Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám teljesen megkattant,...

Az anyám teljesen megkattant, amióta szült. Elviselhetetlen lassan, hogy toleráljuk?

Figyelt kérdés

Nem csak szerintem, tegnap a nagyival veszett össze, előtte a férjével. Semmiségeken, de tényleg. Tegnap rendeltünk pizzát a mostohatesómmal este, előtte kérdeztem tőle is, hogy kér-e. Akkor azért csattant fel, hogy fogyókúrázik, szerintem akkor kér este 9-kor?! Kihozták, elkezdtünk enni, és folyamatosan vett belőle, de én meg éhes voltam. És mondtam, hogy kér, mert akkor rendelek egyet neki? Felcsattant, hogy nem kell, ha ennyire irigy vagyok... Nem az, csak két napig lázas voltam, alig ettem és örültem, hogy végre van étvágyam és érzek ízeket is. Beteg voltam, nem mentem suliba a héten, de holnap elutazom apával. Mondtam neki ezt ma, hogy akkor elvisz-e reggel apához, hogy ne álljon ott az autóm vasárnapig nála. Erre hogy én nem is mondtam neki, hogy elutazok, és hogy miért most találom ki. 5 percig ment a "mondtam-nem mondtad" vita, mire közbeszólt a férje is, hogy még ő is emlékszik, hogy mondtam... És hogy így most ő hogy menjen fodrászhoz, mert azt hitte itthon leszek egész héten és tudok neki segíteni, mert pénteken vendégek jönnek hozzánk és neki sütni, főzni kell, meg előtte bevásárolni. Szóval ilyen semmiségeken, aztán félnapig játsza a sértődöttet, akihez hozzá sem lehet szólni.


Pedig amúgy van segítsége, mi is sokat babázunk, tegnap példaul egész délután velem volt a pici, meg a barátnőimmel. Meg azért mi már önállóbbak vagyunk a mostohatestvéremmel (17-18 évesek vagyunk). Szóval még az sincs, hogy minden rászakadna. Egyszerűen totál bekattant az elmúlt 2 hónapban.


2019. nov. 13. 14:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
67%
Hát, lehet, hogy a hormonok játszanak az idegeivel. Plusz kialvatlanság. Legyetek türelmesek vele... talán pár hónap és elmúlik.
2019. nov. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
59%

Hormonok,kikeszitik az embert, plusz az ejszakai nem alvás ,, segítsetek neki ahogy eddig is tetted :)

Több türelem :)

Baba latogatóba en mindig úgy mentem, hogy vittem etelt ! Friss anyukától nem vartam el meg főzzön nekem is ! Örül ha él az ember ilyenkor :)

Kitartast nektek is, senkinek nem könnyű.

2019. nov. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%
Én megmondanám anyádnak hogy nem nektek szülte azt a gyereket, nem volt beleszólásotok abba hogy legyen-e testvéretek, úgyhogy lesz szíves a férjével édes kettesben megoldani. Nem ti tehettek arról hogy szült.
2019. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg nem kell mindent tolerálni az anyukádtól Kérdező, azért teljes joggal elvárható lenne tőle is, hogy - hormonok ide vagy oda - gyakoroljon önuralmat.
2019. nov. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
48%
Biztos kialvatlan egy két hónapos baba mellett.
2019. nov. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
Egyetértek a 3-mas és 4-es kommenttel, attól még hogy szült, igen is viselkedhetne és normalizálhatná magát, nem kell az egész családot szétszekálni! Van már gyereke, pontosan tudta hogy ez mivel jár, akkor vállalja a következményeket és ne a többieket terrorizálja..
2019. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
37%
A többiek meg minimális megértést mutathatnának majdnem nagykorú létükre. Ilyenkor rengeteg hormonális változás van, sőt lehet hogy depresszióval küzd a szülés után. Persze könnyebb köpködni hogy oldja meg egyedül, meg viselkedjen...
2019. nov. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem nem kell toleránsabbnak lenni, nektek is ugyanúgy az anyátok, mint a babának, ti is megérdemlitek azt a bánásmódot, mint a kicsi!


Viszont mi az, hogy rászólunk egy családtagra, hogy ne vegyen a kajánkból, ha éhes? Ráadásul pizzánál, amiből 20 perc és van másik, még csak nem is valami otthon főtött pótolhatatlan finomság..


Szerintem ez taplóság volt, én mondtam volna, hogy felezzük, hisz nyilván akart ő is enni és rendeltem volna egyet pluszban, hogyha még éhes leszek, tudjak enni.

2019. nov. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Minimális megértést?:D Beteg vagyok, megfáztam a hétvégén. Mégis tegnap, hogy jobban voltam és átjöttek a barátnőim, a baba végig nálunk volt, merthogy anya fáradt. Minden nap biztos babázok 1-2 órát amúgyis. Pedig igazából semmi dolga itthon anyának. Heti 2-szer jön a takarítónő, meg mama is itt van minden délelőtt, ő is szokott tenni-venni, takarítani. Így ezzel nem kell foglalkozni. Főzni sem szokott, mert mi eszünk napközben valahol, ő meg rendel általában, vagy a nagyiék hoznak valamit. A bébi meg alszik reggelig mindig, már kb egy hónapja, nem szokott ébredni éjjel egyáltalán.


"Viszont mi az, hogy rászólunk egy családtagra, hogy ne vegyen a kajánkból, ha éhes? " Előtte kérdeztük, hogy kér-e, és rám förmedt, hogy minek kérdezem meg, amikor diétázik. Ráadásul én akkor már napok óta gyümölcsleveken és teán éltem, mert étvágyam sem volt, és semminek nem éreztem az ízét sem, szóval nagyon örültem, hogy végre ehetek.

2019. nov. 13. 17:35
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Hol írt olyat a kérdező hogy nem tanúsítanak "megértést"? Leírta, hogy segítenek is, tegnap pl egész délután ő vigyázott a gyerekre!

Mondjuk én tuti agyvérzést is kaptam volna ha 18 éves koromban anyám kitalálta volna, hogy akkor ő szül..

Feltételezem a kérdezőnek és a tesójának sem volt beleszólása, hogy legyen-e ekkora korkülönbséggel testvér, mert hát ez nyilván a szülők döntése, de akkor az is az ő dolguk legyeny hogy sír a gyerek és emiatt kialvatlanok. Van már gyereke a kérdezőnek, pontosan tisztában volt azzal, hogy ez mivel fog járni, ő vállalta, akkor most ne a többieken vezesse le a feszültséget, mert ők is pontosan ugyanúgy megérdemlik a figyelmet és a törődést, mint a 2 hónapos!! De csak azért, mert szült egy gyereket, nehogy már mindent arra fogjunk és mindenkinek tolerálnia kelljen, hogy a semmi miatt is ordibal velük! Önként vállalta, feltelezem senki nem tartott fegyvert a fejéhez, szóval viselje is el és ne a már meglévő családtagokat készítse ki idegileg!

2019. nov. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!