Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák, ti el tudnátok fogadni...

Apukák, ti el tudnátok fogadni, ha a gyereketek megváltoztatja a nevét az anyja vezetéknevére?

Figyelt kérdés

Nem váltak el a szüleim és nem azért tenném, mert rossz a kapcsolatom velük. Külföldön szeretnék majd dolgozni, és a vezetéknevemet mindig hibásan ejtik külföldiek, arra meg nem akarok alapozni, hogy majd ha férjhez megyek felveszem a nevét.

Nagykorú vagyok, tudom, hogy nem tilthatják meg a szüleim, csak attól félek, hogy személyes sértésnek veszik (vagy ami még jobb, valami feltűnésivágyas férfigyűlölő performansznak).

Szóval gyakorikérdések apukái, nektek rosszul esne ez? Vagy aki már volt ilyen helyzetben, mennyire volt nehéz elfogadtatni a szüleivel a névváltoztatást?



2020. jan. 16. 11:38
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

Lányos apuka vagyok, és ritka vezetéknevünk van. Általában még a magyarok se tudják helyesen leírni, kiejteni még csak-csak, de külföldieknek fölösleges is megpróbálkozni vele, esélytelenek.


A kérdésre visszatérve. Nyilván ha betölti a 18-at, joga van megváltoztatni a nevét. Nem örülnék neki, rosszul esne, ha így tenne, de megharagudni ezért ostobaság lenne. Én mindig büszke voltam a vezetéknevemre, szeretem is. A keresztnevem nem annyira kedvelem, nem is nagyon használom, a szüleimen kívül szinte senki sem szólít a keresztnevemen. De fel se merült bennem, hogy megváltoztassam a nevem, a szüleim ezt adták nekem, ez az ő döntésük volt, és ez így van rendjén szerintem.

2020. aug. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
Engem az zavarna, hogy ilyen hülye indokkal akarja megváltoztatni a nevét, és hogy ez kb. azt jelenti, hogy ő inkább feladja a saját, megszokott nevét azért, hogy másoknak megfeleljen.
2020. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%
Én már nagypapa vagyok, nekem rosszul esne, de elfogadnám. Csak nem volna kellemes érzés.
2020. dec. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
82%

Bírom ezt a "külföldön " ki tudják majd ejteni szöveget.


Melyik külföldön? Megváltoztatod egy angol számára egyszerűen kiejthető névre, aztán németekhez kerülsz, akkor mi lesz?

Amúgy meg, mivel nem magyarok, egyik helyen se fogják úgy ejteni , max ha kimondottan angol, német, stb a név.

2021. jan. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!