Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukák, ti el tudnátok fogadni...

Apukák, ti el tudnátok fogadni, ha a gyereketek megváltoztatja a nevét az anyja vezetéknevére?

Figyelt kérdés

Nem váltak el a szüleim és nem azért tenném, mert rossz a kapcsolatom velük. Külföldön szeretnék majd dolgozni, és a vezetéknevemet mindig hibásan ejtik külföldiek, arra meg nem akarok alapozni, hogy majd ha férjhez megyek felveszem a nevét.

Nagykorú vagyok, tudom, hogy nem tilthatják meg a szüleim, csak attól félek, hogy személyes sértésnek veszik (vagy ami még jobb, valami feltűnésivágyas férfigyűlölő performansznak).

Szóval gyakorikérdések apukái, nektek rosszul esne ez? Vagy aki már volt ilyen helyzetben, mennyire volt nehéz elfogadtatni a szüleivel a névváltoztatást?



2020. jan. 16. 11:38
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
36%
Nem apuka vagyok. Hanem egy fiatal mar nagykoru szemely. Es megvaltoztattam anyaira a szuletesi nevet is uj anyakonyvi kivonatom lett. A regit bedaraltak minden iratomom az uj van. Az anyai. Es igen sertesnek vette apam de megerdemelte. :) Fajt neki mintha tuzbe futna de mar hiaba. Ha jo a viszonyotok NE tedd.. ha rossz TEDD. ;)
2020. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
77%
Minden ember más, egy intelligens férfi ezt megérti, ha elmondod neki, miért. Amúgy meg teljesen érthető az indokod. Én eleve sértésnek tartom, hogy itt egyértelmű, hogy az apa vezetéknevét kapja a gyerek és csodálkoznak, ha nem. Miért is?
2020. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
81%

Így van, egyetértek a 22essel. Felnőtt férfi meg fogja érteni és nem fog ilyenen behisztizni, azt meg lehet hagyni az 5 éves kisgyerekeknek.

Amúgy én sem értem miért olyan egyértelmű, már-már kötelező, hogy a gyerek az apja nevére kerüljön.🤷🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ Miért ne kaphatná az anyja vezetéknevét? Ő talán nem ugyanolyan szülője annak a gyereknek?

2020. jan. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
28%

22,23!


Itt nem egy születendő gyerek névéről van szó, hanem egy már felnőttéről. Aki kimondottan idióta ok miatt akarja azt megváltoztatni.

2020. jan. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
32%
A "fiam" kb. 16 éves korában változtatta meg a nevét az anyjáéra,most 39 éves és tavaly egy örökösödési szerződés miatt megcsináltattuk az apasági tesztet. 99,999 %,hogy nem az enyém. Nem éltünk soha együtt,hozzáteszem,csak a szüleimmel volt jó a kapcsolata.
2020. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
86%
24, akkor ezek szerint házasságnál is jobb lenne ha a nő nem venné fel a férfi nevét semmilyen formában, mert már nem születendő gyerekről van szó?
2020. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
79%

26!


Nem értelek.

Anno az anya meg az apa úgy döntött, hogy az apa vezetéknevet kapja a gyerek. Dönthettek volna úgy is, hohy az anya nevet kapja.

A házasságnak nem értem mi köze van uygan hozza, de ott is egyéni döntés, hogy fél akarja e valaki venni a partnere nevét és ha igen, milyen módon. Ha mondjuk valaki eldönti, hohy ő Szabó Józsefné lesz, nála is elég idióta kifogás lesz x idő után mégiscsak Kovács Júliára változtatni a nevét.

2020. jan. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
73%

“ Anno az anya meg az apa úgy döntött, hogy az apa vezetéknevet kapja a gyerek. Dönthettek volna úgy is, hohy az anya nevet kapja.”

Igen és már nem azt a világot éljük ahol apa meg anya tulajdona a gyerek. Ha elmúlik 18, van joga azt tenni amit akar, és olyan nevet felvenni amit akar. Volt nem egy elmebeteg szülő, aki szándékosan bugyután hangzó nevet adott a csemetének, neki pl koga van megváltoztatni.


“A házasságnak nem értem mi köze van uygan hozza, de ott is egyéni döntés, hogy fél akarja e valaki venni a partnere nevét és ha igen, milyen módon. ”


Pontosan, ott a nő egyéni döntése, vagy a férfié is lehet manapság, itt meg a gyerek döntése.

Nekem pl. Nagyszüleim vettek fel magyar nevet olaszból, mert ugye magyarországon divat kinézni mindenkit.

Sőt a másik nagyszülői ágon még a magyar nevet is megkellett változtatni kötelezően, mert akkori proli ügyintézőknek bökte az y a csőrét, mert az valamiféle nemesi gyökerekre utalt elvileg.

2020. jan. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
51%

28!


A kérdés az volt, hogy szul9kent mit szólnánk hozzá, ha a gyerek még akarná változtatni a vezetéknevét. Továbbra is baromság az indoka.

2020. jan. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
57%

“ Továbbra is baromság az indoka.”


Ezt hogy érted?

Mi köze egy indoknak a szarvasmarhákhoz? Most elvesztettem végleg a fonalat.

2020. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!