Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák, ti el tudnátok fogadni...

Apukák, ti el tudnátok fogadni, ha a gyereketek megváltoztatja a nevét az anyja vezetéknevére?

Figyelt kérdés

Nem váltak el a szüleim és nem azért tenném, mert rossz a kapcsolatom velük. Külföldön szeretnék majd dolgozni, és a vezetéknevemet mindig hibásan ejtik külföldiek, arra meg nem akarok alapozni, hogy majd ha férjhez megyek felveszem a nevét.

Nagykorú vagyok, tudom, hogy nem tilthatják meg a szüleim, csak attól félek, hogy személyes sértésnek veszik (vagy ami még jobb, valami feltűnésivágyas férfigyűlölő performansznak).

Szóval gyakorikérdések apukái, nektek rosszul esne ez? Vagy aki már volt ilyen helyzetben, mennyire volt nehéz elfogadtatni a szüleivel a névváltoztatást?



2020. jan. 16. 11:38
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
95%

8: Szerintem az lóf_sz lesz kimondva :D


Én egy nemzetközi programban dolgozom, senki sem tudja kimondani a vezetéknevem, nekem is van benne dupla betű, ráadásul a keresztnevemben is :) De nem érdekel, nem fogok ezért nevet változtatni. Meg eleve európai minden részéről vannak munkatársak, az én nevem se nehezebb, mint egy orosz vagy szlovák vagy egy francia, stb.

Egyébként mindig keresztnéven szólítjuk egymást, az kicsit egyszerűsítve ki tudják mondani.

Meg tényleg jó arra is, hogy megjegyezzenek. Nem egy újabb Peter, vagy akármi, ami minden nyelven működik könnyedén.

2020. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
82%
Dzsudzsák sem változtatja meg a nevét, szóval ja, kicsit fájna.
2020. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
63%
Nézd, anyukád ugyanúgy a szülőd, mint apukád. Sehol nincs előírva, hogy a gyereknek az apja nevét kell viselni.
2020. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 Athlon77 válasza:
61%

Engem rosszul érintene. Szerintem akár meg is romolhat a kapcsolat apukáddal.

Felérne egy arcon csapással.

Az ok meg nevetséges szerintem. Légy inkább büszke, hogy nem tucatnévvel rendelkezel. A különleges nevű emberekre hamarabb felfigyelnek. A te esetedben ez még előny is lehet. Élj vele!

2020. jan. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
70%

“ Dzsudzsák sem változtatja meg a nevét,”


Ja de ne hasonlítsuk már össze a kettőt. Patkó Béla is vett fel művésznevet hogy ne Béla legyen.

Stefanie Heinzmann meg ezen e néven lett híres és mire észbe kapott hogy ilyen tucatnév melle vegyen fel művésznevet, már késő volt mert ezzel futott be.

2020. jan. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:

Jaj persze, leesett aztán a lovászos, csak nagyon abban gondolkodtam, hogy w lesz a v-ből :D


#13 igen, mindketten ugyanannyira a szüleim és ha valaki az anyja nevét kapja születéskor, arra tényleg egy rossz szavam se lenne. Viszont ha a már meglévő nevedet változtatod, akkor attól félek, joggal érezheti úgy a szülő, hogy nem tartod őt elég jónak

2020. jan. 16. 14:24
 17/44 anonim ***** válasza:
59%

Olyan emberek mennek külföldre, ráadásul angol területre, akiknek a vezetékneve Gay, Dick, Kiss, stb., nem változtatják meg a nevüket.


Én amondó vagyok, amit írt az egyik, hogy menj ki, telepedj le, utána meg, amikor már kialakítottad ott az életed, akkor változtass nevet, ha még mindig zavar - mivel egy idő után úgy is megszokod.

2020. jan. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
18%

“ Gay, Dick” ezek keresztnevek. :D



Én is megváltoztattam. Most már ki tudják mondani a németek is, és általában el sem felejtik. Csak mindig mosolyognak.

2020. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
82%

“ Gay, Dick” ezek keresztnevek. :D


***


Nekem vannak olyan ismerőseim, akiknek pont ez a vezetéknevük.

2020. jan. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
53%
Apáról is elmond sokat, ha ez neki "fájna", meg emiatt megutálná a gyereket. Csak azt szereti, ami róla van elnevezve?
2020. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!