Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be a férjem,...

Miért nem látja be a férjem, hogy nem jó, ha a gyereke mindent megkap első szóra? Meddig lehet a tanulással takarózni?

Figyelt kérdés

Nem ilyen párezres tételekre gondolok, hanem olyanra, hogy lakás, autó, luxusholmik. 19 éves a lánya, konkrétan amiért más egy életen át dolgozik, neki az már megvan.

Mikor megcsinálta a jogsit, autót kapott. Kikötötte, milyen márkát, milyen extrákkal, milyen színben, milyen huzattal. Még fel sem vették, de már lakást kellett neki nézni, mert hát mi van, ha át kell alakítani. Én ha lakást kaptam volna 18 évesen, örültem volna, mint majom a farkának, nemhogy még azt nézzem, mi nem tetszik, meg mit alakíttassak át. Találtak is cirka 45 millióért. De neki nem tetszett a padló, kellett bele bárpult, nem volt jó az erkélyen a tető, a fürdőszobában a tükröket lecseréltette, pedig láttam eredetiben a lakást, semmi baj nem volt vele. Dehát persze a férjem, meg a nagyszülők ugrottak első szóra, merthát csak nem élhet olyan helyen a gyerek, ahol nem érzi jól magát. Vagy 6-7 bútorboltot végigjártak, sehol nem talált olyan kanapét és fotelt, ami tetszett volna neki, ezért egyedileg lett megcsinálva a nappaliba a bútor, és az ágya is. A lakás kétszobás+ nappalis, és mikor ezt láttam, mondtam, hogy tökjó, legalább majd tud albérlőt fogadni, na erre kiborult, hogy mit gondolok, majd ő mást fog ott kerülgetni?! Meg hogy neki kell külön szoba a tanuláshoz, meg oda lesznek rakva az edzős cuccai is. A berendezésre szintén elment egy vagyon, és ezt a férjem szó nélkül fizette, sokszor meg sem nézte, mire ad ki pénzt. Közben egyszer nem voltunk oda meghívva, legutóbb tönkrement az autóm, itt vagyok 2 gyerekkel, napi szinten kéne a kocsi, 2 hétig biztos nem lesz kész (vidéken élünk, nem jó a tömegközlekedés, a munkahelyem és az iskola egymástól messze van). Felvetettem, hogy elkérhetné a lányától az autót, vagy ha ő nem, akkor én. Hiszen ő ott van Budapesten, bárhová menne, simán elviszi a busz, metró, de hogy hát nem, mert azt ő kapta, meg kell neki ott is. Anyósom konkrétan nekem esett, hogy mit képzelek, hogy kiszedném az unoka alól az autót, van bicikli itthon, menjünk azzal. Most is nem tudom, hányszázezres telefont kapott ősszel, de közben kétszer volt külföldön is, most is azzal nyúzta itt az apját, hogy ő New Yorkban akar szilveszterezni. Nagyon ráér, barátnőm lánya is egyetemista, de mondta, hogy neki két éve se karácsony, se szilveszter, mert akkoris tanul. Erre a párom lánya jó dolgában azt sem tudja, hogy szórja a pénzt. Ezt is mondtam, hogyha ilyen sok a szabadideje, akkor elmehetne dolgozni is, de erre azzal jön, hogy elsőévesként hova, meg nem is biztos, hogy ő abban akar elhelyezkedni, amit most tanul. Könyörgöm, akkor minek van ott? Mert magánegyetem, ez a kis láblógatás a szüleinek szintén pénz.


Mellé itt van a kettősmérce, hogy a fiam kapott egy mobilt (10 éves), anyósom húzta a száját, hogy minek ekkora gyereknek. Egy szobában vannak az öccsével, és beszéltük, hogy tavasszal a dolgozót átalakítanánk, és gyerekszoba lenne, ezen is húzták a szájukat, hogy miért lesz kitúrva a férjem itthonról. Nem használjuk a szobát, legalábbis nem dolgozószobaként. Egy lomos az egész, sícuccok, biciklik vannak bent, meg futópad és rengeteg papír. Szóval a nagylány lakást kap, és ez természetes, de hogy az én gyerekeim ne közös szobában legyenek, az már felháborító. Bocsi hogy hosszú lett, de egyszerűen tényleg nem értem, miért nem látja be, hogy ez a lányának sem jó.


2019. nov. 4. 18:25
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
55%
Aha persze, a lányra van több tíz milliója, de neked egy kocsit bérelni vagy taxit szerezni nincs. Kellemetlen lehet.
2019. nov. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
21%

Olyan szinten elszúrtad a paliválasztást,ahogy csak lehetett.Az olyan gyökért,aki nem foglalkozik azzal a 2 gyerekkel akivel együtt él,és ilyen szinten sóher,úgy kiforgatnám a vagyonából,vagy úgy lehúznám pénzben hogy csak pislogna.Ajánlom ezt neked is.Kezdd azzal hogy bérelsz egy széfet pl. egy bankban.Minimális költség havonta.Igaz készpénzt nem lehet berakni,de ha berakod valamibe amiben nem látszik,mehet be minden oda nyugodtan.Jöhetnek a kamu dumák,erre meg arra kell pénz,pl. egészségügyi gondok,dokik,stb.Mindent kicsikarni amit lehet.Aztán ha már van egy alaptőke,akkor válás.A széfnek nincs nyoma ha senki nem tud róla.

Ilyen nyominger senkiházival ne maradj együtt,csak a te érdekeidet nézd.

