Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szégyelleni való,...

Mennyire szégyelleni való, hogy a szüleim távolságtartast kértek ellenem?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon elfajultak a dolgok és nagyon rossz kapcsolatunk volt. Elég durván megalazott és passzívan bántalmazott kiskoromban. Ez alatt azt értem, hogy inkább passzív agressziót kaptam a részéről, és nem fizikait. De ez is épp elég volt. Végül odáig fajult a dolog, hogy nekimentem többször anyának. Nem azt mondom, hogy ez szép dolog vagy elnezheto, de eszkoztelennek és tehetetlennek éreztem magam vele szemben és eldurrant az agyam attól ahogy viselkedett velem. Végül a verekedesunk után tavolsagtartast kértek ellenem 2 hónapra. Ez nagyon megviselt és nagyon szégyellem magam. Úgy érzem, aki ezt tudja rólam, azt gondolja, hogy egy elmebeteg bűnöző vagyok, mert általában ilyen emberek ellen kérnek ilyet. Úgy érzem ez egy bélyeg rajtam és rossznak érzem magam. És nemtudom elengedni és megemeszteni az egészet, hogy ez történt.


25L



2019. dec. 25. 18:20
 131/154 anonim ***** válasza:
30%
Kérdező, amíg hagyod magad provokálni itt, addig provokálni is fognak... és láthatóan megint te szívsz sajnos, és nem az anyád...
2019. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/154 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, itt most azért megy a vita, mert nem értjük a kérdésed.

Mit értesz "szégyellnivaló" alatt? Hogy hiba? Hogy olyan hiba ami után minden mindegy? Hogy nem tanácsos kiírni a pólódra? Hogy bűntudatra ad okot? Vagy mit?

Nyilván mindenki mindent megértett, és a saját világkèpe függvényében véleményt alkot, de ez totál szubjektív. Az emberek egy része inkább szabálykövetésre, más része inkább empátiára, harmadik része elemzésre és megértésre hajlik, ráadásul eh helyzetenként is különbözhet.

Ne rajtunk múljon ez...

2019. dec. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/154 anonim ***** válasza:
5%
Na ugye. Akkor megérte ezt csinálni? Most jobban vagy rosszabbul érzed magad ettől hogy megverted? Ha rosszabbul akkor hagyd a mentegetőzést és lépj tovább. Ha beismered hogy hibaztal az már egy fél siker, de ameddig mentegeted magad addig nem fogsz tudni tovább lépni sem.
2019. dec. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/154 A kérdező kommentje:
Mondjuk úgy, hogy meg is értem magam, hogy miért tettem, meg azt is elismerem, hogy talalhattam volna jobb megoldást és akkor nem alacsonyodok le ennyire. Mert így már senkit nem érdekel anyám mit tett, mert az durvábban hangzik sokkal, hogy a gyerek verte meg az anyját.
2019. dec. 27. 21:46
 135/154 anonim ***** válasza:
0%
Bármilyen ridegtartasban is nottel fel mégis csak megszult és felnevelt és ahogy mondtad anyagiakban sem volt hiányod. Elcsereltem volna veled a ruhákat és a külön órákat. Az elcseszett szülő megvolt mindkettőnknek szóval az nem oszt nem szoroz.
2019. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/154 A kérdező kommentje:
És borderline is lettél? Mert az egy kőkemény szenvedés. Lehet valakinek annyiban fájt a dolog, hogy elkoltozott otthonról, de ha lelkileg megnyomoritanak és te küzdessz egész életedben egy betegséggel miatta, az enyhén szólva huzosabb. Nálam nem csak annyirol van szó, hogy "koltozz el és élj nélkülük". A nevelése következményét érzem minden nap. Így dolgozok, így járok iskolába, tartom el magam egyedül, tartom fent az albérletem, közben a maradék penzembol terápiát fizetek és mindeközben a családom egy 7 szobás kerteshazban el. Le se tojjak hogy mi van velem. Megutott? - akkor szenvedjen is egyedül. Talán közöm van esetleg, hogy beteg lett és idáig fajult minden? - nem baj, én mindent megtettem, neki nem volt soha semmisse jó. Szóval ő ennyivel letudja a tortenteket. Neki egy verekedessel kell szembeneznie amit a gyereke kezdemenyezett, nekem pedig az egész életemmel, amit megmergezett. Nem sajnaltatom magam, ezek tények.
2019. dec. 27. 22:00
 137/154 anonim ***** válasza:
96%
A valaszaidbol az jön le hogy nem is nagyon akarsz tovább lépni. Neked ez így jó hogy belesüllyedsz az önsajnálatba és martirkodsz mert így végre rád figyelnek. Azért van az hogy én tárgyilagosan pár mondatban leírtam mi történt velem te meg oldalakon keresztül picsogsz hogy milyen rossz volt neked. Rengeteg embernek rosszabb volt az élete mint neked vagy akár nekem. Én elfogadtam hogy apámnak soha nem leszek elég jó bármit csinálok úgyhogy hagyom hagy istenitse a lusta öcsémet, én meg kerestem olyan embereket akiknek elég jó vagyok. Barátokat, párt. Neked is ezt kellene tenned, nem sajnaltatni magad, a múlt az a múlt. 25 éves felnőtt ember vagy. El akarod cseszni a felnőtt korodat azzal hogy a gyerekkorodon sirankozol? Persze hozott anyagból is dolgozik az ember de nem vagy már gyerek, ha a továbbiakban is elcseszett lesz az életed az már nem csak anyád sara hanem a tied is. Vagy abbahagyod a sirast és elkezdesz élni.
2019. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/154 anonim ***** válasza:
95%
Szóval azért bánod a verést mert most őt sajnálják nem téged?
2019. dec. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/154 A kérdező kommentje:

