi szinten 15 000.
2019. szept. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!