2019. nov. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
24%
A csillagos égig rúgnám ezt a palit, az elkényeztetett liba kölykével együtt. Igaza van az utolsónak, én is ott húznám le ahogy tudnám, és széfet bérelnék én is. Összeszednék jó sok pénzt, utána meg csókolom, aztán nézhet ki a fejéből. Én ezt biztos nem tudnám elviselni, ezért se jöttem össze egy ilyen apukával. Kitéptem volna a hajam a helyzettől.
2019. nov. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Savlekotő ***** válasza:
59%
Vagy épp a kérdezőt a pali rúgja ki ha sokat pattog h mire kire költ nem csoda h a nagyszülők is húzzák a szájukat.. Ők is látják a szituációt,sokat akart a szarka... Proli ne akarjon 3 4 szinttel feljebb ugrani,mert a vége h csattan a betonon..
2019. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a kérdező ne akarja beosztani más pénzét, ha ennyire jó pénz - beosztó, neki hol a vagyona? Illetve, ha ennyire jól ért a kérdező a dolgokhoz, akkor miért vált el? Miért nem tudja rendezni a saját anyagi helyzetét? A mostani pasija vajon már miért nem közli a nagylányra költött pénzeket? Gondolom túl sok volt a kérdés a kérdező felől.. Remélem hamarosan kidob a pasid.
2019. nov. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
69%

Értem a problémádat. Nem azzal van bajod,hogy segíti a gyerekét hanem azzal,hogy túlzásba esik, a lány meg ezt ki is használja. Persze ha van pénz arra,hogy könnyebben elinduljon és ne kelljen güriznie az oké,de nem kellene azonnal luxus kategória. Sajnos így elég rossz értékrendje lesz a későbbiekben.

Ezenkívül elfelejti,hogy van egy másik családja is akikért szintén felelősséggel tartozik. Gyerekekkel együtt elvállat szóval az alap dolgokat nektek is biztosítania kellene. Nem ismeri a férjed,az arany középutat sajnos.

Próbálj vele komolyan elbeszélgetni.

2019. nov. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
37%

Azért nem mindenben van igazad. Nem írtad pl., hogy a 2 gyerek közös-e vagy sem.

Érthető, hogy a saját lányára költi a pénzt és támogatja amiben tudja. Ha anno a szüleim nekem ennyit segítettek volna (vagy csak fele ennyit), akkor nem kellett volna ennyit szívnom és sokkal könnyebben indult volna az életem. Ha nekem lesz gyerekem, én is szeretném majd a lehetőségeimhez mérten mindenben támogatni, hogy könnyebben kezdje az életet nálam. Én ebben semmi kivetnivalót nem találok.


Viszont apuka költekezésének nem kellene a közös gyerekek (?) rovására mennie, szóval ezt meg kellene beszélned vele. Ha meg nem közösek, akkor telejesen érthető, hogy nem akarja még az ő kiadásukat is finanszírozni és átalakítani a saját házát, hogy ti kényelmesen elférjetek.

2019. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
11%
Ha az apuka felvállalta az anyukát a két gyerekkel (tényleg nem tudom hogy közösek-e), akkor a másik kettőt is támogassa. Az nem megy hogy csak a lányát támogassa (az én véleményem szerint). Ha nagyobb lesz a másik kettő, mit fog mondani nekik az apuka? Hogy nektek nem jár autó, lakás, sem egyetem, mert ti lelencek vagytok? Ha az egyiknek adok, akkor a másiknak is, ha enyém vér szerint, ha nem.
2019. nov. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
42%

Nálunk is hasonló a felállás, két közös gyerek (nálatok nem tudom, közösek-e) és a férjemnek van egy nagyfia.

Egyszer sem próbáltam beleszólni, hogy a férjem mennyi pénzzel támogatja a fiát, pedig ő is költ rá rendesen. Elvileg kötelessége is a korábbiakhoz hasonló életszínvonalt biztosítani neki, ha megteheti. Az se biztos, hogy 10 év múlva ugyanannyira fogja (fogjuk, mert én is dolgozom) tudni támogatni a közös gyerekeinket, de én úgy gondolom, hogy értük is meg fog tenni mindent, amit tud.

Szóval szerintem az ő dolga, én a helyedben nem tenném szóvá. A lány rendesen el van kényeztetve, de ez az ő és a volt neje (és az ő családjuk) dolga. Lehet róla véleményed, de inkább tartsd meg.

Ami a kisebb gyerekeket illeti, arról viszont beszélj vele, és ne érdekeljen anyósék véleménye. Ha a férjednek nem kell a dolgozószoba, csak lomtár, akkor miért ne lehetne külön szobája a fiúknak? (Kérdés, hogy a benne tárolt holmikat tudjátok-e máshol tárolni.) Bár megjegyzem, nekem is közös szobám volt a nővéremmel, amíg ő el nem költözött, egyikünknek sem volt ez gond. Az csak egy szoba volt, ahol aludtunk, esetleg olvastunk, tanultunk, nem zavartuk egymást.

2019. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
74%
28-as vagyok újra. Nekem is volt dolgom ilyen apukával. Egy fiú, egy lány gyerekkel. A fiú idén érettségizett, és megbukott töri szóbelin. Kinyilvánította, hogy leszarja a tanulást, így szó szerint. Ők is megkaptak minden szart, dolgozni mind a kettő baxik. Én is nehezen viseltem, és nem azért mert sajnáltam tőlük, hanem mert léhűtő volt mindkettő gyerek, rendetlenek, és koszosak. A szobájukat nem takarították ki. Mikor a fiú megbukott a szóbelin, nem láttam a szülein hogy hú de kiakadtak volna. Én meghaltam volna a szégyentől... Én is szakítottam ezzel az apukával, én nem akartam más két rongy kölyke után pakolni, nevelni, tanulni vele. Ez a szüleik dolga lett volna kisebb korukban.
2019. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!