Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám teljesen megkattant,...

Az anyám teljesen megkattant, amióta szült. Elviselhetetlen lassan, hogy toleráljuk?

Figyelt kérdés

Nem csak szerintem, tegnap a nagyival veszett össze, előtte a férjével. Semmiségeken, de tényleg. Tegnap rendeltünk pizzát a mostohatesómmal este, előtte kérdeztem tőle is, hogy kér-e. Akkor azért csattant fel, hogy fogyókúrázik, szerintem akkor kér este 9-kor?! Kihozták, elkezdtünk enni, és folyamatosan vett belőle, de én meg éhes voltam. És mondtam, hogy kér, mert akkor rendelek egyet neki? Felcsattant, hogy nem kell, ha ennyire irigy vagyok... Nem az, csak két napig lázas voltam, alig ettem és örültem, hogy végre van étvágyam és érzek ízeket is. Beteg voltam, nem mentem suliba a héten, de holnap elutazom apával. Mondtam neki ezt ma, hogy akkor elvisz-e reggel apához, hogy ne álljon ott az autóm vasárnapig nála. Erre hogy én nem is mondtam neki, hogy elutazok, és hogy miért most találom ki. 5 percig ment a "mondtam-nem mondtad" vita, mire közbeszólt a férje is, hogy még ő is emlékszik, hogy mondtam... És hogy így most ő hogy menjen fodrászhoz, mert azt hitte itthon leszek egész héten és tudok neki segíteni, mert pénteken vendégek jönnek hozzánk és neki sütni, főzni kell, meg előtte bevásárolni. Szóval ilyen semmiségeken, aztán félnapig játsza a sértődöttet, akihez hozzá sem lehet szólni.


Pedig amúgy van segítsége, mi is sokat babázunk, tegnap példaul egész délután velem volt a pici, meg a barátnőimmel. Meg azért mi már önállóbbak vagyunk a mostohatestvéremmel (17-18 évesek vagyunk). Szóval még az sincs, hogy minden rászakadna. Egyszerűen totál bekattant az elmúlt 2 hónapban.


2019. nov. 13. 14:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
74%

"Ilyenkor rengeteg hormonális változás van, sőt lehet hogy depresszióval küzd a szülés után. " - ja, másnak meg a munkahelyén vagy az iskolában volt xar napja, a harmadik a frontra érzékeny, a negyediknek aznap 25 éve halt meg a dédnagyanyja, az ötödik rémálommal ébrendt... szóval, ha egyszer valaki elkezdi, akkor "felmentő körülményt" mindenki fog találni minden hisztire, mindig.

Szóval anyuka vagy egészséges lelkileg, és akkor képes az önuralomra, vagy nem az, akkor meg a pszichológus-pszichiáter felkeresése a megoldás.

2019. nov. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
8%

Megfáztál? Oda ne rohanjak... Te két napig otthon döglöttél a náthával, ami komoly lehet, ha utazni bezzeg tudsz holnap.

És anyukád?

2019. nov. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
87%

az anyja nem beteg, mindössze szült egy gyereket.

és különben meg egy hisztigép. ezzel nem tudsz mit csinálni. próbáld ignorálni, mint a dackorszakos gyerekeket. ha nincs közönség, előbb-utóbb lehiggad.

2019. nov. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
88%

#12, ja, az anyjától - aki épp a kibírhatatlan hisztigép korszakát éli - a Kérdező el mer menni a saját apjához .... tényleg, ez milyen már... amiko neki nyilván anyuka hisztikéit kellene kiszolgálnia teljes erejével....

Miért is?

Szerinted aKérdező követelte ki, hogy szüljön az anyja???

2019. nov. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%

De imádom, hogy sokan úgy gondolják előttük hasra kell esni, csak mert ügyesen kinyomtak magukból egy vagy több gyereket.... És hogy úgy gondolják nekik jogukban áll másokat cseszegetni minden szarral és kiidegelni maguk körül mindenkit, sőt mi több nekik alanyi jogon jár, hogy mindenki baromi elfogadó, türelmes, megértő stb stb legyen velük. Mindezt miért?? Mert ő szült. Agyam eldobom. Az, hogy ő úgy döntött, hogy vélhetően közel a 40-hez (vagy már fölötte) szül még egy gyereketa meglévő kettő mellé, az az Ő és a FÉRJE baja, de nehogy már ez felhatalmazza arra, hogy mindenkivel bunkó legyen! Fáradt?? Jaj szegény, talán nem tudta, hogy mivel jár egy gyerek?! De, pontosan tudta és önként vállalta mindezt, akkor meg viselje értelmes, felnőtt ember módjára, ne hisztizzen és tegyen tönkre mindenkit maga körül. A beteges példa már csak azért is egy idióta összehasonlítás, mert míg a kérdező nem szánt szándékkal, önként akár beteg lenni, addig anyuci fejéhez vélhetően nem tartották fegyvert, hogy de igenis szüljön. Szóval ne vonjunk már a kettő között párhuzamot.

