Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyám teljesen megkattant,...

Az anyám teljesen megkattant, amióta szült. Elviselhetetlen lassan, hogy toleráljuk?

Figyelt kérdés

Nem csak szerintem, tegnap a nagyival veszett össze, előtte a férjével. Semmiségeken, de tényleg. Tegnap rendeltünk pizzát a mostohatesómmal este, előtte kérdeztem tőle is, hogy kér-e. Akkor azért csattant fel, hogy fogyókúrázik, szerintem akkor kér este 9-kor?! Kihozták, elkezdtünk enni, és folyamatosan vett belőle, de én meg éhes voltam. És mondtam, hogy kér, mert akkor rendelek egyet neki? Felcsattant, hogy nem kell, ha ennyire irigy vagyok... Nem az, csak két napig lázas voltam, alig ettem és örültem, hogy végre van étvágyam és érzek ízeket is. Beteg voltam, nem mentem suliba a héten, de holnap elutazom apával. Mondtam neki ezt ma, hogy akkor elvisz-e reggel apához, hogy ne álljon ott az autóm vasárnapig nála. Erre hogy én nem is mondtam neki, hogy elutazok, és hogy miért most találom ki. 5 percig ment a "mondtam-nem mondtad" vita, mire közbeszólt a férje is, hogy még ő is emlékszik, hogy mondtam... És hogy így most ő hogy menjen fodrászhoz, mert azt hitte itthon leszek egész héten és tudok neki segíteni, mert pénteken vendégek jönnek hozzánk és neki sütni, főzni kell, meg előtte bevásárolni. Szóval ilyen semmiségeken, aztán félnapig játsza a sértődöttet, akihez hozzá sem lehet szólni.


Pedig amúgy van segítsége, mi is sokat babázunk, tegnap példaul egész délután velem volt a pici, meg a barátnőimmel. Meg azért mi már önállóbbak vagyunk a mostohatestvéremmel (17-18 évesek vagyunk). Szóval még az sincs, hogy minden rászakadna. Egyszerűen totál bekattant az elmúlt 2 hónapban.


2019. nov. 13. 14:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

"A királylány suliba menni nem, de utazni tud. Persze anyu fuvarozza el apuhoz a kicsivel, igaz?"

Most akkor "tud utazni" vagy "anyu fuvarozza"???

És miért kellene a kicsivel együtt? Tudod, 2 hónapja megszült már, nincsenek összenőve. Amikor ott a nagymama, anyuka megeteti a babát, leteszi, és elviszi a nagyobbik gyerekét az apjához - útközben elrebegve két hálaimát, hogy csökken az esélye, hogy a Kérdező a nátháját a babára ragassza... Felteszem, nem Vlagyivosztokban lakik a Kérdező apja, hogy ez a "fuvarozza az apjához" több napos program lenne...

2019. nov. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező ne vedd magadra, amiket itt fröcsögnek páran. Sokan irigyek, mert jobb az anyagi helyzetetek (neked is van kocsi, takarítőnő...).

Anyud a hunyó, ha tényleg semmi dolga, hiszen főznie nem kell, takarítani se, sőt még a magára is jut ideje mikor vigyáztok a babára, akkor mit vergődik? Esetleg figyelemhiánya lehet, a férje hogy tekint rá? Lehet itt a gond, csak rajtatok csattan.

2019. nov. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%

Annyi van, hogy iccsanyád kifogta magának végre azt a pénzes csávót, akit mindig is akart, viszont neki muszáj volt szülni egyet, amíg még ellőképes, különben mehetett volna vissza egy szobakonyhás panelba, az édesapádtól kapott gyerektartás mellett meg dolgoznia kellett volna, amit most már nyilván nem tervez. Nem túl meglepő módon nem a szíve szottya az a poronty, ami csak azért kellett, hogy legyen lóvé nem dolgozni.


Nagyjából ennyi itt a történet.

2019. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
20%

Azért szomorú látni hogy sokak szerint a hormonok túltengese az csak hiszti... Holott az anyukának egy fikarcnyi beleszólása nincs ebbe. Iszonyúan meg tud zavarodni az ember a tejgőzös hormonbombától, ami kb 3 hónap alatt azért rendeződik. Na meg persze a fáradtság..


Én pl az első hetekben állandóan elsirtam magam, de volt, hogy már röhögtem közbe mert már komikus volt a helyzet. Szóval furcsa dolgokat csinálnak a hormonok. Viszont! Ha nem cseng le ez egy hónap múlva akkor érdemes lenne elmennie egy vérvételre.

Miután túl voltam az első hormonbombás heteken, utána elkezdtem én is dulifuli lenni. Hamar feltűnt, hogy én nem ilyen vagyok, nem szoktam ilyen hamar felkapni a vizet és hogy valami itt nincs rendben. Elmentem egy vérvételre, amiből kiderült, hogy pajzsmirigy túlműködésem van. Az endokrinológusom szerint szülés után sok esetben kialakul, ez okozta nálam is, hogy amolyan örökké mérges voltam. Amint kezelni kezdték a problémám, már meg is szűnt a személyiség változás is.


Szóval ne törjünk már pálcát egy frissen szült nő felett. Persze hanyatt se kell esni tőle, de bizony a hormonokat szimpla önuralommal nem lehet legyőzni. Viszont azt én sem értem miért a 18 éves gyerek vigyáz a babára órákat? Mert az hogy elmegy anyuka zuhanyozni addig vigyázzon rá az oké. De órákat? Meg miért is ne utazhatna el?

2019. nov. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
73%

"Azért szomorú látni hogy sokak szerint a hormonok túltengese az csak hiszti... Holott az anyukának egy fikarcnyi beleszólása nincs ebbe. Iszonyúan meg tud zavarodni az ember a tejgőzös hormonbombától, ami kb 3 hónap alatt azért rendeződik. Na meg persze a fáradtság" - azon lamentálok, hogy amikor a két nem hormonális rendszere 95%-ban megegyezik, miért mindig csak nőkről olvasok ilyen felmentő szövegeket erre hivatkozva, és miért nem olvasok soha olyant, hogy "szegény Bélát is meg kell érteni, amióta az asszony otthon megszült szex ohne, hát nyilván nem tehet az ellen semmit, hogy a tesztoszteron elöntötte az agyát és gerincre vágta a fél várost... majd ha otthon rendeződnek a dolgok, nyilván nem fogja ez csinálni."

Tud arra valaki bármilyen _LOGIKUS_ magyarázatot, hogy miért várjunk el önuralmat az egyiktől, és miért toleráljuk a másikat, amikor a jelenség hormonális alapja UGYANAZ: a szexuál-szteroidok (tesztoszteron ill. ösztrogén) hatnak az agyra.

2019. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Tehát anyuka nem főz, nem takarít, de fodrászhoz járkálni van esze meg ereje. Elmondom mi lesz: ha nem változtat a viselkedésén sürgősen, akkor te és a mostohatesód hamarosan elköltöztök, a férje elhagyja és majd egyből meglátja, hol rontotta el. Eszem megáll ezektől a nőktől... sajnállak, kérdező, remélem azért nem veszitek nagyon magatokra a dolgot, pláne amiket egy-két válaszoló írt
2019. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!