Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem látja be a férjem,...

Miért nem látja be a férjem, hogy nem jó, ha a gyereke mindent megkap első szóra? Meddig lehet a tanulással takarózni?

Figyelt kérdés

Nem ilyen párezres tételekre gondolok, hanem olyanra, hogy lakás, autó, luxusholmik. 19 éves a lánya, konkrétan amiért más egy életen át dolgozik, neki az már megvan.

Mikor megcsinálta a jogsit, autót kapott. Kikötötte, milyen márkát, milyen extrákkal, milyen színben, milyen huzattal. Még fel sem vették, de már lakást kellett neki nézni, mert hát mi van, ha át kell alakítani. Én ha lakást kaptam volna 18 évesen, örültem volna, mint majom a farkának, nemhogy még azt nézzem, mi nem tetszik, meg mit alakíttassak át. Találtak is cirka 45 millióért. De neki nem tetszett a padló, kellett bele bárpult, nem volt jó az erkélyen a tető, a fürdőszobában a tükröket lecseréltette, pedig láttam eredetiben a lakást, semmi baj nem volt vele. Dehát persze a férjem, meg a nagyszülők ugrottak első szóra, merthát csak nem élhet olyan helyen a gyerek, ahol nem érzi jól magát. Vagy 6-7 bútorboltot végigjártak, sehol nem talált olyan kanapét és fotelt, ami tetszett volna neki, ezért egyedileg lett megcsinálva a nappaliba a bútor, és az ágya is. A lakás kétszobás+ nappalis, és mikor ezt láttam, mondtam, hogy tökjó, legalább majd tud albérlőt fogadni, na erre kiborult, hogy mit gondolok, majd ő mást fog ott kerülgetni?! Meg hogy neki kell külön szoba a tanuláshoz, meg oda lesznek rakva az edzős cuccai is. A berendezésre szintén elment egy vagyon, és ezt a férjem szó nélkül fizette, sokszor meg sem nézte, mire ad ki pénzt. Közben egyszer nem voltunk oda meghívva, legutóbb tönkrement az autóm, itt vagyok 2 gyerekkel, napi szinten kéne a kocsi, 2 hétig biztos nem lesz kész (vidéken élünk, nem jó a tömegközlekedés, a munkahelyem és az iskola egymástól messze van). Felvetettem, hogy elkérhetné a lányától az autót, vagy ha ő nem, akkor én. Hiszen ő ott van Budapesten, bárhová menne, simán elviszi a busz, metró, de hogy hát nem, mert azt ő kapta, meg kell neki ott is. Anyósom konkrétan nekem esett, hogy mit képzelek, hogy kiszedném az unoka alól az autót, van bicikli itthon, menjünk azzal. Most is nem tudom, hányszázezres telefont kapott ősszel, de közben kétszer volt külföldön is, most is azzal nyúzta itt az apját, hogy ő New Yorkban akar szilveszterezni. Nagyon ráér, barátnőm lánya is egyetemista, de mondta, hogy neki két éve se karácsony, se szilveszter, mert akkoris tanul. Erre a párom lánya jó dolgában azt sem tudja, hogy szórja a pénzt. Ezt is mondtam, hogyha ilyen sok a szabadideje, akkor elmehetne dolgozni is, de erre azzal jön, hogy elsőévesként hova, meg nem is biztos, hogy ő abban akar elhelyezkedni, amit most tanul. Könyörgöm, akkor minek van ott? Mert magánegyetem, ez a kis láblógatás a szüleinek szintén pénz.


Mellé itt van a kettősmérce, hogy a fiam kapott egy mobilt (10 éves), anyósom húzta a száját, hogy minek ekkora gyereknek. Egy szobában vannak az öccsével, és beszéltük, hogy tavasszal a dolgozót átalakítanánk, és gyerekszoba lenne, ezen is húzták a szájukat, hogy miért lesz kitúrva a férjem itthonról. Nem használjuk a szobát, legalábbis nem dolgozószobaként. Egy lomos az egész, sícuccok, biciklik vannak bent, meg futópad és rengeteg papír. Szóval a nagylány lakást kap, és ez természetes, de hogy az én gyerekeim ne közös szobában legyenek, az már felháborító. Bocsi hogy hosszú lett, de egyszerűen tényleg nem értem, miért nem látja be, hogy ez a lányának sem jó.


2019. nov. 4. 18:25
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
25%

"Nektek megvan mindenetek, vagy a ti életszínvonalatokra megy rá a férjed “költekezése”?"


Bocs, de ez nagyon hülye kérdés. Nyilván az ő életszínvonalukra megy rá, mivel nekik nincs meg ennyi.

2019. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
27%
Én mondjuk biztos, hogy ehhez így nem asszisztálnék, Kérdező.
2019. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
47%
Én sem ez biztos. És igenis van beleszólási joga, hisz a férje.
2019. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
69%

A kérdések első felét olvastam, de elképesztőek a válaszok. Persze, a Kérdező egy szemét aranyásó, irigy, stb, a többség szerint.

