Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha anyukám...

Mit csináljak ha anyukám folyton cseszeget hogy fogyjak le?

Figyelt kérdés
17 eves lány vagyok 174 cm magas 60-65 kg között.Atleta vagyok, szinte minden nap járok futni anyukám mégis folyton megjegyzéseket tesz hogy most épp megnőtt a combom vagy a fenekem, meghogy egészségesen kene kinézni..pedig szerintem kimondottan vékony és sportos testalkatú vagyok, senki mas nem utalgat ilyesmikre sose, inkább dicsérni szoktak. Viszont ez nagyon rosszul esik tőle van hogy napokig is ragódom egy ilyen kijelentésén. De igazából mindig is ilyen volt es hiaba próbaltam beszélni vele erről nem lehet ra hatni folyton azzal jön hogy ő csak nekem akar jót meg kötelessége figyelmeztetni...egyébként ugyanezt csinálta a húgommal is aki anorexias is volt sok ideig

2020. jan. 22. 00:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
29%

Így van. Most érkeztél el arra a pontra, hogy belásd végre: sem a szüleid, sem a többi felnőtt nem lehet példakép többé. Nem tudnak többet nálad (kevesebbet sem).

Át kell írnod magadban ezt a gyermeki hiedelmet. Ez az egyik lépcsője a felnőtté válásnak, függetlenedésnek. A felnőttek többé nem lehetnek istenek számodra, még akkor sem, ha épp anyudról van szó. Ilyen ez 🙂


Innentől magadra számíthatsz, te mondhatod meg magadnak, hogy mi a jó és mi a rossz. Ki kell alakítanod a saját értékrendedet!


Amúgy gondolom ő főz, te meg nem csinálsz külön ebédet minden alkalomra magadnak 😃

Szóval legyen oly rendes, és nézzen fel edzéses oldalra, aztán főzzön onnan egészséges ételeket!

Vagy főzz magadra!


Ezeknek az ételeknek amúgy az a közös jellemzője, hogy sok fehérjét tartalmaznak (sovány hús, hüvelyesek), szénhidrátból veszik az energiát (de feldolgozatlanból, tehát kerülik a cukrot, fehér lisztet stb), és minimális zsíradékkal készül (rengeteg vitamin és egyéb anyag zsírban oldódó, tehát ezek miatt kell mindig egy kicsi. Pl tojásnál a sárgájában épp elég zsír van egy étkezéshez 🙂 )



Anyud meg... olyan, amilyen. Nagyon nem lehet megváltoztatni őt. Biztosan jót akar, de nem látja helyesen a testképeiteket. Úgyhogy köszönd meg a véleményét, és hogy figyel rád! De betartanod nem különösebben kell, főleg ha tetszel magadnak, elfogadod magadat 🙂

2020. jan. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

#13: Ez nem éppen segítség: "Úgyhogy köszönd meg a véleményét, és hogy figyel rád!"

Fogyjá le! Ez tkp azt jelenti, hogy:

13-as nem vagy így jó nekem! vagy

13-as, nem tetszel nekem! ...

Ez így mennyire oké? Főleg, ha a testképében amúgy sem atombiztos tiniről van szó? Nem kellene inkább "Nincs rajtad fölösleg?" vagy "Gondolkoztál edzésen?"-ezni?

2020. jan. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
95%
Mondd meg neki egyszer, hogy köszönöd a véleményét, lám a húgodnál is milyen kiválóan bevált a nevelése. És kérd meg, hogy ezentúl törődjön a saját súlyával és életével. Köszönöd.
2020. jan. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem egy dekát sem kell fogynod. Tök normális a súlyod. Főleg, ha sportolsz is.

Anyukád beteg. Nagyon gáz, amit csinál. Az se térítette észhez, hogy mit tett a húgoddal?

2020. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
98%
És mit mond apád ?
2020. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
99%

Senkinek nem “kell” tetszened, a srácoknak sem. A legfontosabb, hogy jól érezd magad a borodben. Nyilván anyukad véleménye nagyon sokat számít, elvileg hozzá lennél legközelebb.

Képzeld el, hogy egy burok van körülötted, amiről lepattan anyád piszkalodasa. Magával van baja, erre gondolj.

(Amúgy ő milyen alkatú?)

2020. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, nem tudom, miből kéne fogynod.

Jómagam 172 centihez 62 kilósan már gebe voltam, ez komoly (igaz, nagy a mellem, biztos az is rátett a súlyra, szóval az alkat sem mindegy.) De látatlanban is azt mondom, hogy ilyen számokkal nem kell fogynod. (Fogyjon anyud.)

2020. jan. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%

Az enyém is folyton azt csinálta, még akkor is mikor 54-56kg voltam húszas éveimben. "tornázzál mert van egy kis hasad! Nekem ennyi idősen semmi hasam nem volt, még most sincs, te meg el engeded magad" blablabla🤮 Némi igazság volt benne, tényleg tornáztattam volna, de annyit dolgoztam mint egy állat két munkahelyen, örültem hogy besüppenek az ágyba. Kb 5 éve elköltöztem külföldre, azóta örül ha lát, na meg itt az újszülött unoka úgyhogy az 56ból lett 70. De nem vagyok tökéletes apácska megmondta.

Amúgy nyugodtan mondjad neki, hogy ha nem tetszik neki valami akkor tornázzatok együtt mert ő rá is rá fér egy kis formásodás.

2020. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Apukám nem mond semmit ilyen téren csak néha hogy "jaj de csinos vagy".Amugy én is voltam evészavaros de sikerült kijönni belőle. Amugy ha meg valamelyikünk fogyni akar akkor ő meg ezen remekül szórakozik. Egyébként most felmentem 64 kg-ra mert ősszel hosszabb ideig beteg voltam és dietáznom kellett, és lefogytam és ezért most nem bírtam a hidegben futást de helyette tornáztam általában. De ezért a 64 kg ért hallgatok mindent, hogy tuti későn szoktam enni meg megnőtt a fenekem...olyan szarul érint hogy kb mást se csinálok csak nézem magam a tükörben. Es az a baj ezt nem kompenzálja a rengeteg bók sem amit kapni szoktam :(
2020. jan. 22. 12:17
 20/35 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád kövér?
2020. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!