Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti eltartjátok a 18...

Szülők ti eltartjátok a 18 éves gimnáziumban tanuló lányotokat?

Figyelt kérdés

16 éves korom óta folyamatosan dolgoztam, az összes nyáriszünetet és suli mellett is állandóan. Akkor rendszeresen volt bevételem és sose kértem pénzt a szüleimtől. Ruhát, kozmetikumot, bérletet, tandíjat, mindent magamnak fizettem. Enni csak nagyon ritkán eszem otthon, általában reggel iszom egy kávét és max hétvégén ebédelek. Nyaralni se mentem a családdal.

3 nagyobb testvérem van akik egyetemre jártak, sose dolgoztak, nekik mindent fizettek a szüleim.

Most megszűnt a munkahelyem és azóta nem dolgozom, ezáltal a bevétel is kiesik. Idén érettségizem ezért addig nem vállalok munkát. Júliusban pedig végleg elköltözöm itthonról.


Anyukám kap utánam családi pótlékot/adókedvezményt/ illetve apukám mai napig fizet gyerektartást utánam.


Ezek után miért nem akar segíteni beszállni a költségeimbe? Nagyon rosszul esik, hogy a bérletemet se fizeti ki pedig 3500ft.


Nem úgy lenne jogos, ha a gyerektartás összegét rámköltené? Kb. 20 ezer forintba kerülnék neki havonta és ez is csak érettségiig tartana.


18L


2020. febr. 10. 21:53
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
92%
A helyedben én szólnék édesapámnak, hogy az utánam fizetett gyermektartási díjat anyám NEM rám költi! Ez az első lépés.
2020. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 anonim ***** válasza:
94%
Sosem dolgoztam suli mellett, nyaron sem, de akiket ismertem azoknak is maximum 1-2 honapot “kellett” nyaron dolgoznia, mert nem mindenkinek akartak vagy tudtak fizetni a folyamatos fesztivalozast a szulok. De olyanrol meg nem hallottam, hogy kozepiskolas gyereknek egesz evben dolgoznia kelljen az etelert, ruhakert es egyebekert??? Ezeket altalaban a szulo fizeti.
2020. febr. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/66 anonim ***** válasza:
13%

"miért nem akar segíteni beszállni a költségeimbe?"

Ha jól sejtem, fizeti a fűtést, a vízhasználatot, a gázt, a szemételszállítást, a közös költséget vagy lakbért, a takarításhoz szükséges eszközöket, stb., úgyhogy azért az, hogy nem száll be a költségeidbe, kicsit erős...

2020. febr. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 anonim ***** válasza:
78%
A gyerektartás díj az a gyereké, nem a szülőé. Beszélj apáddal hogy a te számládra utalja, elmúltál 18 éves így kezelheted te is a pénzt, tehát te is megkaphatod.
2020. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/66 anonim ***** válasza:
91%

Azért nem teszi, mert megszokta, hogy neked nem kell adni pénzt. Ahhoz is hozzászokott, hogy a többinek meg igen.

Szülőként tudatosan ellen kell állnom az ilyen jellegű megkülönböztetésre való hajlamnak, mert magamban is megfigyeltem. Ez szimpla megszokásból van.

Beszélj vele, hogy most neked is van szükséged pénzre, ahogy a többieknek is. Reméljük, észbe kap.

2020. febr. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/66 anonim ***** válasza:
30%

“ A gyerektartás díj az a gyereké, nem a szülőé.”

Ezt a fæszságot honnan szeditek? A gyerek tartására adott pénz, a gyereket eltartó szülőnek jár, hogy a gyereket eltartsa belőle


Gondolom, a kérdező kap enni, van meleg helye, ahol aludhat, mosnak rá, kap ruhákat—-> vagyis eltartják


Kérdező! A bérlet árát egyáltalán elkérted?

2020. febr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 anonim ***** válasza:
86%

#4.

"Ha jól sejtem, fizeti a fűtést, a vízhasználatot, a gázt, a szemételszállítást, a közös költséget vagy lakbért, a takarításhoz szükséges eszközöket, stb., úgyhogy azért az, hogy nem száll be a költségeidbe, kicsit erős..."


És ha a gyermek, tegyük fel, hogy még csak 10 éves, akkor mi van? Egy gyermeknek nincsenek ilyen jellegű költségei, azok fedezése, fizetése a szülő kutya kötelessége.

Egyébként, ha a kérdező anyja egyedül élne, akkor nem lennének ilyen jellegű kiadásai? Attól, hogy egy gyermek már munkára képes lehet, de még tanul, ne várjuk már el, hogy dolgozzon. Az ő munkája az, hogy jelenleg még tanul! Készül az érettségire, és ne pazarolja másra az idejét, mint a tanulás. A szülő kötelessége pedig az, hogy ennek feltételeit biztosítsa, és igenis tartsa el a gyermeket!

2020. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/66 anonim ***** válasza:
24%

"És ha a gyermek, tegyük fel, hogy még csak 10 éves, akkor mi van? Egy gyermeknek nincsenek ilyen jellegű költségei, azok fedezése, fizetése a szülő kutya kötelessége."


Már hogyne lennének. Egy gyerek ugyanúgy használja a fűtést, az áramot, a vizet, ugyanúgy lelakja a lakást és ugyanúgy termel szemetet, mint a felnőttek. Legalábbis nekünk amióta gyerekünk van, gyorsabban telik a kukánk és magasabb a rezsink, mint amikor még csak ketten laktunk. A kérdező csak annyit írt, hogy alig eszik otthon, de egyébként életvitelszerűen ott lakik, gondolom, szokott fürdeni, este villanyt gyújtani, internetezni, fűtve van a szobája télen stb. tehát a kaján kívül minden más költségben benne van az ő része is.

Egyébként meg ennyiből, ami itt le van írva, még nem lehet ítélkezni. Az én szüleimnek is voltak rosszabb és jobb időszakaik anyagilag. Volt, amikor mindent meg tudtak nekünk venni, és volt, amikor nélkülöznünk kellett. Az idősebb tesóm sokkal drágább dolgokat kapott a ballagására, mint én, mert ő olyankor ballagott, amikor mindkét szülőnk dolgozott, én meg pont akkor, amikor anyukámnak épp nem volt állása és csak apa fizetéséből éltünk öten. Ettől még nem szeretik őt jobban, mint engem, csak épp így alakult. Ez van, ilyen az élet. Nem tudhatjuk, milyen anyagi helyzetben van a kérdező anyukája.

2020. febr. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 A kérdező kommentje:

A legszebb az egészbe, hogy vallásos és simán minden hónapba a bevétele 10%-át a babtista egyháznak adja, mert így tartja helyesnek...


Kaja sosincs itthon, lekváros kenyér talán.. Anya pedig magának vásárol diétás minden mentes kaját, és ráírja a nevét, úgy teszi be a hűtőbe. Vagy pedig a szobájában tartja. Főzni heti egyszer szokott, mert ő a munkahelyén eszik.


Durva de ez van. Azért se fogok tőle pénzt kérni, azt a kicsit még kihúzom. Én nem akarok neki rosszat, de majd ha nem kapja utánam a havi 60 ezret talán fel tűnik hogy hiányzik valami.

2020. febr. 11. 00:47
 10/66 anonim ***** válasza:
32%
És mik a terveid? Mi lesz érettségi után?
2020. febr. 11. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!