Ráadásul több segítsége is van, a kérdező is mindennap vigyáz/foglalkozik a gyerekkel, míg ő pihen, úgyhogy a minimum hogy képes normálisan viselkedni! Arról már szót se ejtsünk mennyi figyelmet fordíthat a két nagyobbik gyerekére (aki jelzem pontosan ugyanannyira gyereke, mint az újszülött), - akik ugyanúgy megérdemlik az odafigyelést, törődést, amit a baba - ha már ilyen piti szarságok miatt is rájukförmed....

2019. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
98%

#16 Hát veled is csak eggyel többen vagyunk az biztos. Max azt volt kár megszülni, aki ismeretlen emberekről ilyeneket írni, hogy "kar volt titeket megszülni". Gratulálok, nagy intelligenciára vall ez a fajta viselkedés. És mindezt miért? Mert nem tartjuk normálisnak, hogy anyuci - csak mert saját akaratából szült egy gyereket - tönkrevágja a család többi tagját, sem azt hogy neki most mindent el kellene elvileg nézni.


Amúgy megnyugtatlak nem tini vagyok, hanem 2 gyerekes anya és lám-lám, mégsem tudok azonosulni a kérdező anyjához hasonló hisztérikával... Én is voltam baromi fáradt, feszült, de eszembe nem jutott emiatt a másik gyermekemet és a férjemet minden baromság miatt szapulni és cseszegetni!

2019. nov. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

"Látszik mennyi hisztis tini van itt."

Ja...

55/F

2019. nov. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Megfáztál? Oda ne rohanjak... Te két napig otthon döglöttél a náthával, ami komoly lehet, ha utazni bezzeg tudsz holnap.


És anyukád?


Igen az anyja már hónapok óta otthon döglik egy babával, pontosan. Ő akart szülni, oldja meg ne nyomja a többi gyerekére a babát mert jajj fáadt. Brü hü hü...vegyen fel bébiszittert takarítónő mellé hogy még véletlenül se kelljen még egy szalmaszálat se keresztbe tennie.

2019. nov. 14. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
14%

Két hónapja van otthon, kiderül a kérdésből. Ott a két kamasz, a kicsi... A királylány suliba menni nem, de utazni tud. Persze anyu fuvarozza el apuhoz a kicsivel, igaz?

Örülök, hogy normális családom van. Mindenkinek lehet ilyen időszaka, akkor nem beszólunk és még több terhet rakunk rá, hanem segítünk.

2019. nov. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%
Itt az egyetlen királykisasszony az az anyuka! Hát ne vicceljünk már, hogy még a kérdező a szar, amiért 2 nap betegség után jobban van és el mer menni a saját apjával, miközben anyuka konkrétan otthon mereszti a hátsóját, takarítónője van, mama is rendszeresen átjár segíteni, takarítani, kaját visz, már most a kamasz gyerekeit használja bébiszitternek, a kérdező meg még azt is leírta, hogy a gyerek nem ébred éjszaka, reggelig alszik, ellenben mégis mindenkivel pattog, hisztizik és mindenkit terrorizál maga körül! De persze, amikor a kérdező megkéri, hogy akkor elviszi-e az apjához, amit egyébként megbeszéltek, akkor egyből jön a hiszti, hogy dehát neki most ki fog segíteni, hát de neki főzni kell, de neki most sütni kell blabla. Könyörgöm, talán gyerek mellett nem lehetek megfőzni??? Nincs ám mindenkinek takarítónője meg bébiszittere, se nagyija a közelben, aki viszi a kész kaját, valaki teljesen egyedül látja el a háztartást plusz a gyereke(ke)t is és mégsem hal bele! Aki ennyire nem bírja a gyereknevelést, az minek szül amúgy?! Tudta jól mivel jár egy gyerek, akkor hiszti helyett tanuljon meg viselkedni és dobjon össze egy ebédet, ahelyett hogy a többi családtagon kéri számon, hogy miért nem neki pattognak! Én nem azt mondom, mindenkinek van rossz időszaka, de amit a kérdező anyja művel az több, mint szánalmas..
2019. nov. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!