Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szerint sok, hogy...

A szüleim szerint sok, hogy 150, 000 forintot költök az állataimra negyed évente és ezért nem akarnak pénzt adni. Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Külön élek már tőlük. Van önálló keresetem is, de most csak részmunkaidőben dolgozom, mert így néhány évvel később mint az átlag szeretnék diplomát szerezni...


Egyetem miatt költöztem Budapestre.

Akkor még Ők is támogatták az ötletet és mondták, hogy majd kisegítenek a rezsivel, vagy a kajapénzzel, ha kell.


105,000 nettó körül keresek, ami ugye 315,000 forint negyed évre.

Ez heti 30 óra munkáért nem olyan rossz.

Van három állatom egy kutya (közepes-nagy testű keverék), és kettő házimacska.

A kettő macskát még amúgy otthonról hoztam, mert a szüleim macskája már sokadszorra fialt és nem tudták kinek elajándékozni ezt a kettőt, menhelyre akarták juttatni Őket.

Szóval összesen a három állatra negyedévi 150,000 forintot költök.


Az a kb. 165 ezer forint amúgy nem olyan kevés 3 hónapra ami marad nekem, mert nem albérletben vagyok.

Örököltem egy kisebb telket és mivel már dolgoztam évekig, és minden garast eltettem, tudtam venni egy saját konténerházat.


23 éves létemre szerintem elég jól állok... És a nővéremet aki 19 évesen ment egyetemre és 24 évesen végzett (sima 6 féléves BSc), Őt bezzeg végig támogatták a szüleim, méghozzá 50-60 ezer forintokkal havonta.


Nekem ahhoz, hogy teljesen jól kijöjjek elég lenne olyan havi 20,000 forint Tőlük... És tudnának is adni simán, csak elvből nem akarnak mert szerintük sokat kőltök az állataimra.

Pedig ha belegondolunk, akkor kb. 1660 forint/nap nem sok három állatra összesen, van aki fejenként ennyit költ az állataira.


De van egy olyan érzésem, hogy az sem lenne jó, hogyha kevesebbet költenék, csak az ha kitenném Őket.


Szerintetek mennyire igazságos ez egy szülőtől?


Amúgy apukámat nem is érdekelné az egész, csak anyukám ilyen, apukám meg azt csinálja amit Ő mond...



2019. szept. 25. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/78 anonim ***** válasza:
94%
Nem olvastam végig minden hozzászólást. Nem gondolom hogy a kérdező felelőtlenül szórja a pénzt, a minőségi tápok drágák. De ha sajnos nincs rá pénz akkor alább kell adni. Nem lehet a szüleidet kényszeríteni hogy beleadjanak a költségeidbe. Írd le magadnak tételesen hogy mit, mekkora kiszerelésben veszel és próbálj lefaragni akár nagyobb kiszerelés vásárlásával, akár azzal hogy egy időre picit lejjebb adsz a minőségből. Nálunk pl. csomó pénz elmegy játékokra, holott a cicám szeret házi készítésű dolgokkal is játszani (pompon, wc papir guriga). Az alom árából is le tudsz faragni, az olcsók közt is van jó minőségű. Ha pl a zooplusról rendelsz akkor rendszeresen vannak akciók is.
2019. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/78 anonim ***** válasza:
76%

Na akkor szamoljunk. (Es itt meg nem tudom kinek fogok igazat adni)

Jo minosegu macska konzerv 400ft, mondjuk egy konzerv fel-fel a ket macskara, 30 napra 12 ezer

Kell neki neha szaraz tap is, 4000

Macska alom 3000

Egy honap 2 macska 19 ezer


Kutya konzerv 300x15 ha nem minden nap azt kap ez 4500

2kg kutya tap 6500

Jutalom falat/honap 4000

Ez igy honap/kutya 15000


15+19 ezer 34ezer egy honap

Ezt 3x az 100ezer

A fentmarado 47 ezer meg orvos-feregtelenites-kullancs-bolha esetleges betegsegek , szallittasi dij mert nagy tetelbe rendel...


Az a velemenyem, hogy bar a kerdezo meg tudna sporolni azt a 20 ezret , 150/3honap erre a 3 allatra NEM SOK. Ha van kisallat es beteg lesz, rogton kell a penz az orvosra is, igy jo ha van felre rakva ra.


Kedves kerdezo, nem varhatod el a szuleidtol, hogy tamogassanak hiszen felnott vagy ezt most nelkuluk kell megoldanod. DE nem sok amit az allatokra koltesz.

2019. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/78 anonim ***** válasza:
73%

"23 éves létemre szerintem elég jól állok... És a nővéremet aki 19 évesen ment egyetemre és 24 évesen végzett (sima 6 féléves BSc), Őt bezzeg végig támogatták a szüleim, méghozzá 50-60 ezer forintokkal havonta." - érdekes, hogy az állatkaják árain ment a vita oldalakon át, és nem a szülők ótvar diszkriminatív hozzáállásán.

