Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szégyelleni való,...

Mennyire szégyelleni való, hogy a szüleim távolságtartast kértek ellenem?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon elfajultak a dolgok és nagyon rossz kapcsolatunk volt. Elég durván megalazott és passzívan bántalmazott kiskoromban. Ez alatt azt értem, hogy inkább passzív agressziót kaptam a részéről, és nem fizikait. De ez is épp elég volt. Végül odáig fajult a dolog, hogy nekimentem többször anyának. Nem azt mondom, hogy ez szép dolog vagy elnezheto, de eszkoztelennek és tehetetlennek éreztem magam vele szemben és eldurrant az agyam attól ahogy viselkedett velem. Végül a verekedesunk után tavolsagtartast kértek ellenem 2 hónapra. Ez nagyon megviselt és nagyon szégyellem magam. Úgy érzem, aki ezt tudja rólam, azt gondolja, hogy egy elmebeteg bűnöző vagyok, mert általában ilyen emberek ellen kérnek ilyet. Úgy érzem ez egy bélyeg rajtam és rossznak érzem magam. És nemtudom elengedni és megemeszteni az egészet, hogy ez történt.


25L



2019. dec. 25. 18:20
 101/154 anonim ***** válasza:
26%
Rosszul tetted fel a kérdést, kérdező. Helyesen így szól: ennyire szégyellnivaló hogy sorozatosan verem az anyámat, közben meg játszom az áldozatot? Hát cseszd meg, nagyon Felnőtt ember vagy, nem kötelező anyuval együtt élni, és őt okolni a saját szarságaidért.
2019. dec. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/154 anonim ***** válasza:
18%

Csak halkan megemlítném, hogy senki sem tehet arról, hogy milyen szülőt dobott neki a sors.

És a magam észéről eddig összesen 1 esetről hallottam, amikor a gyerek tudott győztesen kikerülni egy ilyen "szerető anyával" való konfliktusból.

2019. dec. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/154 anonim ***** válasza:
16%
Nem a távolságtartási végzés a fő baj, hanem az ütés, a szülőre támadás, ilyen csak életveszély vagy súlyos sérülés esetén fogadható el. Vannak nagyon erős tabuk, ez az egyik. Vahabita muzulmán országokban törvény szerint ki kell végezni azt, aki szülőjét vagy nagyszülőjét megüti, függetlenül az ütés okától. Ez nyilván nem helyes, de jelzi a dolog erkölcsi súlyosságát, és hogy aki ilyet tesz, arról a közösség szemében nem hihető, hogy ezután az egyéb szabályokat be fogja tartani. A szülővel a köldökzsinór ezzel végleg elszakadt, valószínűleg a testvérrel is, ezután úgy kell élni, mint akinek meghaltak a rokonai. Bármi volt az előzmény, ha a szülő maga a sátán volt is, a társadalom szemében megbocsáthatatlan a szülőverés. Ha valamennyire is normális életet akar a posztoló, ezt minden körülmények közt titokban kell tartania, és épp azért nem szabad keresni később sem a családot, mert az új partnernek stb. a családtagok el fogják mondani, mi volt, és akkor 90%, hogy ugrik a kapcsolat.
2019. dec. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/154 anonim ***** válasza:
38%

Az, hogy muzulmán országokban mi helyes és helytelen és hogy mennyire, egyáltalán nem jelzi a helyzet súlyát, pláne nem a világ maradék 9/10edében:)


