Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is érzéketlen és...

Szerintetek is érzéketlen és felszínes vagyok, ha meghalt anyukám, és fontolóra vettem, hogy elmennék egy koncertre?

Figyelt kérdés
Anya idén nyáron halt meg, a koncert jövő nyáron lenne.

2019. nov. 28. 05:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nevelt fel apukám. 26 éves voltam amikor meghalt. A temetése után 5 hétre volt a sziget fesztivál. Nekem már megvolt a bérletem, bőven előtte. Készültem rá, új sátor, meg minden. Temetés után úgy voltam vele, hogy na akkor most mindent eladók és begubózok. A nagymamám, apum anyukája, aki akkor volt 74 éves, azt mondta ne legyek hülye. Ne forduljak be. Menjek el és a lehetőségeim szerint szórakozzak a barátaimmal. Elmentem, de nem valami nagy kedvvel. Viszont a lelkemnek jót tett. Nem táncoltam, nem tomboltam, de a környezet változás jót tett. Sok emberrel beszélgettem, jól esett, hogy így kibeszéltem magamból. Nem érzem azt, hogy ezzel tiszteletlen lettem volna vagy, hogy megsértettem az emlékét, hiszen minden nap gondolok rá, a szívemben gyászolom, pedig ennek már most múlt 5 éve. A nagymamám és szerintem is apu azt szerette volna, hogy ne otthon sírjak. Soha nem szeretett szomorúnak látni.
2019. nov. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

Ezt nem értem. Most akkor örökre be kéne zárkóznod, vagy mi?

Nem anyukád halála után pár nappal mész bulizni, hanem egy év múlva!

2019. nov. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
96%

Nem. Nem értéketlen ls felszínes vagy, hanem önsajnáló és buta. Márítkodsz, ahelyett, higy gyászolnál. A gyász az élet része, egy év alatt egy normáűlis anya-gyerek kapcsolatot meg lehet gyászolni.


Tévedés, hogy "anyukád halála egy életre szól". Nem. A gyász az gyász, kXrvakemény, amíg van, de amikor feloldüdik, az élet megy tovább. Anyuka nélkül is.


Ha jövő nyárra végzel a gyásszal, akkor csak menj el a koncertre, nyugodtan.

2019. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
94%

Nekem édesapám halt meg. 15 voltam, épp nagyszülőknél töltöttem a szünidőt.


Este tudtam meg. Másnap szóltam a legjobb barátnőmnek - akivel minden nap találkoztam, együtt játszottunk meg minden - hogy csináljunk valamit. Amit szoktunk. Menjünk ki a gyümölcsösbe a kutyával, játszunk valamit a számítógépen, menjünk be a városba, érezzük jól magunkat.


Bármi, csak ne kelljen egyedül lennem, és bámulnom a falakat.


Ha lett volna akkor koncert, mentem volna.


Szóval ne aggódj. Anyukád se örülne, ha emiatt feladnád a boldogságodat.


(Nagymamám pedig viccesen közölte velem, hogy ha majd meghal, ne merészeljek szomorkodni mert visszajön és seggberúg)

2019. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Örökre nem ülhetsz otthon a négy fal között. Ha következő héten mentél volna a koncertre, az is teljesen rendben lenne, nem ezen múlik a gyász. Ha rossz érzéseid, bűntudatod van, akkor lehet, hogy érdemes felkeresned egy pszichológust, aki kimondottan a gyásszal foglalkozik, hogy segítsen a feldolgozásban.
2019. nov. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

" Nem neked halt meg tegnap a nagymamád? Tudod, valami több hónapos útra akartál elmenni es sajnáltad otthon hagyni az anyukádat."


A nagymamámmal lakok, és több hónapos útra én biztos nem akarnék menni sehova. Az másik kérdés lehet.

2019. nov. 28. 16:52
 17/19 anonim ***** válasza:
80%
Nyugodtan menj el arra a koncertre!
2019. nov. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád is azt akarná, hogy szórakozz és élvezd ki az életet amíg lehet.
2019. nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
87%

Miért lenne az? Ma már nem kell évekig fekete ruhában járnod és gyászhuszárkodnod, ha nem akarsz.


Anyukád miatt részvétem.

2019. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!