Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be a férjem,...

Miért nem látja be a férjem, hogy nem jó, ha a gyereke mindent megkap első szóra? Meddig lehet a tanulással takarózni?

Figyelt kérdés

Nem ilyen párezres tételekre gondolok, hanem olyanra, hogy lakás, autó, luxusholmik. 19 éves a lánya, konkrétan amiért más egy életen át dolgozik, neki az már megvan.

Mikor megcsinálta a jogsit, autót kapott. Kikötötte, milyen márkát, milyen extrákkal, milyen színben, milyen huzattal. Még fel sem vették, de már lakást kellett neki nézni, mert hát mi van, ha át kell alakítani. Én ha lakást kaptam volna 18 évesen, örültem volna, mint majom a farkának, nemhogy még azt nézzem, mi nem tetszik, meg mit alakíttassak át. Találtak is cirka 45 millióért. De neki nem tetszett a padló, kellett bele bárpult, nem volt jó az erkélyen a tető, a fürdőszobában a tükröket lecseréltette, pedig láttam eredetiben a lakást, semmi baj nem volt vele. Dehát persze a férjem, meg a nagyszülők ugrottak első szóra, merthát csak nem élhet olyan helyen a gyerek, ahol nem érzi jól magát. Vagy 6-7 bútorboltot végigjártak, sehol nem talált olyan kanapét és fotelt, ami tetszett volna neki, ezért egyedileg lett megcsinálva a nappaliba a bútor, és az ágya is. A lakás kétszobás+ nappalis, és mikor ezt láttam, mondtam, hogy tökjó, legalább majd tud albérlőt fogadni, na erre kiborult, hogy mit gondolok, majd ő mást fog ott kerülgetni?! Meg hogy neki kell külön szoba a tanuláshoz, meg oda lesznek rakva az edzős cuccai is. A berendezésre szintén elment egy vagyon, és ezt a férjem szó nélkül fizette, sokszor meg sem nézte, mire ad ki pénzt. Közben egyszer nem voltunk oda meghívva, legutóbb tönkrement az autóm, itt vagyok 2 gyerekkel, napi szinten kéne a kocsi, 2 hétig biztos nem lesz kész (vidéken élünk, nem jó a tömegközlekedés, a munkahelyem és az iskola egymástól messze van). Felvetettem, hogy elkérhetné a lányától az autót, vagy ha ő nem, akkor én. Hiszen ő ott van Budapesten, bárhová menne, simán elviszi a busz, metró, de hogy hát nem, mert azt ő kapta, meg kell neki ott is. Anyósom konkrétan nekem esett, hogy mit képzelek, hogy kiszedném az unoka alól az autót, van bicikli itthon, menjünk azzal. Most is nem tudom, hányszázezres telefont kapott ősszel, de közben kétszer volt külföldön is, most is azzal nyúzta itt az apját, hogy ő New Yorkban akar szilveszterezni. Nagyon ráér, barátnőm lánya is egyetemista, de mondta, hogy neki két éve se karácsony, se szilveszter, mert akkoris tanul. Erre a párom lánya jó dolgában azt sem tudja, hogy szórja a pénzt. Ezt is mondtam, hogyha ilyen sok a szabadideje, akkor elmehetne dolgozni is, de erre azzal jön, hogy elsőévesként hova, meg nem is biztos, hogy ő abban akar elhelyezkedni, amit most tanul. Könyörgöm, akkor minek van ott? Mert magánegyetem, ez a kis láblógatás a szüleinek szintén pénz.


Mellé itt van a kettősmérce, hogy a fiam kapott egy mobilt (10 éves), anyósom húzta a száját, hogy minek ekkora gyereknek. Egy szobában vannak az öccsével, és beszéltük, hogy tavasszal a dolgozót átalakítanánk, és gyerekszoba lenne, ezen is húzták a szájukat, hogy miért lesz kitúrva a férjem itthonról. Nem használjuk a szobát, legalábbis nem dolgozószobaként. Egy lomos az egész, sícuccok, biciklik vannak bent, meg futópad és rengeteg papír. Szóval a nagylány lakást kap, és ez természetes, de hogy az én gyerekeim ne közös szobában legyenek, az már felháborító. Bocsi hogy hosszú lett, de egyszerűen tényleg nem értem, miért nem látja be, hogy ez a lányának sem jó.


