Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak apám tud segíteni a...

Csak apám tud segíteni a matekban, de miatta állandóan sírva alszom el, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Nem értem a mostani anyagot, de csak apám tudja elmagyarázni, anyukám nem tudná mert nem ért hozzá, a barátaimnak pedig nem lenne ideje. Apa elmagyarázza de sajnos mindig az a vége hogy sírva alszom el. Csesztet azért mert nem értem az anyagot, holott azért megyek hozzá hogy segítsen. Kiabál, 50x elmondja hogy mekkora egy idióta vagyok hogy nem értem. Aztán valahogy elmagyarázza és csak úgy értem meg. De az önbizalmamat minden egyes nap rombolja és nem csak ezzel. Az alakommal, a tanulással, egyszerűen mindenbe beleköt. Úgy érzem kiölte belőlem az önbizalmat.

2020. febr. 5. 21:05
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló volt a helyzet. Én inkább nem is mentem oda, hogy elmondjam, mi nem megy. Mai napig is inkább egyedül akarok tanulni.

Mit tehetsz?

1: beszélsz vele, hogy így nem segít

2: hagyod az egészet, nem mész apukádhoz segítségért.

2020. febr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim válasza:

Mérgező szülők, sajnos nekem is volt ugyanebben részem, csak nekem a toll is remegett a kezemben írás közben, úgy megalázott apám. Aztán bocsánatot kellett kérnem tőle, mert féltem tőle. Ismerem a történeted. Ismét le kell írnom, hogy a Kádár rendszer suttyó proli generációja ilyen volt sajnos. Először a tanulásnál megaláz, aztán zsarolni fog a lakhatással, pénzzel, stb. Nálunk is így ment. Húsz évesen még veréssel fenyegetett A tetű apám. El fogtok jutni addig, hogy a saját hibái miatt is téged tesz felelőssé. 24 éves voltam, mikor ez nálunk megtörtént a legsúlyosabb mértékben. Apám meghúzta a kocsit. Beállt a garázsba, és másnap rám akarta fogni. 24 évesen már bátrabb voltam sokkal, nem hagytam magam. Tudod mi lett a vége kérdező? Apám nekem jött. Megpofoztam, erre tudod mi történt? Felemelt egy kést, és nekem jött. Ott és akkor szarrá vertem őt. A saját gyerekét is megölte volna csak neki legyen igaza.


Nálunk is így indult. Tanulásnál kiabált apám mindig, és nem értettem miért. Aztán egyre durvább dolgok jöttek, aminek a vége egy gyilkossági kísérlet lett. A bántalmazó szülő egy életre tönkreteheti az embert. És általában így indul. Először apu kiabál, aztán zsarol, aztán üt, aztán...

2020. márc. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!