Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim szerint sok, hogy...

A szüleim szerint sok, hogy 150, 000 forintot költök az állataimra negyed évente és ezért nem akarnak pénzt adni. Szerintetek jogos?

Figyelt kérdés

Külön élek már tőlük. Van önálló keresetem is, de most csak részmunkaidőben dolgozom, mert így néhány évvel később mint az átlag szeretnék diplomát szerezni...


Egyetem miatt költöztem Budapestre.

Akkor még Ők is támogatták az ötletet és mondták, hogy majd kisegítenek a rezsivel, vagy a kajapénzzel, ha kell.


105,000 nettó körül keresek, ami ugye 315,000 forint negyed évre.

Ez heti 30 óra munkáért nem olyan rossz.

Van három állatom egy kutya (közepes-nagy testű keverék), és kettő házimacska.

A kettő macskát még amúgy otthonról hoztam, mert a szüleim macskája már sokadszorra fialt és nem tudták kinek elajándékozni ezt a kettőt, menhelyre akarták juttatni Őket.

Szóval összesen a három állatra negyedévi 150,000 forintot költök.


Az a kb. 165 ezer forint amúgy nem olyan kevés 3 hónapra ami marad nekem, mert nem albérletben vagyok.

Örököltem egy kisebb telket és mivel már dolgoztam évekig, és minden garast eltettem, tudtam venni egy saját konténerházat.


23 éves létemre szerintem elég jól állok... És a nővéremet aki 19 évesen ment egyetemre és 24 évesen végzett (sima 6 féléves BSc), Őt bezzeg végig támogatták a szüleim, méghozzá 50-60 ezer forintokkal havonta.


Nekem ahhoz, hogy teljesen jól kijöjjek elég lenne olyan havi 20,000 forint Tőlük... És tudnának is adni simán, csak elvből nem akarnak mert szerintük sokat kőltök az állataimra.

Pedig ha belegondolunk, akkor kb. 1660 forint/nap nem sok három állatra összesen, van aki fejenként ennyit költ az állataira.


De van egy olyan érzésem, hogy az sem lenne jó, hogyha kevesebbet költenék, csak az ha kitenném Őket.


Szerintetek mennyire igazságos ez egy szülőtől?


Amúgy apukámat nem is érdekelné az egész, csak anyukám ilyen, apukám meg azt csinálja amit Ő mond...



2019. szept. 25. 15:24
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/78 anonim ***** válasza:
93%
Egy jobb minőségű nagyzsákos kutya táp, 15 ezer körül van, ez egy közepes testű (30 kilós) kutyának elég egy hónapra. Ezen kívűl a két macskának sztem fele ennyiből meg van a havi tápja. Jutifalival és bolhaírtóval együtt sem havi 50 ezer. Hanem kb a fele.
2019. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/78 anonim ***** válasza:
78%

Picit nekem is soknak tunik havi 50ezer. Meg en sem eszem ennyit 1 honapban :D :P

De nyilvan, ez attol is fugg, mivel eteted az allatokat.. ki lehet hozni kevesebbol is, meg tobbol is..


Egyebkent sztem nem tul igazsagos a szuleidtol, h nem egyforman adnak, mindegy h van-e allatod vagy sem, raszorulsz-e vagy sem. Sztem ugy igazsagos, ha ugyanannyit kapnak a gyerekek.

2019. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/78 A kérdező kommentje:

"Nagykorú, különélő felnőtt ember vagy, a magad és az állataid fenntartása, eltartása a a saját dolgod, nem a szüleide"


Ja persze, ezzel szemben a valóság az, hogy amelyik fiatalnak 35 éves kora előtt van normális ingatlanja, az vagy örökli, vagy a szülei veszik neki, vagy komoly milliókkal támogatják.


És én azt gondolom, hogyha a nővéremet támogatták, akkor engem is illene, főleg hogy azóta csak jobb lett az anyagi helyzetük.


És a nővéremen nem kérték számon a költekezéseit, illetve nem volt gond ha bukott, pedig ha hamarabb végez egy csomó pénz megmarad...

2019. szept. 25. 15:48
 14/78 anonim ***** válasza:
55%
Ivartalanítás!! Nem kell több alom!
2019. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/78 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk két kerti macska egy napra 1 db 129 Ft-os 400g-os macskáknak való húskonzervet kap (Aldis Topfix). Ugyanitt 1,2 kg-os kutyának való húskonzerv 299 Ft. Tehát lehetne min spórolni...

[link]

2019. szept. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/78 A kérdező kommentje:

Az összes állat ivartalanítva van...


#14. Szerinted egy ivartalanított macska nem kakil/pisil?

2019. szept. 25. 15:53
 17/78 anonim ***** válasza:
52%
Jaj de le van pontozva aki nem neked ad igazat kérdező.
2019. szept. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/78 anonim ***** válasza:
83%
105.000-et keresel, annak a fele az állatokra megy, nem tudsz megélni. Ez nem normális.
2019. szept. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/78 A kérdező kommentje:

#15. Tisztában vagy vele, hogy abban a "hús"konzervben 4% a hús (és állati származék)?

És amúgy nem 129 ft, csak most van leértékelve, hanem 179.

Szóval nem győztél meg, hogy lenne min spórolni...

2019. szept. 25. 16:00
 20/78 anonim ***** válasza:
91%
Megis miket kapnak hogy ennyibe kerul? En magamra sokszor nem koltok ennyit kajara mint te.
2019. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!