Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák, ti el tudnátok fogadni...

Apukák, ti el tudnátok fogadni, ha a gyereketek megváltoztatja a nevét az anyja vezetéknevére?

Figyelt kérdés

Nem váltak el a szüleim és nem azért tenném, mert rossz a kapcsolatom velük. Külföldön szeretnék majd dolgozni, és a vezetéknevemet mindig hibásan ejtik külföldiek, arra meg nem akarok alapozni, hogy majd ha férjhez megyek felveszem a nevét.

Nagykorú vagyok, tudom, hogy nem tilthatják meg a szüleim, csak attól félek, hogy személyes sértésnek veszik (vagy ami még jobb, valami feltűnésivágyas férfigyűlölő performansznak).

Szóval gyakorikérdések apukái, nektek rosszul esne ez? Vagy aki már volt ilyen helyzetben, mennyire volt nehéz elfogadtatni a szüleivel a névváltoztatást?



2020. jan. 16. 11:38
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
43%

Vicces vagy, utolsó.

Hülyeség, idiotizmus, röhejes, nevetséges, gyenge kifogás.

2020. jan. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
22%
Én nagyon szomorú lennék; le lennék sújtva, hogy miért utál ennyire a gyerekem, miért szégyell, hogy én vagyok az apja; miért néz le, miért vet meg, hogy az én nevem nem volt jó neki. Szóval én a te helyedben nem változtatnék nevet, hanem ha kell, akár minden egyes alkalommal lebetűzném, vagy pl szal tudod, ha ilyen hivatalos dolog, akkor meg odaadod a személyidet, hogy másolja le róla.
2020. jan. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
20%

*vagy névjegykártya, vagy leírod mindig.

De engem pl nagyon rosszul érintene, nagyon szíven ütne.

2020. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
utolsó, ha a gyereked elmagyarázná neked a kérdésben leírt indokokat, te akkor is azt hinnéd, hogy utál téged? :D megértem ha kicsit rosszulesik, de ennyire erős szavakat használni nekem már mártírkodásnak tűnik
2020. jan. 17. 14:49
 35/44 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy mártírkodás. Teljesen normális indokod van rá. De ezt beszéld meg a saját édesapáddal.
2020. jan. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
84%

Bár nem vagyok apuka, de engem ne zavarna, ha ez még így számít.



Bár nem nagyon értem az okot. Egyszer mikor Costineşti-en voltam táborban, ahányszor kimondták a nevem (Hella ...) mindig máshogy ejtették ki, de egyszer se jól. :D Engem nem zavart.

2020. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
66%
*nem zavarna
2020. jan. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
81%

“ Hülyeség, idiotizmus, röhejes, nevetséges, gyenge kifogás.”


Ezek valóban kemény és vitathatatlan ellenérvek.

2020. jan. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
88%

Ööö már nem azért, de hogy jön bárki ahhoz, hogy megállapítsa hogy ez "idióta érv" meg baromság a névváltoztatásra ?? 🤷🏽‍♀️

NEKED lehet ez pusztán egy baromság, másnak meg igen is lehet, hogy ez a fő szempont. Mivel hogy nem vagyunk egyformák! Szóval azért elég meredek csak úgy kijelenteni, hogy ez egy idiótaság.

Továbbá: nekem pl unokatesóm utálta tiszta szívből a nevét, ami nem mellesleg a szülei kedvenc lány neve volt és arról álmodoztak, ha lányuk születik ez lesz a neve. Hát mondanom sem kell, unokatesóm amint lehetett, megváltoztatta. Szülői beleegyezéssel!! Ugyanis az ő szülei értelmes, felnőtt emberek voltak, akik nem vették személyes sértésnek, hogy a lányuk utálja azt a nevet, amit ők imádtak. Azért kemény, hogy felnőtt ember, szülő, képes megsértődni ennyi miatt.

Az a kommentelő, aki meg itt prédikál hogy miért nem szereti a gyereke, miért teszi ezt vele, miért utálja őt... Eléggé túltoltad. Láthatóan nem tudsz szöveget értelmezni. Egy sima névváltoztatásból hogy következik az, hogy a gyereked utál?? Hol volt egyáltalán ilyenről szó? Jóságos ég. A te gyereked se lennék mindenesetre, ilyen manipulátív, zsaroló apa a fenének se kéne.

A gyereked NEM a tulajdonod, pont ugyanúgy vannak jogai, mint neked és igen, a neve megváltoztatásához minden joga megvan, indoktól függetlenül!

2020. jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
29%

Lehet használni apa, majd anya vezetéknevét és a végén a keresztnevet.

Egyiket csak ki tudják mondani külföldön.

2020. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!