Azért válaszoltam több oldalon keresztül, mert folyamatosan volt kérdés és kifejtve akartam rá válaszolni nem odahanyni valami választ. Nyilván ha nincs kérdés, nem fogok magamnak írogatni oldalakon keresztül.

Nemtudom, lehet én látom rosszul, de aki ismer, az csak azt mondja, hogy mennyire felnez rám, hogy mindennek ellenére ennyire jól helyt állok az életben, és hogy zéró támogatás nélkül így eltartom magam úgy, hogy közben lelkileg full szarul vagyok, minden nap egy küzdelem. Lehet másnak nem lenne kihívás hirtelen egyedül új életet kezdeni, lehet mást nem viselne meg ilyen szinten, de egy borderline embernek ez elég nagy falat. Ezt most csak azért mondom, hogy lehet ti így láttok engem, aki sajnaltatja magát, de a mindennapi életben szerintem nem éppen az jellemző rám, hogy csak benne tartom magam ebben az állapotban. Egyszerűen nagyon nehéz kijonni belőle úgy, hogy nincs anyagi támogatás. Szeretnék tovabbtanulni, de nemtudok. Nincs pénzem rá, nemtudok úgy egyetemre járni, hogy közben főállásban dolgozom, és közben minden téren tartsam el magam. Nem engedhetem meg magamnak, hogy vizsgaidoszakba 1 hónapig ne dolgozzak, mert akkor abba a hónapba nemtudom kifizetni a lakbért. Így viszont fölösleges is nekikezdenem tanulni. Nem anyám és a családom veszi el a legnagyobb figyelmet most, persze megvisel, de inkább az emészt a legjobban, hogy közben nemtudok egyről a kettőre lépni az életemben, mert eddig is teljesen tulterheltem magam, így, hogy minden teljesen ramszakadt. És most nem ilyenekről beszélek, hogy takarítás meg szamlabefizetes stb. Egy embert nemtudok mutatni magam körül, aki most ennyire nehéz helyzetben van. Vagy lehet hogy van olyan, de még sincs annyi teher rajta vagy nem vállal be annyit, mert mondjuk elfogadja vagy beletorodik, hogy élete végéig egy boltba vagy gyárba dolgozik mert nincs ki támogassa. Nem akarok senkit leszolni, biztos van olyan, akit ez teljesen kielégít és élvezi és nem akar továbbtanulni. Viszont én egyaltalan nemtudom elképzelni, hogy ezzel hogy kidobtak, meglegyen pecsételve a jövőm. Tanulni akarok, viszont így nagyon nehéz és bazira kimerito és stresszes, főleg úgy, hogy idegrendszerileg sem vagyok stabil.

2019. dec. 27. 23:21
 140/154 A kérdező kommentje:

Azt hogy egy embert nem tudok mutatni aki ilyen szar helyzetben van, azt úgy értem, hogy az ismeretségi körömben, nem azt akartam hangsúlyozni, hogy most nekem a legszornyubb a világon mert nyilván nem. Annyit akartam ezzel mondani, hogy ahhoz képest hogy hova szeretnék eljutni, ahhoz képest elég szar helyzetben vagyok, és egyedül nemtudom hogy leszek képes elerni amit szeretnek. Lehet nevetséges is vagyok, hogy egyaltalan nagy dolgokat akarok elerni ilyen szerencsétlen helyzetből.

Sokan azt mondják, hogy mondjak le a celjaimrol mert túl nehéz elerni egyedül, de én nem akarok. Foggalmam sincs hogy fog menni, de meg akarom valósítani.

2019. dec. 27. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!