Istenem ekkora érvelési hibát:D

2019. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/154 A kérdező kommentje:
Én már teljesen össze vagyok zavarodva, sokszor lelkiismeret furdalasom van azért amit tettem, de sokszor meg úgy érzem máshogy nem tudtam végre kiallni magamért.
2019. dec. 27. 15:29
 106/154 A kérdező kommentje:
Egyébként én nemtudom, hogy titokban tudnám e ezt tartani. Igazából őszinte akarok lenni a párommal ha lesz, és nem akarok eltitkolni semmit előle. Előbb utóbb úgy is rakerdezne, miért nem találkozunk a családommal. Nem szívesen titkoloznek. Viszont igen, benne van, hogy ezzel olyan képet alakít ki rólam, hogy semmi mas nem számít, hogy egyébként milyen ember vagyok igazából, ha ezt megtettem, lehet valaki azonnal megszakitana a kapcsolatot velem.
2019. dec. 27. 15:43
 107/154 anonim ***** válasza:
38%
Téves gondolat, hogy a verekedéssel "kiálltál" volna magadért. Ha így gondolsz rá, még gondokat fog okozni, mert akkor az agyad hátterében a verekedés a "kiállás eszközeként" szerepel. És ha munkahelyen belefutsz egy gonosz személybe, más eszköz híján őt is megütöd, mert elborul az agyad, és megint bíróság lehet belőle.
2019. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/154 anonim ***** válasza:
28%
Aki anyaverőt én ismertem, az a párjával is verekedett. Először azt mondta, megverte őt a pasi, mindenki sajnálta, hogy mért nem szakít, jajj, azután kiderült, hogy indulatában ő ugrott többször a férfinak, csak a pasi volt az erősebb...
2019. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/154 A kérdező kommentje:
Szerintem van különbség aközött, hogy egész életedben tursz valamit és végül felrobbansz és agresszív leszel, vagy hogy alkalom adtan ha felidegesitenek akkor azonnal így reagálsz. Soha nem ütöttem meg mást korábban és ezelőtt. Anyumnak sem ütöttem vissza soha korábban. De egy idő után úgy éreztem, nem bírom tovább. De még akkor sem támadtam rá vagy mentem neki.. Vedekezessel kezdtem, hogyha pl meg akart ütni akkor kivedtem vagy lefogtam a karját ha ütni akart. Ezek már kiskoromban is megnyilvanultak. KB 5 - 6 éves lehettem amikor anyum az ocsemet meg akarta ütni és közéjük álltam. Persze nevetségesen festettem, úgy is nézett rám anyám, hogy mit akarok kozbeavatkozni kis taknyos 6 éves létemre. De ez a lazadasom már ilyen kicsikent elkezdodott. Folyamat nyeltem és nyeltem. Végül 21 évesen kitoltottem rajta minden duhom és fájdalmam amit elnyomtam addig. Tényleg jobb lett volna elkoltozni, de én nem akartam elvesziteni őket. Meg akartam oldani, de eszkoztelennek éreztem magam és tehetetlennek vele szemben. Végül azt hittem, ha megprobalok agresszioval tekintélyt szerezni magamnak, akkor talán vissza vesz. De hülye voltam.. Végül pont ezzel vesztettem el őket. De valahol mindig is éreztem magamban, hogy ez be fog következni idővel. Mert tudtam, ha a saját utam akarom járni, és úgy, hogy az anyának nem felel meg, akkor eltaszit. És ettől megijedtem. Ezért agresszioval próbáltam ezt megakadályozni. Agressziót használtam arra, hogy figyeljen már arra hogy nekem ez nem jó. Ha csak elkoltozok, azzal fixen elvesztem őket, sőt, nem is ok hanem én hagyom el őket, amit pont nem akartam. A másik oldalon ott volt, hogy ha a saját életem akarom élni, akkor mindig rosszuk fogom érezni magam és buntudatom lesz. Ergo végül elojon az, hogy feltétellel szeret csak. Végül végső elkeseredesemben az agressziót választottam és engedtem annak a "dühöngő kislánynak" aki végig bennem volt. Végül így is úgy is tönkrement a család és kitagadtak.. Szóval végeredménykent mindegy is, hogy melyik utat választom, ugyan az lett volna a vége. Szerintem legalábbis..
2019. dec. 27. 17:25
 110/154 anonim ***** válasza:
22%

#103 " A szülővel a köldökzsinór ezzel végleg elszakadt," - ilyen szülővel kpcsolatban ennél nagyobb jó nem igazán történhet az emberrel...

A vallásokat meg szerintem hagyjuk, minden államvallás elprostituálódva szolgálta ki a 6almat, ezt nagyon jól tudjuk.

Az én jóerkölcsöm azt mondja, hogy egy alá-fölérendeltségi viszonyban az alárendelt (elnyomott) helyzetben lévőtől előbb elfogadom az erőszakot, mint a fölérendelt helyzetben lévő (elnyomó) féltől. Tehát a gyerektől, beosztottól, tanulótól előbb elfogadom ha elszakad a cérnája, mint a szülőtől, főnöktől, tanártól.

Az szerintem elég sajnálatos, hogy a közmegítélést még ma is annyira átitatja a tekintélyelvűség pocsolyája, hogy sokan ezt fordítva látják. De szerintem MINDIG a gyengébb fél, a kiszolgáltatott mellett kell állni.

2019. dec. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!