Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 éves fiúnak milyen jogai,...

16 éves fiúnak milyen jogai, kötelességei vannak egy családban? Mi az, ami szerintetek magától értetödik, mi az, ami szerintetek normális?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. elfogadható-e, hogy ha hétvégente fogyaszt alkoholt, dohányzik, megengednétek-e, hogy otthon reggel kávét igyon? Mennyi az a tanulás, amit elvártok/elvárnátok töle? Ha mondjuk 3-as tanuló egy gimiben, elfogadható-e, hogy nem fordít idöt a tanulásra otthon mert neki ez elegendö eredmény? Jegyfüggö egyáltalán az elvárás (arra gondolok, hogy nincs két egyforma képességü gyerek, amit egyik simán kiráz a kisujjából, azért a másiknak keményen meg kell dolgoznia)? Mennyire várnátok el, hogy kivegye a részét a házi illetve ház körüli munkákból?

2019. dec. 2. 10:15
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen 4-es tanuló voltam, minden évben volt egy vagy két tantárgy ami nem ment, abból voltam kettes vagy hármas, többi ötös négyes. Minden nap tanultam, mosogattam, kutyát sétáltattam, porszívóztam, sikáltam kádat és zuhanyt, pakoltam nappalit, öcsémért mentem délután oviba, hetente háromszor én voltam vele délután és este is. Ja, meg a hörcsögöket almoztam minden héten. Nem jártam inni, se cigizni, egész évben talán kétszer voltam buliban. A szobám mindig katasztrófa volt mondjuk. A barátaimhoz képest sokkal több házimunkát és "gyereknevelést" végeztem, nem is volt jó. Próbálok valami tanulságot kihozni belőle, de nem tanultam semmit. Nem volt jó, ennyi. Hagyjátok a gyerekeiteket élni. :D
2020. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!