Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak apám tud segíteni a...

Csak apám tud segíteni a matekban, de miatta állandóan sírva alszom el, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Nem értem a mostani anyagot, de csak apám tudja elmagyarázni, anyukám nem tudná mert nem ért hozzá, a barátaimnak pedig nem lenne ideje. Apa elmagyarázza de sajnos mindig az a vége hogy sírva alszom el. Csesztet azért mert nem értem az anyagot, holott azért megyek hozzá hogy segítsen. Kiabál, 50x elmondja hogy mekkora egy idióta vagyok hogy nem értem. Aztán valahogy elmagyarázza és csak úgy értem meg. De az önbizalmamat minden egyes nap rombolja és nem csak ezzel. Az alakommal, a tanulással, egyszerűen mindenbe beleköt. Úgy érzem kiölte belőlem az önbizalmat.

2020. febr. 5. 21:05
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
93%

Én a zanza tv-t ajánlom.

Újra és újra megnézed az adott témakörről készült videót, amíg le nem esik.

Húgom 18, tanárhiány van náluk, úgyhogy az interaktív táblán beteszi nekik a tanár az anyagot, aztán megy a 9.esekhez.

2020. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
85%

Obádovics J Gyula könyveit vedd meg!

Többet nem lesz gondod semilyen matekkal!

2020. febr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
0%

anonymousreview60 nevű felhasználó!


Nem kértem Öntől, hogy privát üzenetben írjon nekem. Majd, ha külön kérem, akkor lesz szíves erre. A privát üzenetre nem értem, miért volt szükség, hiszen az így szólt, melyet bárki olvashatna, ha a válaszfolyamba írta volna bele:


"És akkor ezért most fogadja el a megalázást? Mit profitál belőle a gyerek? Egyébként a szülő akkor végzett jó munkát, ha nem jut eszébe a kérdés 50 évesen a gyereknek."


Erre nekem az a válaszom, ha egy 50 éves ember, aki már elveszítette az édesapját, és egy megoldandó probléma kapcsán nem jut eszébe az apja, no abban az esetben végzett a szülő nagyon rossz munkát. Ugyanis az idézet így hangzott:

"50 éves azt mondja: Bárcsak megkérdezhetném apámat, hogy most mit csináljak." És itt nem az a2+b2=c2 matematikai kitételről beszélünk.


Ön azt írja, hogy többször magyaráz itt ezen az oldalon matematikát. Nem itt kell magyarázni a matematikát, hanem az iskolai katedrán, de úgy, hogy még a leggyengébb képességű tanuló is meg tudja érteni! És ebből ered a kérdező problémája is. Nem a szülő feladata az, hogy a gyereket megtanítsa a matematikára, hanem a tanáré, és nem drága különórák keretében, hanem a napi tanórákon.

Nekem életemben a szüleim nem segítettek tanulni, mert nem volt rá szükségem.

Az én meglátásom szerint 3 verzió létezhet a kérdező szempontjából:

1. A kérdező gyenge képességű.

2. A kérdező nem figyel az órákon, nem érdekli a tanulás maga.

3. Rossz a tanár.


Lehet ezzel szembemegyek az egész társasággal, de nem érdekel. Egyébként mindenkinek el kellene tudnia fogadni a maga képességeit, ezzel szembesíteni önmagát, és nem kell mindenkinek egyetemet végezni!

2020. febr. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonymousreview60 ***** válasza:

#23: Nem is szért írtam, mert kérte, nem kérte, hanem mert offtopic volt a kérdésem.

Jó esetben az 50 éves ever mindent úgy vagy jobban csinál mint az apja. Ezért nemjut az eszébe.

2020. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonymousreview60 ***** válasza:

#23:

Ön azt írja, hogy többször magyaráz itt ezen az oldalon matematikát. Nem itt kell magyarázni a matematikát, hanem az iskolai katedrán,...

Igen. Nem tudom feltűnt-e, de a fizetés miatt, a technikai körülmények miatt erős kontraszelekció valósult meg.


Nem a szülő feladata az, hogy a gyereket megtanítsa a matematikára, hanem a tanáré,

Valóban. De ennek sikertelenségét a szülő kötelessége csillapítani ilyen-olyan módon.


és nem drága különórák keretében, hanem a napi tanórákon.

Ld. előbb és azelőtt.



Nekem életemben a szüleim nem segítettek tanulni, mert nem volt rá szükségem.

Jár a buksisimi.


Az én meglátásom szerint 3 verzió létezhet a kérdező szempontjából: ...

Ez mind lényegtelen. A kérdező javítani szeretne, és ekkor nem segítséget, hanem megaláztatást kap.

2020. febr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

#24!

Amit válaszként írok Önnek ez is egy offtopic, (ha már ennyire magas szinten járunk) bár erre szerintem senki nem kiváncsi. Akik az oldalt látogatják, és adott esetben válaszolnak is, ők a további válaszokat követik figyelemmel.


A tudomány fejlődésével nyilvánvalóan egyre korszerűbb eljárási és kivitelezési módok jelennek meg, melyeket a megelőző 30 évben élt emberek még nem ismerhettek. Azonban adódnak az élet folyamán olyan dolgok, melyek nem a tudományhoz köthetők. No, ezekben tudna segíteni apánk, ha még élne.

Ön az édesapja iránt nyilvánvalóan - itt a teljes nyilvánosság előtt degradálva őt - nem így érez, és nem így gondol reá. Sajnálatra méltó. Akkor is, ha valaha leordította a fejét, meg akkor is, ha nem.

2020. febr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonymousreview60 ***** válasza:
Én a jól és jobbant a nem a tudományhoz kötődő dolgokra is(!) értettem/értem. A tudományra nem szűkítettem le. És valóban: nem tudom, mit kell tegyek, hogy annyira nevonódjak bele a családba majd érzelmileg és munkában, mint ő tette.
2020. febr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

#27!


No, innen indulva lehet privát üzenetet küldeni, amennyiben szükségesnek ítéli.

2020. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonymousreview60 ***** válasza:
#23 igen kevés együttérzést mutatott a kérdező iránt. Inkább nem pazarlom az időmet. Remélem a kérdező azóta a matekingen lóg.
2020. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ne kérd meg hogy segítsen. Ha majd kérdezi hogy kell-e segítség, akkor mondjad neki hogy már más segített, egy olyan aki nem sérteget meg ordibál veled. Hátha észbe kap.

Anyukád mit szól a kiabáláshoz?

2020. febr. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!