Megáll az eszem:(

Akkor ezek szerint itt a többség tátott szájjal, sőt örömmel nézné, ahogy a pali még bárpultot is csináltat a lánya lakásába, és New Yorkba küldi szilveszterezni. Közben a nő két saját gyereke egy szobában lakik. Gondolom, ettől itt mindenki baromi boldog lenne a kérdező helyében.

Hét én nem tudnék ehhez jó pofát vágni. Nálam ez a hozzáállás a pasi részéről alapokat döntene, egyedül is jobb lenne a két gyerekemmel.

2019. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
46%
Azért álljon meg a menet. Kórház igazgató főorvos rokonomnak nem élnek ilyen életnívón a fiatal felnőtt gyerekei. Ott a luxus a szülői házban van. És emellett mindkét gyerek kapott egy korrekt budapesti lakást.
2019. nov. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvasgattam vegig..de a sajat gyerekenek had vegyen mar amit akar..a te gyerekeidnek is van apja akinek ugyanezt kutyakotelessege lenne tenni.. masfelol pedig jogos,egy csaladban nincs enyem tied,hanem mienk van igy a sracaidnak is jogos legalabb a kulonszoba..ha a pasi nem izel csak amyosek huzzak a szajukat huzigaljak csak:)
2019. nov. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
42%

"A kérdések első felét olvastam, de elképesztőek a válaszok. Persze, a Kérdező egy szemét aranyásó, irigy, stb, a többség szerint."


Mert sajnos a gyakoris közösség nagy része, akik ide kommentálnak átlag 80 IQ-val rendelkező, tő mondatot értelmezni nem tudó emberekből áll. Csak a kérdés első részét olvasták el, és ahhoz igazították a válaszukat, a többi meg le van k*kálva. Pedig azért az iromány második fele a legfontosabb abban van a lényeg: "kiszedném az unoka alól az autót, van bicikli itthon, menjünk azzal." plusz ugye még az is baj hogy a két gyerekét külön szobába tenné mert hát minek. Nem tudom, de itt szerintem elég nyilvánvaló, már csak az autós résznél is, hogy ez bizony rohadtul az ő életszínvonaluk kárára megy. Addig igaza van a sok sápítozónak, hogy bizony nem szabhatja meg a kérdező mit ad a férje a saját lányának, addig, ismétlem, ADDIG, míg az az ő rovásukra nem megy. És itt bizony utóbbi áll fenn. Tök jó hogy apuka tömi minden jóval az amúgy hálátlan lányát, aki a felét sem érdemelné meg (de ez saját vélemény), de hogy közben meg simán elnézné, hogy a felesége a két gyerekkel biciklivel közlekedjen, az már nonszensz. És ez a fő probléma, nincs itt egyenlőség, nem is lesz, kivételezés van a kislány felé, és ezt vagy tűrni fogja a kérdező, vagy elvál a férjétől. Változás nem lesz.

2019. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
80%

Lehet hogy nem teljesen normális, de süt belőled az irigység. Én sem adnám oda faterom új nőjének meg a két pulyájának az autót, amiért apám / nagyszüleim / esetleg én dolgoztam meg. Titeket nem visz el a busz? Ha nekem lesz gyerekem, én is meg fogok neki adni ésszerű keretek közt mindent, valószínűleg elindítja a családja az életben, aztán ha tanul, ő maga is tarthatja ezt a szintet.

Igen, szar lehet ezt látnod, de semmi közöd hozzá, és senki nem köteles a te kedvedért ezen változtatni. Ha nem tudod elengedni a témát, hosszú távon a kapcsolatotok is rámehet, úgy irigykedj..

2019. nov. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
25%

Utolsó, és ha veled csinálná ezt a férjed, akkor tapsikolnál hozzá? Könnyű úgy dumálni és ítélkezni, hogy nem vagy ilyen élethelyzetben.

A másik meg, hogy "észszerű keretek között", azt írod. Ezek szerinted "észszerű keretek"?

Azzal kár riogatnod a Kérdezőt, hogy erre a kapcsolata is rámehet, mert az ILYEN kapcsolatért baromira nem kár.

2019. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
87%

Velem több okból sem tudná ezt csinálni a férjem, az egyik a fent említett megadok én mindent a gyerekemnek, a másik, meg hogy soha a büdös életben nem fogok gyerekes faszival kezdeni, ha a világ a feje tetejére áll, akkor se, részben pont az ilyen problémákat kiküszöbölendő.

A kérdező gyerekeinek is van apja, az valahogy kimaradt a sztoriból. Meg az se zavar téged ha jól látom, hogy a kérdező gyerekeit együtt nevelik, szóval 99% hogy a férj akarva-akaratlanul költ a kérdező gyerekeire, míg visszafelé ezt a szándékot már nem látom, sőt, épp hogy sajnálja a férje lányától a dolgokat...

2019. nov. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!