Kérdező, győzd meg apádat, hogy növesszen tököt, és vállalja fel a konfliktust a kedves feleségével.

2019. szept. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/78 anonim ***** válasza:
48%
Ótvar és diszkriminatív? Ja, hisz kötelesek fillérre ugyanannyit adni.. Igaz hogy az egyik a tanulmányira költi, a másik meg a hobbiállatkáta.. Nagyon el vannak szállva a kölykök.
2019. szept. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/78 anonim ***** válasza:
66%
Nekünk is egy olyasmi kutyánk van mint neked Kérdező és két macskánk. Nekünk is elmegy havi 50ezer rájuk, ráadásul a macskák többe kerülnek mint a kutya, mert kegyetlenül válogatnak.
2019. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/78 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanom őszintén, én a helyedben nem szaroznék ezen a havi 20 ezer forinton. Ha nem adják jó szívvel, akkor nem kell.

Gyorsan kiszámoltam, havonta 22 órával kéne többet dolgoznod, hogy ne függj tőlük. Szerintem ez nem akkora eget verő óraszám, ráadásul Budapesten simán találsz alkalmi melót 1000-1500 körüli órabérekkel. Havi +2 nappal meg tudnád keresni és a kutya sem szólna bele, hogy mire mennyit költesz.


Állattartóként én is sokkalom egyébként az összeget. Biztos vagyok benne, hogy vissza lehetne fogni valahogy az összeget, úgy, hogy ne menjen a minőség rovására. Gondolok pl egy olcsóbb alomra váltásra és olcsobb, de ugyanolyan jó minőségű táp keresésre. Simán vannak nagyon jó tápok 1000ft/kiló körül is.

De ez igazából a te dolgod, nem hiszem, hogy el kéne számolnod bárkinek.

Elhiszem egyébként, hogy rosszul esik, hogy a testvéred végig támogatták. Nem fair, de tudsz mit tenni?

Legyél büszke magadra, hogy egyedül is helyt tudsz állni.

És én a helyedben tényleg keresnék másik melót, Budapesthez képest nagyon kevés az òrabèred. 1000ft/òra alatt én nem vállalnám el. Vidéken más, de Pesten ez kevés diákként is.

2019. szept. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/78 anonim válasza:
8%
Én biztos kivágtalak volna a macskáiddal együtt, nem hogy pénzt adjak.
2019. szept. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/78 anonim ***** válasza:
85%
Heti 30 óra munka,105 ezer ft-ért?Ez nagyon gyatra fizetés,bármikor találsz jobban fizető munkát Budapesten,legalább tudnád fizetni a kutya/macskatápot.
2019. szept. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/78 anonim ***** válasza:
72%

Honnét tudják a szüleid, hogy mire költöd a saját pénzedet?

Egyébként én és a párom is felnőttek vagyunk már, én tanulok ő dolgozik de a szülők vagy testvérek, unokatestvérek besegítenek ha úgy van, vagy mi is nekik. Nem csak pénzzel, ha úgy van akkor mi megyünk hozzájuk takarítani, vagy ha elutazunk etetjük egymás háziállatait, volt, hogy lakást festeni mentünk át ők meg adtak kölcsön, amikor lakásra pályáztunk, vagy amikor még nem volt kocsink segítettek bútort hordani a költözésnél.

Mi is sokat költünk a saját háziállatunkra, volt is beszólogatás miatta, de olyan sohasem fordult elő, hogy emiatt ne segítettünk volna egymásnak.

Egyébként azt tapasztalom, ha valaki nem akar segíteni a gyerekének, akkor mindig fog rá valamilyen mondvacsinált okot találni, hogy miért nem. Ez előfordulhat amiatt is, hogy tisztára mossa a saját lelkiismeretét mert vagy nincs elég pénze, hogy segítsen, vagy fukar.

Kíváncsi vagyok, hogy itt a rossz szájízű beszólogatók nem azért írnak ilyesmit, mert szégyellik magukat titokban a szívük legmélyén amiatt, hogy nem segítenek a saját gyereküknek. Illetve milyen személyes konfliktusaik dühétől fűtve írnak ilyesmit :S

A másik meg, hogy én negyedévente egy macskámra (ivartalanított ragdoll) költök 50ezret + éves oltások, betegség, kozmetika stb. esetén többet. Ergo 150ezer 3 állatra kb. pont kijön, ha valaki felelősségteljesen akarja tartani az állatait. Én zooplusról rendelek nagy kiszerelésben és a minőségi táp, szivattyúszűrő, alom, ha kell szőroldó paszta, feliway utántöltő sajnos ennyibe kerül összességében.

2019. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/78 anonim ***** válasza:
34%
Klimavalsag és túlnépesedés szorongatja az emberiséget de az bazi fontos h a kutya macska verkepe jó legyen a 60% os hustartalmu taptol...
2019. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!