Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak apám tud segíteni a...

Csak apám tud segíteni a matekban, de miatta állandóan sírva alszom el, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Nem értem a mostani anyagot, de csak apám tudja elmagyarázni, anyukám nem tudná mert nem ért hozzá, a barátaimnak pedig nem lenne ideje. Apa elmagyarázza de sajnos mindig az a vége hogy sírva alszom el. Csesztet azért mert nem értem az anyagot, holott azért megyek hozzá hogy segítsen. Kiabál, 50x elmondja hogy mekkora egy idióta vagyok hogy nem értem. Aztán valahogy elmagyarázza és csak úgy értem meg. De az önbizalmamat minden egyes nap rombolja és nem csak ezzel. Az alakommal, a tanulással, egyszerűen mindenbe beleköt. Úgy érzem kiölte belőlem az önbizalmat.

2020. febr. 5. 21:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
29%

Van egy mondás, amit valamikor hallottam egy színész előadásában, amely (nem biztos, hogy szó szerint) valahogy így hangzott:

4 éves gyermek azt mondja: Az én apám minden tud.

10 éves gyerek azt mondja: Apa nem biztos, hogy mindent jól tud.

16 éves azt mondja: Apám semmit nem ért meg, és semmit sem tud.

20 éves azt mondja: Egy-két dologban apámnak lehet, igaza van.

30 éves azt mondja: Apám mindig tud egy jó tanácsot adni.

50 éves azt mondja: Bárcsak megkérdezhetném apámat, hogy most mit csináljak.

2020. febr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszokat, tanacsokat. Utolso ebbe bele sem gondoltam, koszonom hogy megosztottad velem.😊
2020. febr. 5. 22:04
 13/32 anonim ***** válasza:
40%

az utolsó előtti nem tudom mit is akart ezzel a közhellyel. Semmi észszerű indok nem magyarázza ezt a proletár viselkedést.


Hála istennek nekem sose lesz gyerekem, mert így megkimélem magam attól, hogy véletlenül se legyek ekkora féreg.

2020. febr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
80%

Jé, nálam is ugyanez volt a helyzet. Nem is tanulok vele matekot azóta.:D

Én különtanrhoz jártam.

2020. febr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
5%

#13!

"Hála istennek nekem sose lesz gyerekem, mert így megkimélem magam attól, hogy véletlenül se legyek ekkora féreg."


Amennyiben biológiai oka van annak, hogy nem lesz sose gyereked, ez esetben sajnálatom fejezem ki.

Azonban, ha ez nem így volna, akkor Te lennél a legnagyobb féreg, és meg sem érdemelnéd azt, hogy valaha gyermeked legyen!

2020. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%

Tök hülye voltam matekból. Ha már 4-est kaptam egy dolgozatra, az maga volt a csoda. Az én szüleim a 4 évvel idősebb bátyámat bízták meg, hogy segítsen. Ő már gimis, én még általános iskolás voltam. Mondta-magyarázta, de az egyenletek, geometria egyszerűen nem mentek. Elfogyott a türelme, én a hülyelánytól elkezdve minden voltam, csak jó nem. Detto ugyanezt éreztem. Sírni nem sírtam, de a megalázás és az önbizalom leépítése nálam is napi szinten jelen volt. Írod,hogy az életkorod nem írod le.

Annyit tudok csak tanácsolni, hogy ne vedd ennyire a szívedre (magamból kiindulva ugyanígy jártam), mert később sokkal-sokkal több és nagyobb problémák adódnak majd az életben, amivel nehezen fogsz megbirkózni. Visszagondolva már könnyű beszélni, de remélem, te még most át tudsz lépni egy matek "megnemértésén". Nem ér annyit az egész, próbálj keresni valaki mást. Tanárnak is szólhatsz, hogy egyszerűen nem érted az anyagot, mit tanácsol, mit tegyél. Pontosan tudom, mit érzel, mert sok-sok év távlatából most ezt a kérdést olvasva újra felidéződtek az emlékek. Szörnyű tud lenni gyerekként. Anyudtól kérj segítséget, mondd el neki azt, amit itt leírtál. Ha normális, segíteni fog.

2020. febr. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom hány éves vagy, de ha már több mint 16 diákmunkázhatnál abból tudnál tanárt fizetni. Sajnos én is az unokabátyámhoz jártam ingyen matekozni de folyamatosan alázta az onbizalmam, szorongasom is van a matektol es folyton amikor azt latta szorongok es rosszat mondok csak azt mondta nem figyelek elegge es neki erre nincs ideje, meg hogy mi a fa@ért szorongsz? Szerinted ettol jobb lett ? Hát nem...szóval igen, vagy apukáddal megbeszéled hogy ezt érzed , vagy ne ő segítsen..
2020. febr. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
87%
Annó én sem tudtam a szüleimmel tanulni, nem tudom, hogy tudatosan vagy sem, de mindig hamar elfogyott a türelmük és kiakadtak, hogy miért nem vagyok képes megjegyezni az adott dolgot. Emiatt ugye inkább nem kértem meg rá többet őket.
2020. febr. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonymousreview60 ***** válasza:
89%

A neten kérj segítséget! lehet, hogy apádtól matematika segítésget kapsz, de így agyonveri az önbecsülésedet, és abból még bajaid lesznek.

A neten kapott segítség nem jár stresszel, ráadásul félig-meddig a te eredményed is, mert kikeresed egy részét, más részét megírják, NEM PEDIG BELEÜVÖLTIK A KÉPEDBE, ÉÉRTEED? Szóval inkább a netet használd! Én is sokszor magyarázok itt matematikát.

2020. febr. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
95%

Először is Mateking! Komolyan, egyetemen, mérnöki szakokon ebből a tudásból vizsgáztunk le Analízis tárgyakból. Fent vannak a középiskolás tananyagok is, a fizetős részének sem húzós az ára és X időre korlátlanul a tiéd, akár hányszor meg tudod nézni.

Valamint gimiben sokszor volt, hogy aki az osztályból értette az adott anyagot az elmagyarázta a többieknek. Szinte minden osztályban szokott lenni 1-2 jó matekos aki jól is magyaráz, ne félj segítséget kérni tőlük, ha nem is a barátaid. De egy-egy suli utáni délutánon vagy hétvégén csak van a barátaidnak is 1-2 órájuk segíteni neked. Amit írtál, abból úgy tűnik, meg sem kérdezted őket, hogy van-e idejük rá. Addig amíg nem kérdezed meg, nem tudhatod biztosra, hogy nincs rá idejük.

Attól, hogy "lesznek még nehéz dolgok az életedben", senkitől sem vagy köteles eltűrni, hogy így viselkedjen veled, az meg teljesen nyilvánvaló kellene, hogy legyen, hogy a szülő az, akire a gyereke a leginkább számít, tehát méginkább rosszul esik, ha földbe tipor.

2020. febr. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!