Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire szégyelleni való,...

Mennyire szégyelleni való, hogy a szüleim távolságtartast kértek ellenem?

Figyelt kérdés

Anyummal nagyon elfajultak a dolgok és nagyon rossz kapcsolatunk volt. Elég durván megalazott és passzívan bántalmazott kiskoromban. Ez alatt azt értem, hogy inkább passzív agressziót kaptam a részéről, és nem fizikait. De ez is épp elég volt. Végül odáig fajult a dolog, hogy nekimentem többször anyának. Nem azt mondom, hogy ez szép dolog vagy elnezheto, de eszkoztelennek és tehetetlennek éreztem magam vele szemben és eldurrant az agyam attól ahogy viselkedett velem. Végül a verekedesunk után tavolsagtartast kértek ellenem 2 hónapra. Ez nagyon megviselt és nagyon szégyellem magam. Úgy érzem, aki ezt tudja rólam, azt gondolja, hogy egy elmebeteg bűnöző vagyok, mert általában ilyen emberek ellen kérnek ilyet. Úgy érzem ez egy bélyeg rajtam és rossznak érzem magam. És nemtudom elengedni és megemeszteni az egészet, hogy ez történt.


25L



2019. dec. 25. 18:20
 141/154 anonim ***** válasza:
65%
"ahhoz képest elég szar helyzetben vagyok, és egyedül nemtudom hogy leszek képes elerni amit szeretnek." - Kérdező, és ki mondta, hogy egyedül kell? Az ember társas lény, vannak barátai, van párja, vannak kollegái, stb. Én sem tartanék ott, ahol tartok, ha nem lenne mellettem a párom, pl.... Igazándiból egynek van jelentősége, hogy a saját környezeted elfogadjon olyannak, amilyen vagy...
2019. dec. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/154 A kérdező kommentje:
Ennyi bajjal, ilyen személyisegzavarral, családi botrannyal nem biztos hogy bárkinek is kellenek vagy hogy bárki is akarna velem lenni. Arról nem is beszélve hogy elfogadni. Nem gondolom magam egy rossz embernek, tudom miért vagyok sérült, tudom mi történt velem, de ez még nem vigasztal és nem tudom szeretni magam.
2019. dec. 28. 00:26
 143/154 anonim ***** válasza:
36%
"nem biztos hogy bárkinek is kellenek vagy hogy bárki is akarna velem lenni." - ja, nem biztos... ahogy senki másnak sem biztos... Az emberi kapcsolatok már csak ilyenek, garancia semmire sincs, illetve arra az egyre van, hogy ha az ember nem közelít nyitottan más emberekhez, akkor tutin egyedül fog maradni. Azt meg lehet tanulni, hogy az ember legyen őszinte, de ettől még ne öntse az összes nyomorát egyből a másikra mert ez biztos, hogy menekülést vált ki mindenkiből. Meg, hogy először saját magad fogadd el, mert amíg te nem fogadod el önmagad, addig más se sűrűn fog elfogadni.
2019. dec. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/154 A kérdező kommentje:
Hát igen, tudom, hogy ezen valtoztatnom kell valahogy. De mivel egy borderline embernek a legnagyobb baja, hogy utalja magát és nem szereti, meg azt gondolja, hogy nem szeretheto, így ezen nagyon nehéz változtatni. Az egész eltorzult szemelyisegemet át kell strukturálni és reális mederbe terelni valahogy.
2019. dec. 28. 01:01
 145/154 anonim ***** válasza:
0%

"e mivel egy borderline embernek a legnagyobb baja, hogy utalja magát és nem szereti, meg azt gondolja, hogy nem szeretheto, így ezen nagyon nehéz változtatni." - ja. De tudod, vannak ennél nagyobb bajok is... az egyik, hogy ha egy emberre ráakasztanak egy stigmát, akkor nagy hajlama van azonosulni vele. A másik, hogy a személyiségzavarokat manapság alegtöbb pszichiáter diagnosztikai szemétkosárnak használja, mivel minden kórlapra és receptre kell írni egy diagnózis-kódot (BNO)ha valakit nem tud besorolni kézzelfoghatóbb betegség-kategóriába, az megy a személyiségzavarok közé:)

A orderline erre tök jó, mert ugye a neve is szó szerint fordítva határvonalat/határesetet jelent, az illető kicsit olyan, mint ha depis lenne, de mégse az, kicsit olyan, mintha skizo lenne, de mégse az, stb. Persze vannak erre is ilyen "tök jó" szabványok, hogy ha valaki az akárhány tünetből 5-öt produkál, akkor Borderline, ha csak 4-et, akkor nem az:)

Szóval szerintem egy emberi kapcsolatba sose azzal ugorj bele, hogy "márpedig te borderline"-s vagy, nem Krisztus 5 sebe az (a stigma szó eredeti jelentése) hogy mutogasd. József Attila se közölte senkivel, hogy márpedig ő borderline-s (mai felfogás szerint), aztán voltak szerelmei, voltak barátai.

Ezzel a kérdéseddel kapcsolatban (láttam írtál ki másikat is) meg legyél már tényleg Borderline-s, minek az egyik alaptünete az _ÖNVÁD NÉLKÜLI_ depresszió. (ez különbözteti meg a valódi depressziótól, ami mindig önvádlásokkal van tele). Szerintem ebben a témában semmi okod vádolni magad... ami történt megtörtént, és ennyi, most már a világon semmi jelentősége.

2019. dec. 28. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/154 A kérdező kommentje:

József Attila nem tudta hogy borderline. Abban az időben nem is volt ilyen diagnózis, max skizofrennek nevezték. Utólag jöttek rá a szakemberek hogy borderline lehet a verseit elemezve. Marsha Linehan is skizonak volt beallitva elején.

Amúgy én sem akartam elhinni hogy borderline vagyok, de sajnos elég egyértelmű tüneteim vannak. Mondjuk az tény, hogy ma már ha valakit nemtudnak pontosan besorolni valahova akkor megy a borderline kategóriába, mert az ugye elég széles skálán mozog. Nekem szerencsére nagyon jó és neves pszichológus mondta a diagnózist amit korábban is mondtak orvosok, kB mindenki, de nekik nem igazán hittem. Viszont mikor meggyozodtem arról, hogy az utolsó terapeutam tényleg neves és jó szakember, akkor megbiztam a tudasaban és velemenyeben.

2019. dec. 28. 10:11
 147/154 anonim ***** válasza:
91%
Bármit írunk ide, a borderline zavar felülírja, más alapokon gondolkodsz, mint az ide írók, a mi tanácsainkkal nem érsz semmit.
2019. dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/154 anonim ***** válasza:
91%
A diagnózis nem arra való, hogy mindenre mentségül használd és takarózz vele...
2019. dec. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/154 anonim ***** válasza:
47%
Azért ez sajnos nem ilyen egyszerű, a bordiknak sokkal nehezebb uralkodniuk magukon, mert elsöprő az indulat, és a fejükben tönkre van menve az érzelemszabályozás... Nem olyan, hogy tízig számolnak, sajnos.
2019. dec. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/154 anonim ***** válasza:
29%

Ezt én értem, ismerem ezt a kórképet. De az hogy vmit megmagyaráz a személyiségzavar meg az, hogy azért nem tud v akar v próbál változtatni, mert úgysem megy a bordiknak, az nem ugyanaz.

Nyilván ez a lány próbálkozik, küszködik, majd egyszer remélhetőleg kiérik, de ha nem rögzül bele a diagnózisba kapaszkodás, az nem lenne baj.

2019. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!