Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szégyelleni való,...

Mennyire szégyelleni való, hogy a szüleim távolságtartast kértek ellenem?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon elfajultak a dolgok és nagyon rossz kapcsolatunk volt. Elég durván megalazott és passzívan bántalmazott kiskoromban. Ez alatt azt értem, hogy inkább passzív agressziót kaptam a részéről, és nem fizikait. De ez is épp elég volt. Végül odáig fajult a dolog, hogy nekimentem többször anyának. Nem azt mondom, hogy ez szép dolog vagy elnezheto, de eszkoztelennek és tehetetlennek éreztem magam vele szemben és eldurrant az agyam attól ahogy viselkedett velem. Végül a verekedesunk után tavolsagtartast kértek ellenem 2 hónapra. Ez nagyon megviselt és nagyon szégyellem magam. Úgy érzem, aki ezt tudja rólam, azt gondolja, hogy egy elmebeteg bűnöző vagyok, mert általában ilyen emberek ellen kérnek ilyet. Úgy érzem ez egy bélyeg rajtam és rossznak érzem magam. És nemtudom elengedni és megemeszteni az egészet, hogy ez történt.


25L



2019. dec. 25. 18:20
 111/154 anonim ***** válasza:
6%
De még mindig mentegeted magad. Még mindig úgy gondolod hogy ezért meg azért tetted és így érthető. Nem, nem érthető mert a fizikai erőszak nem megoldás semmire. Ne mentegesd magad hanem ismerd el hogy lesüllyedtel a szintjére. Ennyi.
2019. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/154 anonim ***** válasza:
0%

Még mindig szabadlábon van ez a gátlástalan, elvetemült anyagyilkoló??

Hogyhogy nem csukták még le többszörös családon belüli erőszakért??!

Vagy nőneműekre nem vonatkozik a törvény??!

2019. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/154 anonim ***** válasza:
22%

"Mennyire szégyelleni való"


Egyenlőre úgy tűnik, hogy ezt csak a szüleid szégyellik.

Te meg egyfolytában csak érveket keresel és mosakszol...és mosakszol...és mosakszol...

2019. dec. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/154 A kérdező kommentje:

Anyagyilkolo? Az kicsit más..


Mentegetem magam? Valamilyen szinten igen, ahogy anyám is magát és inkább kidob és mindenkit ellenem fordít, csakhogy ne kelljen szembeneznie magával, hogy tonkrevagta a lánya életét. Igen, nekimentem végső elkeseredesemben, mert tonkrevagta az életem. Ő mit csinál? Mindenkit ellenem fordít és kitagad és mindent elkovet azért, hogy csak ne kelljen szembeneznie a saját felelossegevel. Ő nem sajnált engem miközben vert, miközben megalazott, miközben fenyegetett vagy megfelemlitett. Nem izgatta, hogy milyen szarrá tette az életem és az egész gyermekkorom miatta félelemmel telt. És akkor ezek után ha felrobbanok akkor én vagyok az anyagyilkolo? Mivan?!

Anyám most is ezeket az eszközeit alkalmazza a család többi tagjain.. Még szerencse hogy kikerultem onnan. Nem pont így terveztem.. De felőlem akkor lehet anyagyilkolonak nevezni vagy aminek akartok,végülis itt is mindenki anyámat védi, mert ugyebár Őt tabu megutni, az hogy ő mit csinál a gyerekével az nem tabu. Mindig is gyűlöltem ezt a fajta gondolkodást, hogy "azért mert az anyad vagyok és tisztelned kell ezért turjel el mindent". Szánalom. Én biztos nem ilyen leszek a gyerekemmel. A barátja akarok lenni, nem csak egy szigorú szülő. Na ez az amit anyám nem tudott nyújtani, inkább csak félelemben tartani. Az ment neki nagyon jól.

2019. dec. 27. 20:11
 115/154 anonim ***** válasza:
19%
Megmondtam: akár száz hsz.-en keresztül sem fogd fel, mivé váltál azzal, hogy az anyád eszközeit haszáltad, és jogosnak tartod most is...
2019. dec. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/154 A kérdező kommentje:
Akkor fejtsd ki kérlek, hogy mivé váltam szerinted.
2019. dec. 27. 20:28
 117/154 A kérdező kommentje:
De az ilyen "anyagyilkos" dumaktol a falnak megyek és aki ilyet mond az nem tudom különbséget tenni bizonyos kifejezések közt. De mind1 is..
2019. dec. 27. 20:30
 118/154 anonim ***** válasza:
48%
A saját anyáddá váltál. Az ő eszközeit használtad vele szemben, átvetted a módszereit.
2019. dec. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/154 anonim ***** válasza:
7%
Az anyagyilkos hozzaszolas szarkazmus volt te nagy eszű.. -.-
2019. dec. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/154 A kérdező kommentje:
Hát elég erős szarkazmus..
2019. dec. 27. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!