Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem engedik a...

A szüleim nem engedik a kontaklencsét. Miért ilyen kegyetlenek velem?

Figyelt kérdés
Egész általánosban a szemüveges gusztustalan fejemért szívattak éjjel nappal. Egyszerűen undorítóan csúnya vagyok szemüvegbe. Anélkül sokkal szebbnek látom magam és ad egy kis önbizalmat is. Most is új gimibe fogok menni, itt is ezzel szivatnak. Nem tudok egy természetes sminket sem feldobni, mert az egész arcomat eltakarja ez az undorítóság. Egyszerűen már lelkileg nem bírom ezt a rengeteg csúfolást. Hogy vegyem rá anyumat?
2020. febr. 17. 21:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
98%
Ha szerinted szép vagy szemüveg nélkül, akkor szép vagy kancsalon, szóval mit zavar, hogy állnak a szemeid?
2020. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
48%

Tisztában vagy vele, hogy mennyibe kerül a kontaktlencse?

Az enyém olcsó 64k-92k (most váltok egy továbbra is olcsó, de kétszer annyiba kerülőre és nem hobbiból) évente mindenestül (folyadék, szappan, papírtörlő, fertőtlenítő, vizsgálat, szemcsepp)

2020. febr. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 anonim ***** válasza:
59%

Hiába lett lepontozva az utolsó, igaza van. Én előfizetésben kedvezményesen veszem a lencsét, egy pár ~3400 havonta. Szemcsepp 2000 Ft havonta, az ápolófolyadék 3000 Ft havonta, de csak mert jó helyen olcsón veszem, visionben meg hasonló helyen 4-5-6ezer márkától függően.

Még ha lefelé kerekítek mindent, egy év alatt akkor is majdnem egy százas. Piszok nagy összeg. De még ha olyan extraolcsó neten rendelős lencsével számolok, amit fentebb írt valaki, akkor is 80ezer körül jön ki egy évre.

2020. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
88%

Akkor is piszkálni fognak,ha lecseréled.Az ilyenek mindig találnak valamit.Milyen kereted van most? Lehet,hogy a színe nem jó vagy a formája nem passzol.

Őszintén én még nem hallottam olyan lencséről,ami segít a kancsalságon.Ha létezik,akkor garantáltan nem olcsó mulatság.Ha ennyire zavar,akkor gyűjts pénzt műtétre.

2020. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 A kérdező kommentje:
Volt műtve, csak ezek a nagyon okos 100 millió diplomával rendelkező orvosok úgy el rontották hogy még rosszabb is lett mint előtte volt
2020. febr. 17. 22:50
 36/73 anonim ***** válasza:
12%
A kontaktlencse nem segít a kancsalságon. Én már 1,5 éve nem hordok lencsét, mert sajnos nem telik rá. Anya keres 300 ezret havonta, én meg PhD hallgató vagyok, nettó 140 ezer ft ösztöndíjjal. Ebből nem sokra futja! :(
2020. febr. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 A kérdező kommentje:
#38 Sajnálom! :(
2020. febr. 17. 23:03
 38/73 anonim válasza:
99%

Szia!

Engedd meg, hogy röviden elmeséljem az én történetemet a kontaklencséről:) (lehet, hogy mégsem lesz olyan rövid de kérlek szánj rá egy pár percet!)

Szinte ugyan olyan problémával küszködtem mint te, mindig is utáltam a szemüveget ráadásul undorító kereteim voltak egész általánosba, sőt még gimi első évében is. Aztán kitaláltam hogy na én is kontaklencsét szeretnék mert az mennyire szuper lehet meg legalább nem néznék ki ocsmányul. A lényeg hogy végül elmentünk egy orvoshoz aki írt fel nekem lencsét. Havi lencsét hordtam,hamar megszoktam, szerettem, nem is volt gond egy darabig.. Aztán egyik hétről a másikra elkezdett fájni az egyik szemem. Könnyezett, váladékozott és iszonyat vörös volt. Odáig fajult ez az egész hogy fehér rész nem volt a szememen és (egyébként nyár volt) annyira fájt hogy nem tudtam kinyitni szó szerint. Ekkor már 3!!! orvos nézte meg a szemem és egyik sem tudta pontosan miez csak irogatták fel a szemcseppeket. 6!! Féle szemcseppet kellett használjak köztük volt olyan amit reggel es este vagy hajnalba tehát tényleg egesz nap óránként kellett használni fel kellett kelni folyton miatta. Ez ment hetekig mire felkültek a megyei kórházba ahol egy hetet feküdtem. Kiderült, hogy a SZARUHÁRTYÁM ELKEZDETT LEVÁLNI A HELYÉRŐL, mivel egy fekély alakult ki a szememen, allergiás lettem a lencsére(korábban sosem voltak erre utaló jelek pedig hordtam előtte pár hónapig) . 1db mm-en múlott hogy egy veszélyesebb zónában legyen a fekély. Már szóba jött a transzplantáció.. Mű lencséket kaptam volna de csodával határos módon elkezdett szépen gyógyulni a "seb" a kezeléseknek köszönhetően.

Azonban a heg ami keletkezett a szemembe sosem múlik már el teljesen és amíg gyógyult folyamatosan elkezdett romlani az a szemem. Jelenleg cilinderes szemüvegem van miatta, mert nem olyan a szaruhártyám a heg miatt mint volt. De már ELFOGADTAM MAGAM ÍGY, SZEMÜVEGBE, SZÉPNEK LÁTOM MAGAM ÍGY IS, SZEBBNEK MINT VALAHA, sosem volt még ilyen szép számomra a szemem és könnyek futnak a szemembe ha belegondolok, hogy mi lenne ha tényleg elveszítettem volna a látásom.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy senkinek sem válik be a lencse, csak szerettem volna ha látnád hogy ilyen is van sajnos és erre is fel kell készülnöd mert bárkivel megtörténhet ugyanez ha nem allergia miatt, akár lehet fertőzés miatt is.

Szeresd magad Kicsilány, szép vagy! ❤️

( ha kételkednél abban hogy ez valós-e privátban szívesen küldök neked kórlapokat)

Minden jót,

Viktória

2020. febr. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
95%
A kontaktlencse nem korrigálja a kancsalságodat. Sőt, nekem volt szemüveges osztálytársam, és szemuvegben normálisan nezett ki, aztan levette es kb 3 fele állt a szeme. Azt hiszed a kancsalságod miatt nem csúfolnak ha a szemüveg miatt igen? Rosszul gondolod. Nem hiszem hogy egy gimiben a szemuveged miatt csúfolnanak. Vagy azert van mert bűn ronda vagy, vagy a kancsalságod miatt. Egy ember nem lesz semmilyen szemüvegtől csúnya, foleg ha mar tobbet is kiprobaltal. Talan akkor nem artana baratnokkel elmenni keretet nezni, biztos van neked valo.
2020. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
65%
2020. febr. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!