2019. nov. 4. 18:25
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező te csak féltékeny vagy.
2019. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Savlekotő ***** válasza:
51%
És mit tanulna ha nem támogatná apu,a proliságot h az apjának az uj nő és zabi kölykei a fontosabbak és kidobja a vér szerintit,keress a saját szinteden pasit ahol élhettek a közös nyomorban.. Én se egy macára ás a kölykeire költenék arra ott van a te volt palid... Aranyásó szagot érzek. Beakartad tenni az üres feneked a jóba nem így lett most jön a szemét saját gyerek mese..
2019. nov. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
62%

Előttem leírták. Irigy vagy. Rosszindulatú vagy. Mi közöd hozzá, hogy nevelik a szülei ezt a lányt?

Nem dolgod megmondani, mi a helyes?

Anyósod átlát rajtad. Változtass a hozzáállásodon, mert egy jóérzésű szülő se fogja türni, hogy ekézik a gyerekét. Akkor nem lesz gond a lerobbant kocsi. Egyből kisteherautót

2019. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
65%
* bérelhetsz a költözéshez.
2019. nov. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
45%
Ahha. szóval a kérdező a rosszindulatú....
2019. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Már írták : ezt nektek kell tisztázni.


A tanulj a nyomorból része nem mindig jön be. Többen feladják ott is. És a luxus ellustít sem feltétlen.

Az egyetemen néhány gyereknek volt ilyen luxus a keze alatt. Mindegyik időben végzett, jó állása van, mert nem kellett egyetem mellett dolgoznia is, hogy megéljen, már családjuk van, és nem aggódnak, hogy a rezsi és a hitel törlesztés után mennyi marad, hanem sokkal előrébb kezdett.

Ráadásul nem csak a pénz miatt kezdett előrébb. Azért is előrébb volt, mert tudott jól helyezkedni, amit a csóró nem tud; tudott jól bértárgyalni ; amit a csóró nem tud; tudott félre tenni, befektetni, amit a csóró megint csak nem tud; több ideje volt, több erőforrása.

Amit a csóró szint megtanít, azt a pénz hiány nélkül is meg lehet tanítani.


A "NYC-ben akarok szilveszterezni" ellenben már tényleg túlzás.

2019. nov. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam végig, a válaszokat sem, de gondoltál már arra, hogy egy felnőtt "gyereket" már nem tudsz nevelni? Visszafelé már nem lehet pörgetni ezt- ők így alakították az életüket, így nevelték és most egy új szituáció van a 2. házasságban, de ez nem jelenti azt, hogy az a gyerek kicsi lesz és együtt nevelgetitek.

Szerintem az új életetekkel törődj, hogy az harmonikus legyen, ne bántsátok egymás múltját, és egyáltalán ne bántsátok egymást. Olyan rövid az élet.

2019. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
75%

Az egyetem végéig tud a tanulással takarózni. Igazad van, nem normális, hogy ilyen szinten ki van szolgálva, de:

Nektek megvan mindenetek, vagy a ti életszínvonalatokra megy rá a férjed “költekezése”?


Egyébként, gondolom nem akkor kezdte el így pénzelni, amikor már a férjed volt, hanem előtte is, az ismerkedős-randizgatós időszakban is. Akkor kellett volna rájönnöd, hogy ez téged zavar. Esetleg feléd zárta el a pénzcsapot mostanában és azért zavar ez most hirtelen?

2019. nov. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
88%
Jobban aggódok inkább a fiadért, hogy ezt végig kell néznie és el kell viselnie a mellőzöttséget. Kár, hogy ekkora vagyoni különbség van köztetek a férjeddel.
2019. nov. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
93%
A férjed valamiféle lelkiismeret furdalást érez, mint elvált apa, ezért semmiféle, még racionális korlátozást sem akar tanúsítani. Esetleges pedagógiai berzenkedéseit ez az érzés felülírja.
2019. nov. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!